V pondělí přivítáme rozjetý Havířov

Jindřich Poledna | 26.10.2014 | |

Havířov se veze na vítězné vlně. Z posledních sedmi zápasů odešel poražen jen jednou, když o branku podlehl v Jihlavě. Navíc šťastně porazil i vedoucí Třebíč. V posledním utkání Havířov přesvědčivě porazil Kladno, a tak před sebou mají kadaňští trenéři velmi těžký úkol - zastavit vítěznou sérii mladého slezského celku.

HC AZ Havířov 2010

Havířov v sobotním zápase hostil tým Kladna. Začátek zápasu byl trochu ospalý, ale po úvodní brance Davida Klimši se začal hrát výborný hokej, ve kterém byl Havířov lepší než jeho ex-extraligový soupeř. Hosté sice v úvodu druhé třetiny srovnali, ale pak se azeťáci třemi rychlými brankami Jana Maruny, Martina Jakúbka a Marka Loskota utrhli do pohodlného vedení. Ve třetí třetině padla ještě na každé straně jedna branka. Havířov si vedení celkem s přehledem pohlídal a porazil Kladno 5:2.

Sestava Havířova v zápase proti Kladnu: Matoušek – Lenďák, Valenta, Krisl, Graca, Bezuška, Repe, Bahounek – Fořt, Loskot, Jiránek – Tomi, Šlahař, Jakúbek – Haas, Pechanec, Chmielewski – Klimša, Maruna, Matějek

poř. tým Z V VP PP P skóre B
3. HC AZ Havířov 2010 17 9 2 0 6 54:50 31
4. Kadaň 16 9 0 3 4 41:36 30

První vzájemný zápas v sezóně

Domácí tým se ujal vedení v polovině první třetiny. Kadaň vyrovnala na 1:1 ve 27.minutě dorážkou Dominika Tejnora. Domácí odskočili na rozdíl dvou branek, Kadaň hrající pod domácím tlakem do kázala snížit v 58.minutě brankou Martina Šágáta. V posledních dvou minutách se severočeský tým snažil vyrovnat při hře se šesti hráči v poli, domácí Havířov však další změnu skóre nedovolil a vyhrál 3:2.

Statistické okénko

HC AZ Havířov 2010 - SK Kadaň
Vojtěch Tomi, Antonín Pechanec (oba 6+6)Nejproduktivnější hráč Karel Ton (4+9)
Marek Loskot - 9 gólů Nejlepší střelec Roman Chlouba - 6 gólů
Tomáš Jiránek, Martin Jakúbek –oba 7 asistencíNejlepší nahrávač Karel Ton - 9 asistencí
Tomáš Valenta (1+5)Neproduktivnější obránce Aleš Pavlas (0+6)

O zápase ...

„Do zápasu jdeme s cílem uspět. Respektujeme současné výsledky a výkony Havířova, je to mladý bojovný tým, hraje podobným stylem jako my, o to to bude těžší utkání. Lepší vyhraje,“ prozradil k zápasu trenér Jaroslav Beck. A jak je na tom tým po zdravotní stránce? „Tým je v pořádku, je plně připraven. Drobné problémy má jen Jiří Charousek, ale bude v pořádku a nastoupí,“ dodal hlavní kadaňský lodivod. Úvodní buly bude vhozeno v pondělí 27.října v tradičním čase 17:30. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni.