Kadani se podařila odveta za druhé kolo! Porazila Most 0:1, bere všechny 3 body a v tabulce je čtvrtá!

Jindřich Poledna | 18.10.2014 | |

Po 43 dnech se naskytla Kadani možnost odvety za prohru 3:4 na nájezdy z druhého kola. Kadaňský tým měl od začátku zápasu více brankových příležitostí a vedení se ujal v 7.minutě brankou Martina Mazance. Během druhé třetiny nedokázali hosté z Kadaně využít hrubých chyb obrany a ve třetí ani hrubku domácího gólmana Horáka. A protože domácí neproměnili ani hru bez brankáře, vyhrál Sportovní klub fotbalovým výsledkem 1:0.

15.kolo, sobota 18.10.2014
SK HC Baník Most - Sportovní klub Kadaň  0:1  (0:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Mazanec (Chlouba, Jíra). Rozhodčí: R. Svoboda – Podrazil, Bosák. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 258. Střely na branku: 28:42. Průběh utkání: 0:1.
SK HC Baník Most: Horák – Kousalík, Čížek, Grin, K. Charousek, Hora, Havelka, Kokeš – Kubinčák, Alinč, Petruška – Tauš, Slavíček, Nedrda – Jurčík, Smolka, Bojer – Mical, Hanzl, Válek
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – Mazanec, Stehlík, Tejnor, Pavlas, Trefný, Szathmáry, Opalek – Ton, Chlouba, Jíra – Kůs, J. Charousek, Kadlec – J. Novák, Hejcman, L. Novák – Hlava, Hammerbauer, Berlev

Kadaň byla hned od začátku zápasu lepší, první střelu na domácího brankáře vyslal po 34 sekundách Mazanec. Ve 2. minutě si vyměnil puk Jiří Charousek s Pavlasem, jenže prázdnou branku z pár metrů nakonec minul. Domácí tým se vymanil z obrany až v 5.minutě, jenže Hanzlova střela se ke kadaňskému Gólmanovi ani nedostala. První velká šance domácího celku se zrodila v 7.minutě, jenže Strmeň puk bezpečně odrazil a z protiútoku se radovala Kadaň. Chlouba našel před brankou dobře najetého Martina Mazance, který bekhendovou střelou mezi betony otevřel skóre zápasu - 0:1.

Domácí mohl vyrovnat v 10.minutě, jenže Kousalík minul poloprázdnou branku Sporotvního klubu. V 11.minutě měla Kadaň výhodu první přesilové hry, jenže si příliš šanci nepřipravila. Most se snažil o rychlý přechod středního pásma, které měla Kadaň výborně pokryté. Hostující gólman dostal příležitost dokázat své schopnosti v 17.minutě a přesvědčil domácí útočníky, že dnes má opravdu svůj den. Ačkoliv měli hosté i nadále převahu, do kabin se šlo za stavu 0:1 pro Kadaň.

Domácí tým měl velikou příležitost hned ve 21.minutě. Kubinčák z levého kruhu viděl na pravém kruhu Alinče, kterému také přihrál, jenže ten byl vychytán vynikajícím Strmeněm. Na druhé straně 2x zhrozil Kadlec. Ve 26. Minutě ztratil Hora ve středním pásmu puk, následně šli J. Charousek s Kadlecem úplně sami na Horáka, který chytil Charouskovu střelu do lapačky. V následující přesilovce Kadaně selhala Stehlíkovi střela v pozici, kdy už měl před sebou pouze prázdnou branku! A po půl minutě vychytal opět Stehlíka neuvěřitelným zákrokem domácí brankář Horák.

Domácí Most hrál přesilovku v polovině utkání, když za katrem pykal hostující Trefný. Jenže Kadaň skvěle bránila a Most se nedokázal usadit v útočném pásmu. Ani následující přesilová hra, tentokráte při vyloučení domácího Alinče, hostů příliš nešla. Kadaň měla přesto více ze hry, převyšovala domácí tým i ve statistikách držení puku. Ke konci druhé třetiny vyzkoušel pozornost brankáře Strmeně domácí Kousalíl, jenže kadaňský gólman jeho střelu vykopl betonem, a tak v prostřední části žádná branka nepadla.

Do poslední třetiny vstoupil o něco lépe domácí tým. Hned od prvních sekund byl aktivnější a několikrát ohrozil hostujícího brankáře. Ve 44.minutě přišla obrovská hrubka domácího gólmana, který si vyjel pro puk, ale ve snaze ho rozehrát našel přesně hůl Lukáše Nováka. Ten ale trestuhodně místo prázdné branky trefil brusle jediného bránícího hráče!

Dalším zajímavým momentem byl postupný útok Kadaně od vlastní branky, který skončil nebezpečnou střelou J.Nováka. Horák jí na poslední chvíli tečoval ramenem, a vychýlil jí mimo branku. Kadaň hrála další přesilovku od 52.minuty, jenže nestřílela, hostující hráči si zřejmě chtěli připravit vyloženou šanci a zasunout puk do prázdné branky. To se jim nepodařilo, naopak Kubinčák zahrozil protiútokem, který zmařil Mazanec.

V 58.minutě mohl srovnat stav domácí Kamil Charousek. Jenže Strmeň opět ukázal své kvality a nebezpečnou prudkou střelu zneškodnil svým ramenem. Půl minuty před koncem mohl rozhodnout zápas hostující Kadlec, ale ani jeho neuvěřitelná šance nerozvlnila síť. A protože domácí tým neskóroval ani při power-play, odváží si Sportovní klub z Mostu cenné 3 body za výhru 1:0. Brankář Strmeň navíc vychytal první nulu Kadaně v této sezóně.

Jindřich Poledna

Jaroslav Beck (trenér Kadaně): „Dnešní zápas rozhodně nebyl snadný. Most je doma velmi nepříjemný. Náš tým dokázal domácí přebruslit, měli jsme územní převahu, připravili jsme si řadu šancí, bohužel jsme je nedokázali dostat za záda soupeřova brankáře. Hráli jsme dost komplikovaně, čímž jsme sami zápas zdramatizovali. Vývoj utkání jsme však kontrolovali a bez větších komplikací jsme výhru uhájili. Spoléhali jsme na bruslařskou převahu, na lepší fyzickou připravenost. Jenže hokej je hra a my si musíme dávat pozor, protože tohle nás může stát body. Dnes patří poděkování týmu opět našemu udatnému kotli, který za námi přijel a byl slyšet.“

Václav Baďouček (Hlavní trenér HC Most): "Dnes jsme narazili na velice houževnatého soupeře, který nám v podstatě nedovolil, abychom se za celý zápas dostali do nějaké vážnější šance. Prospali jsme hlavně první třetinu, kde nás soupeř dostával pod tlak a jedinou brankou v ní i utkání rozhodl. Po zbytek zápasu jsme se marně snažili dostat do nějakých šancí a vstřelit branku. Soupeř hrál dneska velice dobře, moc nám toho nedovolil. Tak jak jsme v minulých zápasech šance neproměňovali, tak dnes nebylo, co proměnit."