Kadaň porazila Ústí a přiváží si cenné 3 body!

Jindřich Poledna | 25.10.2014 | |

Po třech utkáních, ve kterých dokázali kadaňští hráči vstřelit jedinou branku, zabojovala ofenziva Sportovního klubu a v 1.třetině zápasu v Ústí vedla Kadaň 2:0, po brankách Jakuba Nováka a Dominika Tejnora. V polovině zápasu korigovali skóre domácí hráči, když využili přesilovou hru při vyloučení Romana Chlouby. Na 1:3 upravil ve 3.třetině po krásné akci Jiří Charouska Martin Kadlec. Konec zápasu byl velmi nervózní, rozhodčí vylučovali na obou stranách. Přesto Kadaň vítězství udržela a získala cenné 3 body.

17.kolo, sobota 25.10.2014
HC Slovan Ústí nad Labem - Sportovní klub Kadaň  1:3  (0:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Merta (Smetana, Gengel) – 4. Novák (Novák, Hejcman), 14. Tejnor (Kůs, Hlava), 50. Kadlec (Charousek, Berlev). Rozhodčí: Jakub Smitka – Tomáš Svoboda, Petr Maštalíř. Vyloučení:3:4, navíc: Přeučil (UNL) 5+20 [HRUB], Mazanec (KAD) 5+20 [HRUB] Využití: 1:0. Diváci: 1024. Střely na branku:31:40 (9:17, 11:15, 11:8). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Petrásek) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Smetana, Trončinský – Budínský, Roubík, Rod – Baránek, Kloz, Tůma – Merta, Gengel, Pořický – Suchan, Vávra, Přeučil
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Mouček) – Mazanec, Stehlík, Trefný, Sathmary, Pavlas, Tejnor, Opalek – Ton, Chlouba, Jíra – Novák, Hejcman, Novák – Kůs, Charousek, Kadlec – Hlava, Berlev, Hammerbauer

Domácí tým hned po 20 sekundách vyzkoušel pozornost brankáře Strmeně, který hned dokázal, že je koncentrovaný. Kadaň se nenechala zahanbit a ještě v první minutě otestovala schopnosti domácího gólmana Volkeho. Kadaň se postupně usadila v útočném pásmu a domácím se nedařilo vymanit se z tlaku hostujícího týmu. Přesně po 240 sekundách po úvodním vhazování se Kadaň radovala poprvé. Jakub Novák dokázal po samostatném úniku a nahození na branku došťouchnout puk až za záda domácího brankáře – 0:1.

Hostující celek byl i po vstřelené brance aktivnější a v 10.minutě mohl vést již o dvě branky. Šimon Sathmary svou prudkou střelou vystrašil brankáře Volkeho, ten však jeho střelu nakonec udržel před brankovou čárou. V druhé polovině první třetiny si obě mužstva dokázala připravit slibné příležitosti, v 11.minutě ztroskoval na Strměňovi domácí Baránek, na druhé straně ve stejné minutě nepřechytračil Volkeho Roman Chlouba. Druhá branka zápasu padla až ve 14.minutě. A opět byla za záda domácího gólmana. V době, kdy rozhodčí signalizoval vyloučení domácího gólmana, trefil se od modré prudkou ranou Dominik Tejnor – 0:2.

První třetina tak skončila vedení Kadaně o dvě branky, ačkoliv měli hosté po zbytek první periody více ze hry, lépe přecházeli do útočného pásma, dalšího gólu již nedocílili.

Kadaň tlačila domácí tým i na začátku druhé třetiny. Jenže na ústeckém brankáři postupně ztroskotali Jakub Novák, Martin Kadlec i Roman Chlouba. Od 27.minuty se postupně začínali probírat i domácí hráči. Strmeně ohrožoval nejprve Roubík, po něm v další šanci také Rod. Při tlaku domácího týmu fauloval Roman Chlouba a dal tak šanci ústeckému celku korigovat stav. A domácí tým této příležitosti opravdu využil. Na 1:2 snížil po nacvičeném signálu David Merta.

Obdržená branka hostující tým vyburcovala k aktivnějšímu hokeji a domácí se v následujících minutách museli opravdu ohánět ve vlastní třetině. Tlak Kadaně s námahou přežili a do útočné třetiny se téměř nepodívali. To se jim podařilo až ve 33.minutě, kdy byla jejich snaha přerušena hvizdem rozhodčího pro posunutí branky. Ve 34.minutě vystrašil Volkeho Jakub Trefný. Domácí brankář jeho střelu nevyděl a vyrazil jí jen instinktivně.

V 35.minutě zůstal na ledě ležet Roman Chlouba a byl spoluhráči dopraven na střídačku. Následovalo postupné vyloučení na obou stranách, branka však již nepadla. Zbytek třetiny byl ve znamení tlaku domácího celku, který se snažil dohnat jednobrankové manko.

Domácí tým vyrukoval do třetí třetiny velmi ofenzivně, Kadaň se celou první minutu bránila ve své třetině. Strmeň se v příštích minutách ukázal jako velká opora Sportovního klubu. Chytil několik velkých šancí domácího týmu. Kadaň mohla jít opět do dvoubrankového vedení ve 45.minutě, po závaru před domácí brankou ležel Volke na brankové čáře, ale puk měl schovaný mezi betony.

V následujících minutách se ústeckým dařil přechod přes střední pásmo, a tak mnohem více než v první polovině zápasu ohrožovali kadaňskou branku. Obrana Sportovního klubu ale pracovala velmi dobře, spousta střeleckých pokusů domácího celku neprošla ani před brankáře Strmeně.

Další radost připravili kadaňští svým fanouškům v 50.minutě. Zpoza branky vyjel Jiří Charousek, předal puk Martinu Kadlecovi, který přesnou střelou překonal brankéře Volkeho – 1:3.

Domácí tým se nehodlal smířit s prohrou, snahu o korigování stavu na sebe vzal 2x Jaroslav Roubík, všechny jeho snahy zmažil brankář Strmeň. Ten se zaskvěl v 54.minutě, když domácí překonali jak obranu, tak i jeho, hostující gólman však puk zastavil ještě předtím, než přešel brankovou čáru. Domácí I nadále velmi tlačili, dokázali si připravit slibné šance, ale většina z nich troskotala na vynikajícím kadaňském strážci svatyně.

Nervózní nalada na ledě vygradovala v 57.minutě, kdy se strhla bitka před kadaňskou brankou. Výsledkem bylo vyloučení na obou stranách, na 2 minuty putovali za katr Pavlas s Genglem, do šaten mseli Mazanec s Přeučilem. Kadaň si 2 minuty před koncem základní hrací doby vzala oddechový čas, aby dokázala zbytek zápasu uhrát bez ztráty kytičky. To se jí podařilo a Sportovní klub tak získal velmi cenné 3 body na ledě týmu z Ústí nad Labem.

Jindřich Poledna

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem):„My jsme chtěli do tohoto zápasu vstoupit stejně jako s Kladnem. Chtěli jsme víc bruslit a srážet se se soupeřem. Ale toto všechno bohužel nastalo až deset minut před koncem zápasu a to je strašně pozdě. Kadaň má hodně mladé a dobře bruslící mužstvo, bruslili o hodně víc jak Kladno a perfektně hráli obranu ve středním pásmu, přes které jsme se těžko dostávali. Když už jsme se tam dostali, hráči hledali nějaké nahrávky místo aby stříleli na bránu, což si myslím, že rozhodlo. K tomu všemu jim perfektně zachytal brankář."

Jaroslav Beck (Sportovní klub Kadaň):„Ústí je silný soupeř. Do utkání jsme šli s respektem. V bruslení jsme se na to tentokrát připravili a to se nám vyplatilo. Byl to výborně takticky odehraný a vybojovaný zápas. Zlepšila se i produktivita, která nám chyběla v posledních zápasech. Parádní tři body máme a jsme spokojeni."