Trhači porazili Benátky 4:2

Filip De Bolle, J. Novotný | 29.10.2016 | |

K a d a ň - Trhači získávají důležité tři body. Úvod zápasu jim sice nevyšel a po brance v oslabení prohrávali, ale díky dvěma brankám Lukáše Vrány a Lukáše Chalupyv rozmezí 37 vteřin otočili skóre. Ve druhé části byli domácí lepším celkem a podařilo se jim zásluhou navrátilce Marka Račuka zvýšit náskok. Benátky ve třetí třetině zlepšili hru a podařilo se jim snížit, ale to bylo ze strany hostů vše. V závěru pak Darek Hejcman brankou do prázdné branky zvýšil na konečných 4:2.

19.kolo, sobota 29.10.2016
Sportovní klub Kadaň - HC Benátky nad Jizerou  4:2  (2:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. L. Vrána (O. Beránek), 11. Chalupa (Hlava), 40. Račuk (Hejcman), 60. Hejcman – 6. D. Špaček, 43. Plodek (D. Špaček) Rozhodčí: Luczków – Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:0, 0:1, 3:1.
Sportovní klub Kadaň: Král (Tadeáš Dvořák) – Tejnor, J. Tomeček, Trefný, R. Černý, Chalupa, D. Šimek, Šafář – Šťovíček, Hejcman, Hlava – Chlouba, Kůs, O. Beránek – L. Vrána, Kohout, Wágner – Osmík, Vaněk, Račuk.
HC Benátky nad Jizerou: Kváča (Hosnedl) – Zeleňák, Husa, Pyrochta, Kočí, Mikliš, Havlín, Krejčí, Holub – D. Špaček, Plodek, Ďurač – Bittner, Volf, A. Dlouhý – Janele, Chlapík, J. Havel.

V úvodu zápasu se oba celky spíše oťukávali. První vážnou šanci přinesla až 6. minuta a hned z toho byl gól. Benátecký Daniel Špaček využil zaváhání kadaňské obrany a proměnil samostatný únik. Trhači se ovšem s nepříznivým skóre nechtěli smířit a zvýšená aktivita přinesla ovoce. V 10. minutě Lukáš Vrána šikovně tečoval Beránkovo nahození a srovnal na 1:1. Černožlutí byli nadále při chuti. Neuběhla ani minuta a ujali se vedení. Hlava našel na modré volného Lukáše Chalupu, jehož rána skončila za zády Kváči. Poté pro změnu na pilu přitlačili benátečtí, avšak domácí obrana v čele s gólmanem Králem fungovala bezchybně.

Na začátku druhé periody byli aktivnější domácí, vyloženou šanci si ale nevytvořili. Na druhé straně naopak zahrozil Ďurač, jenž v tváří tvář Královi selhal. Neuspěl ani Dlouhý, jehož jedovku Král vyrazil. Za Kadaň odpovídal Vrána, leč netrefil. S pokusem z ostrého úhlu nepochodil ani Hejcman. Ve 37. minutě si Benátky vytvořili tutovku ve vlastním oslabení, akci 2 na 1 však trestuhodně promrhali. A tak se dočkali Trhači. Pouhých 19 sekund před klaksonem pláchl Hejcman s Markem Račukem, jenž zavěsil do poloodkryté klece - 3:1.

Zatímco druhou třetinu a především její závěr zvládli kadaňští na jedničku, úvod závěrečného dějství už z jejich strany tolik povedený nebyl. Ve 43. minutě se puku zmocnil Jan Plodek, probil se útočným pásmem a ranou pod horní tyč nedal Královi šanci. Benátky se tak vrátili do zápasu a začali Kadani notně zatápět. Po zmatcích při střídání si Pyrochta namířil ke kadaňské brance, ovšem puk skončil vysoko nad. Na druhé straně pálil Havel, branku však netrefil. Benátky stále stupňovaly tlak, jenž vyvrcholil v 53. minutě. Nejprve Král skvěle vychytal Volfa, který mířil do odkryté klece, o několik sekund později zneškodnil i další tutovku hostí. S blížícím se závěrem začaly benátečtí nechávat okénka v obraně. Jedno takové mohl potrestat Račuk, jenž ujel s Chloubou. Poloprázdnou branku ovšem netrefil. Kadaňské to nakonec vůbec nemuselo mrzet, neboť v samém závěru pečetil Darek Hejcman a stanovil konečné skóre 4:2.

Jiří Novotný (KAD)

Kamil Koláček (asistent SK Trhači Kadaň):
Vyhráli jsme, což je super. V situaci v jaké jsme, tak potřebujeme každý bod a tři body jsou skvělý. Potřebujeme se odrazit, abychom získali další body. Všichni, co tady byli, tak viděli, že to nejde lehce, nejsme úplně v pohodě, je tam trošku křeč. Řekl bych, že šancí jsme měli celkem dost, ale málo gólů. Potřebovali bychom se více tlačit do brány, aby tam spadl občas i takový gól, jako spadl v závěru. Trošku nám nahrálo štěstí, brankář se hnul a srazil si puk do prázdné brány. To bychom potřebovali i během zápasu. Myslím si, že jsme byli dneska lepší, ale neodpoutáme se od soupeře, dostali jsme branku v oslabení, poté na 3:2, zase se klepeme až do konce, což si myslím, že je škoda. Měli jsme to odehrát ve větší pohodě. (asistent trenéra SK Trhači Kadaň):

Jiří Čelanský (trenér HC Benátky nad Jizerou):Bylo to bojovné utkání, které mohlo dopadnout na obou stranách třemi body. Bohužel pro nás to skončilo špatně, ale my jsme s hrou spokojení. Samozřejmě jsme šli do vedení a v rozmezí téměř třiceti vteřin soupeř zápas otočil. Mrzí nás hodně třetí branka, která padla v závěru třetí třetiny po naší chybě. Ale myslím si, že ve třetí třetině jsme měli více šancí, ale bohužel to tam nespadlo. Domácí po odvolání našeho brankáře dali na 4:2 a bylo hotovo.