Bekhendem jsem vystřelil Škarkovi pod rameno, popisuje svůj první gól Adam Raška

Tereza Doksanská | 04.02.2017 | |

Kadaň - Trhači prohrávali s Jihlavou 1:0, poté ale vsítil vyrovnávací branku Kadaně Adam Raška, pro kterého to byla první branka v kadaňském dresu. Černožlutí nakonec prohráli v prodloužení 2:1.

Adame, s Jihlavou jste prohráli 2:1 v prodloužení. Je pro vás alespoň jeden bod cenný?
Ano, určitě je. Tady v této situaci, ve které jsme, je každý bod cenný, ale měly to být body dva.

Jak byste zápas zhodnotil?
První třetina byla od nás trochu vlažnější, ale postupem času jsme se do toho dostávali. Třetí třetinu jsme odehráli jednoznačně lépe než Jihlava.

Vstřelil jste první gól za Kadaň, těší vás to?
Za gól jsem rád, ale ten měl přijít už dávno. Branek bych měl dávat více a hlavně bychom měli více vyhrávat.

Jak byste vyrovnávací branku popsal?
Vystihl jsem rozehrávku a bekhendem jsem vystřelil brankáři nad rameno.

Měli jste čtyři přesilové hry, které jste nevyužili. Co tomu chybí?
Nejvíce chybí střelba, poté důraz do brány. Jsou tam odražené puky, které my nedorazíme, a jsou odražené pryč.

Jihlavský brankář Jakub Škarek chytal dneska výtečně. Bylo těžké ho překonat?
Tak určitě. Na to, jak je mladý, tak je v bráně strašně klidný a jde vidět, že mu to jde.

V útoku jste nastupoval s Jaroslavem Kůsem a Romanem Chloubou. Jak se ti s nimi spolupracuje?
Oba kluci jsou na tom technicky dobře. Myslím si, že zápas od zápasu to bude lepší a snad si sedneme.

Svými výkony vás podržel Honza Strmeň, který zabránil několika gólovým šancím Jihlavy. Je tomu tak?
Přesně tak. Strma nás drží každý zápas, když chytá. Myslím si, že je to velmi kvalitní gólman na první ligu.

Ve středu jedete do Třebíče, co od utkání očekávat?
My musíme udělat nějaké body. Jedu tak trošku „domů“, začátek sezony jsem v Třebíči strávil, ale doufám, že tam vyhrajeme.