Kadaň zajíždí na led Litoměřic, čeká ji odveta s tamním Stadionem

Ondřej Holl | 31.08.2015 | |

K a d a ň - Sportovní klub čeká po čtvrtečním duelu na ledě Benátek další přípravný zápas a opět to bude na venkovním kluzišti. Tentokrát budou místní hokejisté zajíždět na led litoměřického Stadionu, se kterým se už v přípravě utkali. Střetnutí, které se odehrálo na ledě Kadaně, zvládli lépe žlutočerní, když vyhráli 3:1. Za domácí se tehdy trefili Martin a Tomáš Rohanové spolu s Kamilem Charouskem. Jak tomu bude teď, zjistíme v úterý 1. září v 18:00 hodin.

Příprava Litoměřic

Hokejisté litoměřického Stadionu odehráli v přípravě zatím 8 duelů, ze kterých jen dvakrát vyšli jako vítězové. Jejich prvním soupeřem v letním období byla právě Kadaň. S tou padli Litoměřičtí na jejím ledě 3:1. Poté následovala dvě domácí utkání. Nejprve přijely Benátky, které si odvezly výhru 4:3, následně v Kalich Aréně uspěl i hradecký Mountfield a to poměrem 6:3.

Po těchto střetnutích následovala čtyři utkání na hřišti soupeřů. První se odehrálo na ledě ústeckého Slovanu, který zvítězil 3:0. Další zápas odehráli hokejisté Litoměřic na ledě pražského Edenu se Slavií. Po vyrovnaném výsledku po třech třetinách následovali nájezdy, ve kterých Stadion uspěl. Další duel na ledě Mostu ovšem znamenal další prohru a to 5:1. O pět dní později sehráli Litoměřice odvetu s Benátkami, ovšem ani tam neuspěli, když prohráli 4:3 po nájezdech.

Po této venkovní sérii se tamní hokejisté opět představili na ledě Kalich Arény. Soupeřem jim bylo v odvětě Ústí nad Labem. Po základní hrací době byl stav utkání vyrovnaný 4:4 a tak přišli na řadu samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil útočník David Švagrovský a zajistil tak výhru domácímu celku.

Poslední vzájemný duel

Jak bylo zmíněno, Kadaň se s Litoměřicemi, ve svém druhém přípravném utkání, již střetla. Úvod posledního vzájemného duelu se nesl v poklidném duchu a bylo vidět pár nepřesností v rozehrávce. Jako první šli však do vedení domácí. V 11. minutě se po střele svého bratra Tomáše prosadil Martin Rohan a poslal domácí do vedení. Litoměřice ovšem ještě do konce třetiny srovnaly zásluhou Racka, který tečoval v přesilové hře nahození obránce Málka.

Do druhé části vstoupili aktivněji hráči Sportovního klubu. Hned v úvodu si vytvořili několik šancí, ale ani jednu nedokázali přetavit v branku. V polovině zápasu se ukázali i hosté, ovšem jejich snaha dopadla stejně. Ve 37. minutě byl ovšem vyloučen hostující Málek a domácí, zásluhou Kamila Charouska, využili početní výhodu a šli do vedení 2:1.

Také do poslední třetiny vstoupili lépe hráči ve žlutočerném. Po dvou minutách šli hosté opět do oslabení a Kadaň toho využila hned po 34 vteřinách. Po ose Vrána - Martin Rohan se touš dostal až před branku, kde ho do odkryté klece uklidil Tomáš Rohan. Hosté potom dostali šanci na snížení v několika přesilových hrách a puk za záda Strmeně nakonec dostali, ovšem až po odpískání rozhodčího. Branka tak nemohla být uznána. Více branek už v zápase nepadlo a tak si Kadaňští připsali výhru 3:1.

O utkání

Soubor trenéra Kučery bude nepříjemným soupeřem Sportovního klubu určitě i tentokrát. Jak toto klání dopadne a zdali kadaňští hokejisté zopakují vítězství proti týmu, se kterým se v přípravě již utkali a který od letošního ročníku bude spolupracovat s hradeckým Mountfieldem, zjistíme zítra 1. září v 18:00 hodin. Ke sledování utkání můžete opět využít textový online přenos.