Uspějí Trhači v derby s ústeckým Slovanem?

Jiří Novotný | 21.11.2017 | |

K a d a ň - Minulý týden se Kadaňským podařilo urvat cenné dva body na ledě dalekého Frýdku-Místku, v následujících dvou zápasech ale vyšli bodově naprázdno. Nyní je na programu tradiční krajské derby, v němž Trhači vyzvou Ústí nad Labem. Podaří se jim položit Slovan na lopatky? Utkání startuje ve středu 22.11. v obvyklých 18:00.

304 tr. minutTRESTNÉ MINUTY266 tr. minut

MIZERNÁ FORMA SLOVANU - ŠANCE PRO KADAŇ?

Na začátku listopadu Ústečtí zvládli vyhecovaný duel v Litoměřicích (3:1), avšak od té doby inkasovali hned několik tvrdých direktů. V následujícím zápase prohráli vysoko 1:8 na ledě pražské Slavie, následně doma nedali ani branku a sklonili se před Havířovem 0:2. Poté zajížděli do Českých Budějovic, kde opět pořádali exkurzi do své defenzivy a podlehli jasně 1:7.

V MINULÉM KOLE OBA TÝMY BEZ BODU

Kadaň v rámci 24. kola zamířila do třebíčské MANN+HUMMEL ARENY. Bílé hvězdy v předchozím zápase rozstřílel Prostějov, jenž na svém ledě vyhrál 9:0, Třebíč se ovšem dokázala oklepat. V duelu s Kadaní udeřila v 17. minutě, kdy se v rychlém sledu trefili Mikyska s Králem. V závěru úvodní periody navíc přidal třetí zásah Nedbal. Černožluté vrátil do hry ve 25. minutě Hlava, ale na jeho gól našel bleskurychlou odpověď Mikyska. Kadaňský válečník Hlava ve 30. minutě zkorigoval na 4:2, to ale bylo z obou stran vše a tři body si připsala Třebíč.

Poslední sestava Trhačů:

Tadeáš Dvořák (21. Spěšný) – R. Černý, Trefný, Buchtela, Blaha, Szathmáry, Cestr, Šesták – Flynn, Kůs, O. Procházka – Hlava, Chlouba, Chrpa – Dufek, Havlíček, J. Müller – Hejcman, Krejčiřík.

Slovan v pondělí hostil Prostějov a musel skousnout další drtivou prohru. Poprvé inkasoval již ve třetí minutě, ve 25. minutě už na tabuli svítilo hrozivých 0:4. V polovině zápasu zmírnil Vachovec, Jestřábi ovšem kontrovali třemi rychlými zásahy v úvodu závěrečného dějství a nakonec Ústí potupili porážkou 1:9.

Poslední sestava Slovanu:

J. Růžička – Hes, Kurka, Husák, M. Vágner, M. Zdvořáček, Vaněk – Smolka, Roubík, Vachovec – Gengel, Vrdlovec, D. Merta – Jandus, Navarra, Severa – Sladkovský.

TRHAČI MAJÍ SLOVANU CO OPLÁCET

Poprvé se oba celky střetly 11. října a lépe na zápas vzpomínají ústečtí hokejisté. Ti hráli na svém ledě a již během první třetiny utekli Kadani o pět branek. Na začátku druhého dějství nahradil gólmana Lukeše Danylec, ale ani on ústecké krasojízdě nedokázal zabránit. Domácí přidali další čtyři zásahy a zvítězili 9:2. Za Trhače korigovali Szathmáry s Hlavou.