Kadaň přivítá čtvrté Litoměřice

Jindřich Poledna | 12.12.2014 | |

Po dalším hráčské přesunu mezi Kadaní a Chomutovem přivítá Kadaň na svém ledě Stadion Litoměřice. Za domácí tým se již nebudou prát o body úspěšní útočníci Kadlec s Chloubou a obránce Stehlík, na druhou stranu se v dresu Sportovního klubu ukáží Mrázek, Chrpa a Tejnor. Jak se bude zápas vyvíjet? Přijďte a zjistíte to v sobotu od 17:30!

HC Stadion Litoměřice

Stadionu se v letošní sezóně velmi daří. V současné chvíli je na čtvrté příčce a v případě bodování v Kadani a konstalaci s prohrou Třebíče, by se mohla vyškrábat dokonce na třetí místo. K tomu má velmi dobře našlápnuto, v posledním zápase překvapil Stadion Kladno na jeho kluzišti. Naopak při výhře Kadaně na svém kluzišti dožene domácí tým Kališníky v počtu získaných bodů.

Skóre otevřel kapitán družstva Novák. Po přestávce vyrovnal na 1:1 Švaňhal. Poté přišla chvíle Kališníků, kteří dvěma góly ke konci druhé třetiny odskočili domácímu týmu. Rudovský po přestávce sice snížil, ale poslední slovo měly opět Litoměřice, čtvrtý zásah hostů přidal Chlapík. Pro někoho tak Litoměřice vyhrály překvapivě, ale pro spoustu hokejových odborníků to nebylo žádné překvapení. Litoměřicím se prostě daří a pokud nepřistoupí na hru soupeře, mají šanci bodovat v každém utkání.

Sestava Litoměřic z Kladna: Král – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Kolář, Mikliš, Málek – V. Bílek, Kalla, Chlapík – Novák, Švagrovský, Doležal – Volek, Černoch, Procházka – Doležal, Ondráček, Schwamberger.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
7. Kadaň 33 16 1 7 9 88:74 57
4. Litoměřice 33 18 2 2 11 102:80 60

Letošní vzájemné zápasy

První vzájemný zápas s Litoměřicemi se musel líbit. Diváci viděli spoustu branek, dobrý začátek domácího týmu, infarktovou druhou třetinu a zlom ve prospěch Kadaně v poslední třetině. Ale od začátku: ve 13.minutě se domácí tým ujal vedení střelou k tyči Jakuba Stehlíka. Jenže Litoměřice otočily skóre ve druhé třetině během deseti minut třemi brankami a vyhnaly z branky domácího gólmana Moučka. Kadaň snížila ještě ve druhé třetině gólem Martina Kadlece a na 4:3 otočili zápas svými zásahy v poslední třetině Karel Ton a Roman Chlouba. Domácí si tak připsali další tři důležité body do prvoligové tabulky.

Odvetu odehranou v rámci 21.kola začala lépe hostují Kadaň, která se díky trefě Jana Hammerbauera dostala v deváté minutě do vedení. O to Sportovní klub přišel zhruba o minutu později. Do konce první třetiny se skóre měnilo ještě jednou, a to když se v patnácté minutě prosadil Roman Chlouba, což znamenalo vedení Kadaně 2:1. Následně skórovali už pouze hráči Litoměřic, kteří tak získali tři body po výhře 3:2.

Tým Litoměřic

Na postu gólmana spoléhají trenéři Tvrzník a Doležal na Tomáše Krále, který letos naskočil do 26 zápasů. Tento gólman se může pochlubit úspěšností 92,9%. Desetkrát chytal Petr Přikryl.

Nejproduktivnějším obráncem je Jakub Šulc (7+11), následuje jej Radek Míka (2+9). Oba odehráli 33 zápasů.

Statistikám útočníků vévodí Jaroslav Kalla se 43 body (5+38). Nejlepším střelcem týmu je Vítězslav Bílek se 24 přesnými zásahy (24+12).

Kadaň – Litoměřice
Karel Ton (8+14)Nejproduktivnější hráč Jaroslav Kalla (5+38)
Karel Ton - 8 gólů Nejlepší střelec Vítězslav Bílek - 24 gólů
Karel Ton - 14 asistencí Nejlepší nahrávač Jaroslav Kalla - 38 asistencí
Jakub Trefný (2+10)Neproduktivnější obránce Jan Šulc (7+11)

O zápase

Utkání na kadaňském zimním stadionu odstartuje tuto neděli 13.12. v 17:30. Pokud se nechystáte vidět osobně zápas našich hokejistů, můžete průběh duelu sledovat na stránce onlajny.com.