Kadaň padla na Slavii 3:1

Jiří Novotný | 09.11.2016 | |

V rámci 22. kola WSM Ligy zajížděli Trhači na led pražské Slavie. Sešívaní si odkázali vypracovat dvougólový náskok, nicméně Trhače v polovině zápasu vrátil do hry Marek Račuk. Černožlutí se drali za vyrovnáním, brankář Slavie Frodl však svůj tým podržel a v 52. minutě pečetil na konečných 3:1 domácí Bača.

22.kolo, středa 9.11.2016
HC Slavia Praha - Sportovní klub Kadaň  3:1  (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Rys (Šafránek, Pohl), 22. Jankovský (M. Kadlec, Dušek), 52. Bača (Šafránek) – 33. Račuk (Moisio, Kůs) Rozhodčí: Kika - Kis, Křivohlavý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 612. Střely na branku: 49:35.
HC Slavia Praha: Frodl – Pohl, Knot, Kolařík, Holý, Bača, J. Novák – Kubica, Šafránek, Rys – Jankovský, Dušek, M. Kadlec – Tejral, Tulačka, Kružík – Marcel, Andrlík.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – Trefný, R. Černý, J. Tomeček, D. Šimek, Chalupa, Šafář – Moisio, Kůs, Račuk – Chlouba, Hejcman, Chrpa – O. Beránek, L. Vrána, Kohout – Hlava, Osmík, Vaněk.

První třetina mnoho hokejové krásy nepřinesla, o to lépe ale vstoupili sešívaní hokejisté do druhé části. Šafránek našel za obranou najetého Jiřího Ryse, jenž překonal Strmeně střelou k jeho levé tyči.

To však nebylo vše. Hokejisty Kadaně povedený vstup domácích hodně zmrazil a záhy přišla druhá rána. Přesně o třicet vteřin později se puk po nahození od modré čáry a zmatcích před brankářem hostů odrazil na hůl Václava Jankovského a ten ho pohodlně dopravil do odkryté kadaňské svatyně.

Strmeň hájící brankoviště Severočechů po dvou inkasovaných brankách nepůsobil vůbec jistě, jeho nervozity se ale Pražanům nepodařilo využít, naopak po bleskově využité přesilovce přišlo snížení. Po dělovce od modré Frodlovi puk vypadl, a tak Rosio mohl nalézt před poloprázdnou klecí Marka Račuka, který se nemýlil.

Úvodní minuty závěrečné periody si hosté vypracovali zajímavý tlak. Největší možnost měl při přečíslení dvou na jednoho Račuk, jeho pokus mířící do protipohybu však dokázal Frodl reflexivně vykopnout. Hráči Slavie se záhy z tlaku vymanili a sami udeřili. Strmeň nedosáhl na dělovku Martina Bači od modré čáry, která zacinkala o horní tyčku a skončila za brankovou čárou.

Úplný závěr duelu si slávisté s přehledem pohlídali. Svému soupeři nedovolili ani risk bez brankáře, protože to byli právě domácí, kdo držel puk v útočném pásmu svého soka, a tak se fanoušci vršovického klubu mohou radovat z výhry 3:1.

Adam Kolář

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „První třetina byla lehce oťukávací. Možná jsme měli o něco víc střel, ale byl to vyrovnané. Podařil se nám vstup do druhé třetiny, dali jsme tam rychle dva góly. Pak jsme hru celkem kontrolovali, i když nám to zkomplikovala chyba v oslabení. Snažili jsme se hrát poctivě dozadu a podařilo se nám přidat třetí gól. Kluci podali výborný výkon.“

Jaroslav Beck (SK Trhači Kadaň): „Pro nás to jsou další zbytečně ztracené body. Do utkání jsme vstupovali pochopitelně s respektem, možná jsme ale byli zakřiknutí až příliš. Slavii vyšel úvod druhé třetiny, my ale dokázali snížit a pak jsme hráli podle našich představ. Bohužel přišla chyba, kdy jsme zbytečně ztratili puk místo toho, abychom šli do přečíslení a brzy na to jsme inkasovali. Ten třetí gól definitivně rozhodl."