Kadaň padla v Benátkách, všechny branky dostala v oslabení

Jindřich Poledna | 27.08.2015 | |

Ve vyrovnané první třetině padla jediná branka. Severočeský tým se ujal vedení po pěkném "ťukesu", který zakončoval do odkryté branky Martin Šťovíček. Jenže to bylo ze strany Kadaně už bohužel všechno. Domácí tým otočil ve druhé třetině vedení na svou stranu po zbytečných chybách kadaňských hráčů v oslabení. Stejně tak Benátky skórovaly i v poslední třetině a získaly tak zápas v poměru 3:1.

8.kolo, čtvrtek 27.8.2015
HC Benátky nad Jizerou - Sportovní klub Kadaň  3:1  (0:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Král (Procházka, Čermák), 34. Jonák (Špaček), 50. Jandejsek (Jonák, Čakajík) – 13. Šťovíček (Tejnor, Černý). Rozhodčí: Horinek – Jecelín, Záhora. Vyloučení: 10:12. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1.
HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (Stejskal) – Říha, Čermák, Jandejsek, Kalina, Mrázek, Čakajík – Dlouhý, Jonák, Víšek – Hrníčko, Plodek, Špaček – Procházka, Volek, Dvořáček – Matějček, Volf, Král.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Tad. Dvořák) – Tejnor, Tom. Dvořák, M. Rohan, Mazanec, Charousek, Trefný, Černý – Kůs, Trochta, Novák – T. Rohan, Vrána, Vaněk – Müller, Štovíček, Chrpa – Hlava, Hejcman, Huňady.

První třetina patřila opticky aktivnějším hostům. Gólman Lukáš domácí mančaft v několika případech podržel. V 9. minutě mu pomohla také tyčka, kterou z ostrého úhlu trefil Chrpa. Skóre se poprvé měnilo po necelých třinácti minutách hry a radovali se Kadaňští. Od modré čáry střílel Tejnor a jeho pokus tečoval mimo Lukášův dosah Martin Šťovíček - 0:1. Vyrovnání měl na své holi jeden z noviců z pražské Sparty - David Dvořáček. Ujížděl totiž sám na Hanuljaka, avšak recept na něj nenašel. Trestat tak mohla druhým gólem Kadaň. V samém závěru první části dokonce ve vlastním oslabení pálil Vaněk a za Lukášem cinkla pravá tyčka.

Také v úvodu druhé periody se více do zakončení tlačili Severočeši a Lukáš měl v tu dobu určitě více práce. Pak ale přišlo vyloučení hostujícího Černého, přesilovka Benátek a vyrovnání. Procházka našel zprava volného Zdeňka Krále, jenž k pravé tyčce pokořil Hanuljaka - 1:1. Hosté sice podnikali nebezpečné výpady před Lukáše, který ale v úterním podvečeru působil velmi jistým dojmem. A tak Benáteckým k otočení skóre pomohla další využitá přesilovka. Nejprve se v ní Volf natlačil před branku, zakončil a Hanuljak ještě vytasil povedený zákrok. Poté ale Hrníčko nadělal v předbrankovém prostoru tolik rozruchu, že teč Víta Jonáka zapadla až za Hanuljakova záda - 2:1. Následnou početní převahu hosté i díky zákrokům Lukáše nevyužili, a tak po čtyřiceti minutách vedly Benátky.

Ve třetí třetině přibylo na ledě nervozity a také se více vylučovalo. Benátečtí soupeři vraceli tvrdou hru, a tak se vrátka na trestných lavicích netrhla. V 50. minutě se opět měnilo skóre. Domácí opět trestali nedisciplinovanost soupeře. Oku lahodící kombinaci na jeden dotek z holí Čakajíka a Jonáka zhodnotil střelou po ledě přesně k tyči Adam Jandejsek - 3:1. Krátce poté jel sám na Hanuljaka Procházka, zkušený gólman v tu chvíli svůj tým podržel. Severočeši vrhli všechny síly do útoku a zapomínali na zadní vrátka. Tam se vřítil také Matějček, jenže nezakončil tak, jak by si sám představoval. Kromě několika šarvátek pak už stojí za zmínku jen velká šance kadaňského Vrány v závěru utkání, když úřadovala lapačka ležícího Lukáše. Benátky tak díky přesilovkám dovedly duel k vítězné tečce.

Tomáš Nejedlo

Antonín Nečas (Benátky nad Jizerou): Odehráli jsme kvalitní přípravné utkání. K vidění byl tvrdší fyzický hokej. Jsem rád, že kluci ze Sparty, kteří přijeli narychlo odvedli slušný výkon.

Jaroslav Beck (SK Kadaň): První dvě třetiny to byl dnes výborný zápas. Tvrdý, rychlý, s nasazením. Myslím si, že jsme byli lepší než domácí. Ale koncovka nebyla taková, jaká by měla být. Chyběla nám drzost a trocha sebevědomí. A třetí třetina? Ta se už nehrála. Série nesmyslných vyloučení, na které navazovala nekonečná přerušení hry, oplácení, které bylo vyprovokované těmito vyloučeními, hokej úplně pokazila. Ta už o hokeji moc nebyla. Nás ze zápasu dostala slepená série vyloučení. Osobně si myslím, že hity k hokeji patří, byly čisté, soupeř s nimi nepočítal a rozhodčí nás za ně posílal na trestnou lavici. Je to možná jen můj názor a rozhodčí mě opraví. V čem jsme byli horší, jsou „speciální situace“. Všechny tři góly jsme dostali v oslabení a to se nám nestává často. Našli jsme tak další oblast, kterou jsme považovali za vyřešenou. A dnes nám bohužel nefungovala. První dva góly v oslabení byly špatné, ten třetí byla výborně sehraná přesilovka. Ty první dva však celý zápas rozhodly.