Jen jsem zavřel oči a spadlo to tam, popisuje svoji branku Robert Černý

Tereza Doksanská | 27.02.2017 | |

Kadaň - Předehrávka 5. kola proti Mostu dopadla lépe pro Trhače, kteří získali dva body za výhru 4:3 v prodloužení. Jedním ze čtyř střelců byl i šikovný mladý obránce Robert Černý.

Roberte, Most jste nakonec porazili 4:3 v prodloužení, jak byste zápas zhodnotil?
Bohužel jsme nevkročili do zápasu tak jak jsme chtěli, vlastně jsme hned po začátku první třetiny inkasovali a prohrávali jsme 1:0. Od druhé třetiny si myslím, že to šlo lépe a byli jsme lepší. Škoda, že jsme nevyhráli za tři body.

Most byl nepříjemným soupeřem, že?
Ano, je to tak. Jim už vlastně o nic nejde, takže mohli riskovat a hrát uvolněně.

Vstřelil jste druhou branku utkání, jak celá akce vznikla?
Vystihl jsem nahrávku, poté už jsem zavřel oči a spadlo to tam.

Po 25 vteřinách hry jste inkasovali, nebyli jste připravený, nebo čím to bylo?
Právě to je ono, jsme si řekli, že do toho zápasu musíme jít i kvůli divákům, že sem chodí nás podporovat celou sezonu. Bohužel to hned první střídání to takhle skončilo. Hlavně že jsme to otočili a vyhráli.

Dnes jste hráli v omlazené sestavě, chyběl vám například brankář Honza Strmeň, naopak s vámi hráli Daniel Novák, Vojta Krejčiřík…Bylo to na hře znát?
Já si myslím, že pro mladé kluky to je dobře že dnes hráli. My to máme jistý, nic se nemůže stát, tak pro ně zkušenosti si zahrát za áčko jsou dobré.

Celou sezonu nastupujete v obranné dvojici se zkušeným obráncem Jakubem Trefným. Předává vám své zkušenosti nebo pomáhá?
Kuba se mi snaží každý zápas nějak pomáhat, vlastně se bavíme o hokeji každý den. Díky němu se můžu zlepšovat.

Takže se vám s ním hraje dobře?
Ano, hraje se mi s ním dobře.

Ve středu hrajete poslední domácí zápas v této sezoně, bude to taková „oddychovka“ pro vás?
Ne, my se budeme snažit vyhrát, přijdou lidi, tak to přeci nebudeme jen odklouzávat. My si půjdeme pro tři body.