Je tu derby! Zaskočíme Piráty z Chomutova?

Jiří Novotný | 21.11.2014 | |

K a d a ň - Ve středu se kadaňští představili na nově zrekonstruovaném stadionu kladenských Rytířů, body však z kolbiště ex-extraligového týmu nepřivezli. Další měření sil s týmem, který ještě loni patřil mezi českou hokejovou elitu, je na programu již tuto sobotu, kdy dorazí Piráti Chomutov. A u toho nemůžete chybět! Úvodní buly padne v tradičních 17:30.

Piráti Chomutov

Hlavní úkol Pirátů v letošním ročníku je jasný - bezpodmínečný návrat do nejvyšší soutěže. Zatím může v Chomutově vládnout spokojenost, neboť Piráti se usadili na vedoucí příčce před druhou Třebíčí. Poslední porážku utrpěli v Šumperku v rámci 23. kola, od té doby se vezou na vítězné vlně. Na svém ledě rozstříleli České Budějovice vysoko 8:3, následě dobyli kladenský ČEZ stadion - 3:5.

V minulém kole do SD Arény zajížděl Prostějov a domácí potvrdili roli favorita. Na úvodní branku si 2617 diváků muselo počkat až do 27. minuty, kdo otevřel skóre utkání David Květoň. Aktivní Piráti se dočkali hned dvou gólů ve 29. minutě, kdy se nejprve trefil Gajovský a po něm Hovorka. Jestřábům se ve 40. minutě podařilo snížit, ale o 7 minut později zvýšil na 4:1 McGregor. Poslední slovo však měli hosté, kteří minutu po trefě McGregora už jen kosmeticky upravili na konečných 4:2.

Sestava Pirátů ze zápasu s Prostějovem: Kopřiva – Skinner, Rutta, Drtina, Rýgl, Mrázek, Koma, Tejnor, Šulák – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Veselý, Dušek, D. Květoň – Sinisalo, Sikora, McGregor – L. Květoň, Kämpf, O. Kaše.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
6. Kadaň 26 12 1 5 8 66:59 43
1. Chomutov 26 15 3 4 4 83:49 55

Předchozí vzájemné duely

Kadaň se s Chomutovem v letošním ročníku střetla již dvakrát. V prvním zápase na kadaňském ledě černožlutí vedli už 2:0 (Mrázek, Chlouba), ale ještě do první přestávky snížil McGregor a ve 25. minutě srovnal Ondřej Kaše. Černožlutí se nevzdali a těsně po Kašově trefě vrátil domácím vedení Hejcman, chomutovští však zásluhou Rýgla a Davida Kašeho otočili skóre a zvítězili 3:4.

Také druhý vzájemný zápas v Chomutově ovládli Piráti. Úvodní a zároveň vítěznou branku zaznamenal v 9. minutě Hovorka. Druhý gól přidal v polovině zápasu David Kaše, jenž byl původně hlášený jako střelec i první branky, sudí však později svůj výrok opravil. Kadaňští Kopřivu nepřekonali, Piráti tak vyhráli 2:0.

Pohledem do statistik

Jedničkou Chomutova je ostřílený gólman Miroslav Kopřiva, jenž letos naskočil do 16 duelů. Jeho úspěšnost činí 93,79%. Osmkrát chytal Miroslav Hanuljak, čtyřikrát Jan Strmeň. Nejproduktivnějším zadákem je Jiří Drtina, v loňském ročníku hráč karlovarské Energie. Na druhém místě jsou Jan Rutta s Brettem Skinnerem. Statistikám forvardů vévodí dvojice Nikola Gajovský - Marek Hovorka, v závěsu je pak Bryan McGregor.