Trhači získávají bod a zůstávají ve WSM lize

Filip De Bolle | 25.02.2017 | |

K a d a ň - Trhači k definitivní záchraně potřebovali alespoň bod. Už v 7. minutě šli po brance Matěje Zadražila do vedení. Stadion sice vyrovnal, ale v úvodu třetí třetiny se prosadil Jan Tomeček. I na tuto branku hosté našli odpověď a zápas šel do prodloužení. To vyšlo lépe hostům, kteří si připsali bonusový bod.

0.kolo, sobota 25.2.2017
Sportovní klub Kadaň - Stadion Litoměřice  2:3p  (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 7. M. Zadražil (Kohout), 41. J. Tomeček (Kohout) – 12. Švagrovský (Š. Havránek, R. Pilař), 47. R. Pilař (Plášil), 62. Plášil (Kopta, Stoklasa). Rozhodčí: Valenta – Krátký, Doležal. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 368. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Tadeáš Dvořák) – Trefný, R. Černý, Šafář, Tejnor, D. Šimek, J. Tomeček, Popela – Kůs, Hejcman, Chlouba – L. Vrána, Osmík, Kohout – Slavíček, Raška, Chrpa – M. Zadražil.
Stadion Litoměřice: Šindelář (Michajlov) – Jebavý, J. Šulc, Smetana, Š. Havránek, Barák, Plášil – Miškář, Dufek, Švagrovský – R. Pilař, M. Ondráček, Jaroslav Kalla – J. Veselý, Stoklasa, Kopta – Hanták, Loskot.

V úvodu utkání byli aktivnější domácí. V 6. minutě zakončoval rychlou domácí akci Trefný, ale trefil pouze brankáře hostů. O minutu později zůstal v prostoru levého kruhu osamocený Matěj Zadražil, který si položil Michajlova a střelou pod horní tyč otevřel skóre. Po inkasované brance přidali hosté na aktivitě. V 8. minutě Švagrovský využil chyby v domácí obraně, jeho rychlá střela skončila na hrudi domácího brankáře. V polovině třetiny dostali hosté výhodu přesilové hry. Stadion se sice dlouho trápil, ale několik vteřin před koncem se Pilař uvolnil podél mantinelu a jeho střelu vyrazil Strmeň pouze na hůl Davida Švagrovského, který rychlou střelou nad vyrážečku vyrovnal. Trhačům mohl vrátit vedení v 18. minutě Raška, ale trefil pouze levý beton brankáře Stadionu.

V úvodu druhé části dostali domácí téměř dvouminutovou dvojnásobnou početní výhodu. Trhači ji však nedokázali využít. Podobný osud se týkal i následujících dvou přesilových her. Naopak ve vlastním oslabení se dostal ke střele Plášil, který trefil tyč domácí branky. Trhači ožili pět minut před koncem. Nejdříve se Hejcman dostal k volnému kotouči v brankovišti, ale trefil pouze boční síť. Vzápětí vyjel zpoza branky Zadražil. Michajlov se sice nedokázal včas přesunout, ale domácímu útočníkovi se nepodařilo zasunout kotouč do odkryté branky.

Vstup do třetí třetiny vyšel domácím na výbornou. Po minutě hry posunul Kohout kotouč na Jana Tomečka, který si sjel až před brankáře hostů a rychlou střelou pod lapačku poslal domácí do vedení. A ve 45. minutě mohl přidat Chlouba třetí branku, ale jeho akci ve vlastním oslabení zastavila brankové konstrukce. To na druhé straně neměl Strmeň takové štěstí. Ve 47. minutě vyslal ukázkovou přihrávkou Plášil Radka Pilaře, který přesnou střelou nad vyrážečku zakončil samostatný únik.

V polovině třetiny se po Zadražilově střele odrazil kotouč ke Kůsovi, který pálil do odkryté branky. Michajlov se však stihl přemístit a vyrazit kotouč vyrážečkou. Šest minut před koncem se do brejku dostal Slavíček, ale i on si vylámal zuby na brankáři Stadionu. Trhači byli v závěru zápasu aktivnější, dvě minuty před koncem pálil z dobré pozice Kohout, ale netrefil branku Litoměřic.

Utkání tak šlo do prodloužení. Hra ve třech více vyhovovala hostům. Kopta ani Pilař se branky nedočkali, v 62. minutě však zůstal v prostoru mezi kruhy nikým neatakovaný Karel Plášil, který střelou nad lapačku překonal domácího brankáře.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck (SK Trhači Kadaň)
Dneska něco říct, to je složité, aby to mělo hlavu a patu. Hlavní pozitivum dnešního dne je, že WSM liga zůstává v Kadani. To je věc, která je klíčová a důležitá. Je na místě poděkovat všem, kteří se na splnění tak těžkého cíle v letošní sezoně jakkoliv podíleli. K dnešnímu zápasu bych řekl jenom to, že jsme rádi, že už to máme za sebou. Ten poslední krok byl opravdu nejtěžší. Dneska je těžké najít někoho, kdo hrál dobře nebo špatně. Byli hráči, kteří pro to udělali opravdu všechno. Opět se nám dnes „podařilo donutit soupeře, aby nás v prodloužení porazil.“ Šancí na výhru jsme měli dost, včetně nějakých tří tyček. Takhle rozehrané zápasy musíme zvládat. Soutěž v Kadani zůstává a hlavní cíl je splněn. Ještě moje poděkování posledním věrným fanoušků za vytrvalou podporu.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice)
Bylo to vyrovnané utkání, ve druhé třetině jsme hráli hodně oslabení, v nichž jsme se dostali fyzicky pod tlak. Z naší strany bych vyzdvihl brankáře, byl to jeho první zápas v téhle soutěži a zvládl to na výbornou.