Kadaň porazila Přerov 5:3, Chrpa vstřelil hattrick

Jindřich Poledna | 12.09.2016 | |

Trhači měli parádní vstup do utkání, když po 22 sekundách hry skóroval Jakub Chrpa. Hostům se podařilo v 9.minutě vyrovnat, ale domácí nic nevzdali. Ve vlastním oslabení ujeli přerovské obraně a Jan Tomeček zavěsil nechytatelnou střelou pod horní tyčku - 2:1. V poslední třetině se 2x trefil ještě Jakub Chrpa a zkompletoval tak hattrick - 4:1. Hosté po chybě kadaňské obrany snížili na rozdíl dvou branek, po vyloučení Kohouta se schylovalo k dramatu, když Přerov využil přesilovku a dotáhl se na rozdíl jediné branky - 4:3. Drama až do posledních vteřin rozsoudil střelou do prázdné branky při power-play Přerova v čase 59:59 Darek Hejcman - 5:3.

3.kolo, pondělí 12.9.2016
Sportovní klub Kadaň - HC ZUBR Přerov  5:3  (2:1, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 1. Chrpa (Kůs, Hejcman), 17. J. Tomeček (M. Zadražil, Kohout), 45. Chrpa (Kůs), 48. Chrpa (Kůs), 60. Hejcman(Kůs) – 9. Dostálek (Milan Procházka, Pšurný), 50. Ižacký (Tadeáš Král, Chmelíř), 53. Dostálek (Pšurný, Milan Procházka). Rozhodčí: Bejček – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 350. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 5:3.
Sportovní klub Kadaň: Král (Lukeš) – Trefný, R. Černý, J. Tomeček, D. Šimek, Tejnor, R. Havel, Weinhold – Chrpa, Hejcman, Kůs – Vaněk, M. Zadražil, Kohout – O. Beránek, Berger, R. Veselý – Osmík, Wágner, Ringler – Hlava.
HC ZUBR Přerov: Klimeš (Horčička) – Chmelíř, Pala, L. Vágner, Malina, M. Novotný, Ferenc, Zbořil, Šnajnar – Dostálek, Pšurný, Milan Procházka – Sikora, Š. Kratochvíl, Plášek – Kovařík, Popelka, Goiš – Ižacký, F. Dvořák, Tadeáš Král.

Trhači vletěli do první třetiny. Už po dvaadvaceti vteřinách našel Jaroslav Kůs volného Jakuba Chrpu, který střelou k tyči otevřel skóre. Vzápětí hledal Wágner před brankou osamoceného Hlavu, ale Klimeš vyjel z branky a odehrál kotouč do bezpečí. Kadaňský nápor zastavila série ofsajdů, včetně několika úmyslných. Po jednom z nich nahodil puk do rohu kluziště Pála. Ze souboje vyjel úspěšně Milan Procházka, který našel před brankou volného Vlastimila Dostálka, který střelou mezi betony srovnal skóre.

Branka Zubrů uklidnila hru. Hrálo se spíše o střední pásmo a ani jeden z brankářů nemusel zasahovat. Změnu přinesla až 15. minuta, kdy Tomečkovy dvě střely od modré čáry prověřily Klimešovu pozornost. O minutu později byl vyloučen Tejnor. Hosté se kombinací snažili rozebrat domácí obranu, ale po vypíchnutí kotouče zamířili do útoku Trhači. Kohout se Zadražilem v úniku dvou proti čtyřem neuspěli, ale z druhé vlny podpořil útok Jan Tomeček, který střelou do šibenice vrátil Trhačům vedení.

V úvodu druhé části byli aktivnější hosté. Po dvou minutách se před domácí brankou zjevil Kovařík, ale napoprvé promáchl a napodruhé trefil pouze Královu masku. Ve 24. minutě byl vyloučen Procházka. Domácím se však v přesilové hře nedařilo. Ani druhá přesilová hra nedopadla lépe. Na druhé straně měli hosté šanci zlepšit si přesilovkovou bilanci po Černého faulu. Vánerova střela z levého kruhu však skončila nad brankou. Ve 37. minutě prověřil Klimešovu pozornost Ringler, jeho rychlá střela skončila v lapačce hostujícího brankáře.

Do třetí části vstoupili aktivněji hosté. Ve 44. minutě odstřelovali Krále Malina s Chmelířem, ale domácí brankář si s jejich střelami poradil. A tak se radovali domácí. Kůs rozjel protiútok a našel rozjetého Jakuba Chrpu. Jeho první střelu zablokoval obránce, ale kotouč se odrazil pouze zpět na hůl černožlutého útočníka, který doklepl kotouč do odkryté branky. A vzápětí udeřilo duo Kůs-Chrpa potřetí. Kůs našel před brankou volného Jakuba Chrpu, který rychlou střelou zkompletoval hattrick

Domácím už se zdálo, že je rozhodnuto. O dvě minuty později však Tadeáš Král vysunul Jakuba Ižackého, který střelou mezi Královy betony snížil skóre. Trhači mohli vzápětí odpovědět, Kůs v situaci dva na jednoho volil střelu, se kterou si Klimeš poradil. V 53. minutě byl vyloučen Kohout, a hosté tentokrát přesilovou hru využili. Pšurný našel volného Vlastimila Dostálka a Přerovský kanonýr střelou nad vyrážečku snížil na rozdíl jediné branky.

Hosté byli i nadále aktivnějším týmem. V 54. minutě Zbořil dvěma střelami od modré čáry prověřil Královu pozornost. Na druhé straně ujel hostující obraně Hlava, ale Klimeš skvělým zákrokem udržel rozdíl jediné branky. Dvě minuty před koncem hosté odvolali brankáře. Zubři drželi černožluté v tlaku, ale vyrovnání se nedočkali. Naopak v poslední vteřině přidal pátou branku do prázdné branky Darek Hejcman.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck (SK Kadaň): „Na utkání jsme se snažili maximálně zkoncentrovat, což po sobotě nebylo jednoduché. Řekli jsme si, jaké chyby nesmíme opakovat, snažili jsme se řešit velký počet vyloučení, což nás sráželo v posledním zápase. Kluci to vnímali, a ač bylo opravdu málo času, dokázali jsme se na dnešní zápas připravit. Řešili jsme různé herní varianty. Jsme rádi, že to zafungovalo a my to dnes zvládli. Těší náš, že se stále držíme rčení: Můj dům – můj hrad.“

David Kudělka (asistent trenéra HC Zubr Přerov): První třetinu jsme prospali, tam si myslím, že jsme domácí postavili na nohy. Druhá třetina už byla z naší strany lepší a ve třetí periodě jsme přitlačili. Bohužel jsme dneska dostali laciné branky a domácí nás předčili bojovností a v nasazení. V předbrankových prostorách byli lepší, důraznější a šli si za vítězstvím. Nám nezbývá nic jiného než jim pogratulovat, vyhráli zaslouženě.