Během necelých deseti dní opět s Chomutovem, tentokrát na jejich ledě

Marcel Holl | 14.10.2014 | |

K a d a ň - Pouhý 48 hodin dělí dva kadaňské zápasy. Po úspěšně ubojované výhře nad Kladnem cestují svěřenci trenéra Becka do nedalekého Chomutova. Tam narazí na tamnější Piráty. Pro oba celky to bude druhý vzájemný zápas v krátké době. „Další těžký soupeř, který se chce vrátit zpátky do extraligy. Doma jsme ukázali, že s nimi můžeme hrát vyrovnaný zápas a budeme se snažit urvat nějaké body,“ vzhlíží k utkání s regionální sokem útočník Sportovního klubu Martin Kadlec. Zápas startuje v chomutovské SD Aréně zítra v 17 hodin a 30 minut!

Piráti Chomutov

Chomutovští Piráti v pondělním třináctém kole cestovali na led nováčka první ligy z Prostějova. Tamnější Jestřábi se před utkáním nacházeli až na předposlední příčce tabulky a Chomutov byl tedy jasným favoritem utkání. Svou roli potvrdil už v první třetině, kdy dokázal vstřelit dvě branky - Sinisalo s Ruttou. K nim se ve třetí třetině přidal kapitán Chomutova Drtina a rozhodl tak o vítězství a třech bodech pro Piráty.

Sestava Pirátů v pondělním zápase: Kopřiva – Drtina, Rutta, Skinner, Rýgl, Mrázek, Šulák – D. Kaše, Růžička, Hovorka – Květoň, Račuk, McGregor – Hřebejk, Kämpf, O. Kaše – Sinisalo, Gajovský, Chrpa.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
2. Chomutov 13 7 1 2 3 36:26 25
6. Kadaň 12 7 0 2 3 33:30 23

První vzájemný zápas v sezóně

Před zápasem si oba celky byly vědomy, že je bodový zisk může hodně katapultovat prvoligovou tabulkou. Lépe začala domácí Kadaň, která v 15.minutě vedla 2:0 po brankách Jaroslava Mrázka a Romana Chlouby. Piráti vyrovnali vyrovnali ve 25.minutě. Jenže radost jim vydržela přesně 9 sekund, kdy radost na domácí stranu vrátil Darek Hejcman - 3:2. Jenže Chomutov vyrovnal skóre ještě koncem druhé třetiny a vítěznou branku vsítil v 52.minutě David Kaše. Chomutov si tak odvezl z Kadaně 3 body za vítězství 4:3 a posunul se v tu dobu na první místo v tabulce.

Statistické okénko

Piráti Chomutov - SK Kadaň
M. Hovorka (3+7) a B.McGregor (5+5)Nejproduktivnější hráč Petr Ton (4+9)
Bryan McGregor - 5 gólů Nejlepší střelec Roman Chlouba - 6 gólů
M.Hovorka a V.Růžička – 7 asistencíNejlepší nahrávač Karel Ton - 9 asistencí
Jiří Drtina (2+6)Neproduktivnější obránce Aleš Pavlas (0+6)

O zápase ...

Zápas to jistě nebude pro kadaňské hokejisty jednoduchý. Pokud se nevypravíte z jakéhokoliv důvodu do hlediště chomutovské SD Arény, tak pro Vás bude připraven tradiční textový online přenos na serveru onlajny.com. Utkání startuje zítra v 17:30 hodin!