Kadaň padla, Litoměřice ji rozstřílely osmi góly

Kateřina Kundertová | 24.01.2018 | |

K a d a ň - Trhači vyzvali ve 42. kole WSM Ligy Litoměřice s kterými padli o pět branek. Stadion si v první třetině vypracoval pětigólový náskok, který pohodlně hájil až do závěrečné sirény. Za domácí se prosadili Darek Hejcman, Jakub Chrpa a Martin Tůma. Kadaňští podlehli počtvrté za sebou, doma prohráli o pět gólů podruhé v řadě.

42.kolo, středa 24.1.2018
Sportovní klub Kadaň - Stadion Litoměřice  3:8  (0:5, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 22. Hejcman (Tůma, Szathmáry), 56. Chrpa (Rindoš, Szathmáry), 60. Tůma (Rezek, Blaha) – 2. Řehoř (Machala, Šimeček), 5. Řehoř (Šimeček, Stříbrný), 10. Řehoř (Stříbrný, Šimeček), 15. Kadlec (Stříbrný, Smetana), 17. Kadlec (Pilař, Jandus), 35. Stříbrný (Šimeček, Řehoř), 49. Kusý (Machala, Málek), 58. Stříbrný (Šimeček). Rozhodčí: Škrobák, Grech – Krátký, Šimán. Vyloučení: 4:4, navíc Wágner (Kadaň) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 200. Střely na branku: 20:34. Zblokované střely: 0:4. Vhazování: 34:27. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:7, 2:7, 2:8, 3:8.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák (5. Spěšný) – Černý, Trefný, Szathmáry, Blaha, Buchtela, Kadeřávek – Hlava, Rindoš, Wágner – Rezek, Hejcman, Chrpa – Müller, Tupý, Procházka – Tůma.
Stadion Litoměřice: Škarek – Málek, Pavlas, Smetana, Gaspar, L. Chalupa, Doudera, Jandus – Kadlec, Pilař, Bílek – Řehoř, Šimeček, Stříbrný – Kusý, Rousek, Machala – Toman, Hanták, Václavek.

Litoměřice předvedly velmi dobrý vstup do zápasu, jelikož už v páté minutě vedly 2:0 zásluhou Ivana Řehoře, jenž se během necelých tří minut prosadil dvakrát z předbrankového prostoru po střelách Jaroslava Šimečka – 0:2. Druhý gól vyhnal z brány Tadeáše Dvořáka, kterého nahradil Patrik Spěšný, což však žádný impuls nepřineslo. Od páté minuty hráli Trhači ve vlastním oslabení, ve kterém unikl Nicolas Hlava, ale sám si na Jakuba Škarka nepřišel.

V polovině třetiny Litoměřice otočily do protiútoku ve čtyřech na jednoho, na hrotu jel Josef Stříbrný, jenž předložil Ivanu Řehořovi před prázdnou část klece, takže střelec Stadionu neměl problém dokonat hattrick – 0:3. Krátce poté, co dobré pozice před bránou nevyužil Ondřej Machala, byl na pět minut a do konce utkání vyloučen František Wágner. Dlouhou početní výhodu Stadion využil dvakrát a pokaždé se trefil Martin Kadlec, který nejprve dostal dobrou přihrávku na hranici brankoviště, odkud nezaváhal, a poté díky tlaku do brány zvýšil na rozdíl čtyř branek – 0:5.

Na začátku druhého dějství byl vyloučen střec hattricku, čehož Kadaň využila. Martin Tůma od levého mantinelu našel mezi kruhy Darka Hejcman, jenž se prosadil střelou po ledě mezi betony – 1:5. Ve 22. minutě mohl zvýšit Ondřej Machala, který ale vypadnutý puk nedostal za čáru, o čemž se sudí poradili v boxu časoměřičů s brankovým rozhodčím. Před polovinou duelu unikl ve vlastním oslabení opět Nicolas Hlava, ani tentokrát mladého reprezentačního gólmana bekhenedem neprostřelil.

Po 23 vteřinách ve třech proti pěti mohli skórovat Jan Müller nebo Ondřej Procházka, jenže střela prvně jmenovaného nebyla tečována ani netrefila prostor mezi třemi tyčemi. Ve 35. minutě Jaroslav Šimeček přihrál zpoza brány na hůl Josefu Stříbrnému, který z těsné blízkosti zavěsil – 1:6. Do konce třetiny vystřelil od modré Ondřej Blaha, jehož vyřazený puk Darek Hejcman do branky nedostal, a Jan Müller, kterému chyběl krok, aby zakončil do prázdné.

Do závěrečné třetiny vstoupili Trhači aktivně - Nicolas Hlava neskóroval z prostoru mezi kruhy a ze stejného místa Václav Rezek přestřelil. Po nevyužité početní výhodě domácích, byl u kotouče nejaktivnější kadaňský střelec Nicolas Hlava, jehož ránu tentokrát zastavila tyčka. Ve 49. minutě Denis Kusý prolétl po pravé straně do pásma a z pravého kruhu trefil vzdálenější šibenici – 1:7.

O chvíli později si Jakub Škarek poradil i s další střelou Nicolase Hlavy, jenž dorazil z bezprostřední blízkosti jenom do betonů. Na druhé straně Patrik Spěšný zasahovat nemusel, protože Ivan Řehoř na konci akce tři proti dvěma přestřelil. V 56. minutě Josef Rindoš zatáhl hru do pásma a předložil puk před bránu na Jakuba Chrpu, jenž z hranice brankoviště přidal druhý gól Trhačů, kteří se ale dlouho neradovali, protože ze samostatného únik skóroval ránou mezi betony Josef Stříbrný – 2:8. V čase 59:45 dal finální podobu výsledku Martin Tůma, který po dělovce Lukáše Blahy dotlačil kotouč do sítě – 3:8.

Kateřina Kundertová

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Zápas bych zhodnotil jednoduše. Nechytili jsme začátek, vstoupili jsme do zápasu vlažně a soupeř nás za to potrestal. Následoval faul a za něj trest na pět minut, z čehož pramenily další dva góly. Od další třetiny už jsme si řekli, že duel musíme odbojovat, protože hrajeme pro diváky. Někteří diváci odcházeli po právu domů, ale za ty dvě části si myslím, že jsme nehráli špatný hokej. V rámci možností jsme odbojovali to, co jsme mohli. Nedá se ale nic dělat a my musíme se připravit na další utkání.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Jestliže jsme chtěli pomýšlet na play-off, tak naší povinností bylo v Kadani zvítězit. Jsem velmi rád, že se nám to podařilo. Začátek utkání rozhodl. V desáté minutě vsítil Ivan Řehoř hattrick a po první třetině jsme vedli již 5:0. Potom se zápas jen dohrával. Bohužel se nám zranil Aleš Pavlas. Vypadá to, že bude dlouho mimo, což je pro nás samozřejmě velká ztráta.“