Série porážek pokračuje, Kadaň podlehla Havířovu

Kateřina Kundertová | 23.09.2017 | |

H a v í ř o v / K a d a ň - Trhači odjeli k pátému kolu WSM Ligy do Havířova, kde bojovali o přerušení série porážek. Na vedoucí branku domácích sice odpověděl Luboš Rob, na kterého ale ještě do konce úvodní periody zareagoval Marek Kalus. Na konečný třígólový rozdíl upravili Slezané v závěrečném dějství, a tak Kadaňští nadále čekají na první body.

5.kolo, sobota 23.9.2017
AZ Heimstaden Havířov - Sportovní klub Kadaň  4:1  ((2:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Tomi (Kalus, Drtil), 9. Kalus, 55. Tomi, 60. Maruna (Kotala) – 8. Rob (Blaha, Chrpa). Rozhodčí: Fiala, Kostourek – Wesley, Gančarčík. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:0. Diváci: 1698. Střely na branku: 33:29. Zblokované střely: 8:23. Hity: 22:16. Vhazování: 44:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
AZ Heimstaden Havířov: Matoušek – Krisl, Chroboček, Drtil, Postnikov, Staněk, R. Havel – Kotala, Sikora, Kanko – Kalus, Hudeček, Tomi – Fronk, Maruna, Beránek – Pořízek, Cihlář, Gřeš.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák – Trefný, Blaha, Szathmáry, Kadeřávek, Cestr, Černý – Chrpa, Hejcman, Krejčiřík – Müller, Rob, Kohút – Wágner, Rindoš, Tůma – Ringler, Tupý, Macháček.

Utkání začalo z obou stran opatrně. K první šanci se dostali domácí, když Jakub Kotala dostal nabito mezi kruhy, kde mu ale kotouč sjel z čepele. Od sedmé minuty hrál Havířov početní výhodu, kterou po 36 vteřinách využil. Vojtěch Tomi dostal přihrávku přes celé pásmo a z první trefil vzdálenější šibenici Dvořákovy brány - 1:0. Za šestnáct vteřin Trhači vyrovnali, Luboš Rob z mezikruží prostřelil domácí jedničku - 1:1.

Vedení vrátil na havířovské hole na konci deváté minuty Marek Kalus, jenž si dojel vlastní nahození a dorazil puk z brankoviště - 2:1. O chvíli později mohli domácí vedení navýšit, ale Jiří Fronk v situaci dva na dva nevyzrál na kadaňského brankáře. Ve čtrnácté minutě si nebezpečný pokus připsal Jakub Chrpa, po jehož střele se dostal k ohrožení branky i Jan Müller, který neprostřelil v situaci dva na jednoho Jiřího Matuška.

Kolem patnácté minuty mohly oba celky skórovat. Nejprve Dávid Kohút neuspěl střelou k tyči, poté na druhé straně Marek Kalus nevyužil zaváhání obrany hostů, když netrefil úplně prázdnou bránu. Jiří Fronk následně vystihl rozehrávku Kadaně, hnal se na Tadeáše Dvořáka, ale byl zastaven na hranici pravidel, a tak nezakončil.

Ze závěru třetiny si Trhači přesunuli část přesilovky, kterou ale nevyužili. Ve čtyřiadvacáté minutě na jedovatou střelu Viktora Postnikova navázal Petr Kanko, který ale nevyužil dobré přihrávky k tyči. Krátce před polovinou utkání měli Kadaňští možnost další výhodu o jednoho hráče v poli, největší příležitost si připsal Jakub Chrpa, jehož ale vychytal gólman AZetu.

O chvíli později Jiří Fronk dostal přihrávku na brankoviště, kde se blýskla kadaňská jednička. Na druhé straně mohl vyrovnat Jan Müller, proti kterému se Jiří Matoušek roztáhl v celé své délce. Ani v dalším průběhu Severočechům nepomohla nabídnutá přesilovka.

V první polovině poslední části měli Trhači možnost dvou početních výhod v krátkém sledu za sebou, ale žádná jim k duhu nepřišla, a tak se pokračovalo za stavu 1:2. Střelecké pokusy si v přesilovkách připsali Jakub Chrpa, Jan Müller nebo Šimon Szathmáry, ani jeden však proti domácímu brankáři neuspěl.

V 55. minutě zajistil domácím dvougólové vedení Vojtěch Tomi, který se dostal k puku ve středním pásmu a překonal Tadeáše Dvořáka bekhendovým blafákem - 3:1. Na konečných 4:1 uzavřel v čase 59:22 Jan Maruna, který z ideální střelecké pozice mezi kruhy vymetl šibenici kadaňské brány a definitivně rozhodl.

Kateřina Kundertová

Martin Janeček (AZ RESIDOMO Havířov): „Věděli jsme, že s Kadaní vždycky máme těžké zápasy. U nás doma je to každý rok velké trápení. Zhodnotil bych to tak, že jsme se protrápili k vítězství a teď už se jen zajímáme o pondělní zápas, kdy hrajeme derby s Frýdkem-Místkem.“

Robert Kaše (SK Trhači Kadaň): „Všichni, co tady byli, asi viděli, že se od začátku sezóny trápíme. Trápíme se s koncovkou, trápíme se s obranou. Myslím si, že tentokrát to až na ten závěr fungovalo celkem slušně. Jde vidět, že se i domácí trochu trápili a bohužel na jeden gól nejsme schopni vyhrát. Zase nejsme takový mančaft, abychom to ubránili a hráli 1:1, to už je několikátý zápas a potřebujeme se probrat.“