V říjnu 2005 vyšly tyto články:

12>>
31.10.Ondřej Jirkův: Byl to psychický bojKAD - JHR 2:1, 17.kolo | Marek MikešPouze dvakrát pustil do své klece Jaroslav Hübl některého z náhradníků. Po třetí se tak stalo v utkání proti Jindřichově Hradci. Kadaňští trenéři nechali nejlepšího brankáře první ligy odpočívat a domácí svatyni opevnil dvacetiletý karlovarský odchovanec Ondřej Jirkův.
31.10.Kadaň si veze z Prostějova sedm kouskůPRO - KAD 7:0, 18.kolo | Miroslav Klimeš, Jindřich PolednaS cílem přivést si konečně první 3 body z venku odjížděla Kadaň na led nováčka z Prostějova. Sen bodového zisku se pomalu rozplýval již během prvních dvou třetin, při kterých dostal severočeský tým po jedné brance, jenže kanonáda domácích v poslední třetině jasně podtrhla to, kdo po bodech toužil více. Kadaň si tak přivezla z Moravy potřetí v této sezóně debakl a zopakovala si navíc nejvyšší prohru v celé své prvoligové historii.
30.10.Kadaň zajíždí navštívit hnízdo JestřábůPRO - KAD 7:0, 18.kolo | Jakub CoufalPřesně pár dní po výhře nad Vajgarem zajíždí Kadaň na led Prostějova, kde chce bodovat stejně, jako doma. Velkou chuť po vítězství budou mít i draví Jestřábi, neboť již 3 zápasy čekají na výhru. Play-off se stále blíží a pro Kadaň má každý bod z venkovních zápasů cenu zlata. Tvrdý souboj začne v pondělí 31. října v 18:00.
30.10.Třebíč bude kromě Kadaně bojovat i sama se sebouKAD - TRE 2:4, 19.kolo | Míša SládkováVe středu se na kadaňském zimním stadionu uskuteční další zápas I. ligy. Přijede Třebíč, která již nutně potřebuje vyhrát. Poslední pokus o prolomení smůly se odehrál v pondělí, kdy se horácký tým snažil udolat Kometu Brno. Ale ani tentokrát se to nepodařilo a Třebíč si na své konto připsala další prohru v řadě.
30.10.Junioři deklasovali Děčín 8:0 a jsou první v tabulceKAD - DEC 8:0, 13.kolo | Miroslav LučanK dalšímu zápasu první ligy juniorů přijeli do Kadaně hokejisté z Děčína, kteří jsou nováčkem soutěže. Domácí byli jednoznačně favority. Děčím byl před zápasem na předposledním devátem místě s pěti body. Očekávalo se, že domácí přehrají svého soupeře jednoznačně. To se také potvrdilo a vyhráli s přehledem 8:0. A při zaváhání Ústí v Mostě poskočili do čela prvoligové tabulky.
29.10.Junioři SK Kadaň vyhráli v SokolověSOK - KAD 2:3, 12.kolo | Miroslav LučanK dalšímu zápasu 1.ligy juniorů zajížděli kadaňští junioři na led Sokolova. Sokolovští hrají nepříjemný houževnatý hokej na hranici pravidel. První utkání na kadaňském zimním stadionu skončilo debaklem, když domácí rozstříleli Sokolov 7:1. Vítězství se však nerodilo lehce, definitivní podobu výsledek dostal až v závěrečné minutě, kdy kadaňští vstřelili tři branky. Do sítě Sokolova se trefil 3x Krpenský a po jedné Macháček, Mazánek, Kadlec a Hartman.
29.10.Hrát co nejlépe, ...... a pokusit se o postup do extraligyMiroslav LučanJednička v brance juniorů - Rudolf Tichý. Odchytal prozatím všech 12 odehraných kol 1.ligy juniorů s průměrem 2,45 branky na zápas a úspěšností 91,11 procenta. I on je jeden z hlavní strůjců úspěšného tažení našeho mladého celku v lize. Podává stabilně výborné výkony. Proto jsme jej požádali o rozhovor.
29.10.Vajgar si z Kadaně body nevezeKAD - JHR 2:1, 17.kolo | Jakub CoufalDo utkání s Jindřichovým Hradcem vstupovala Kadaň s jednoznačným cílem získat tři body. Na svoji úlohu se ale domácí hokejisté velice nadřeli. Po bezbrankové 1. třetině se do vedení poprvé dostali Severočeši a svůj náskok nepustili do konce zápasu. Po nervy drásajícím konci si domácí hokejisté zasloužili potlesk fanoušků a po výhře 2:1 si připsali důležité 3 body.
28.10.Po dlouhé době v sobotu domaKAD - JHR 2:1, 17.kolo | Míša SládkováO víkendu se v Kadani zastaví celek, jehož výkony se špatně odhadují. Protivníky Jindřichova Hradce může ukolébat fakt, že Vajgar se nachází na posledním, čtrnáctém místě. Že se však podcenit tohoto soupeře nevyplácí ví nyní třeba i Chomutov, kterému uloupili Jihočeši tři body jako poslednímu. Aby toho nebylo málo, Vajgar se v tomto utkání musel obejít bez velkých opor týmu. Jak se podaří Kadaňským odhadnout Jindřichův Hradec se můžeme přesvědčit v sobotu od 17:00.
27.10.Stačilo jen zvednout puk, smutní Petr Derfler z neproměněného nájezduKAD - KOM 2:4, 16.kolo | Marek MikešPo krásných brankách Jana Švíka a Miloše Kajera by jen nejzarytější pesimista a nepřítel Kadaně vymyslel scénář následujících minut. Pouze čtyři minuty totiž trvalo hokejistům brněnské Komety k otočení vývoje zápasu. „Co nyní předvádíme v obraně je hrozné,“ chytal se za hlavu po utkání útočník Petr Derfler.
26.10.Předvánoční nadílku zpečetil gól do prázdné svatyněKAD - KOM 2:4, 16.kolo | Katka HodkováVe středečním utkání se proti sobě postavily dva celky z druhého konce tabulky. Vyhrát mohl kdokoli. Kometa Brno se však zpočátku musela vypořádat s handicapem, protože fanoušci vytvořili Kadani v první třetině příznivou atmosféru. Jenže Moravané klopýtali jen prvních deset minut a pak se jako hvězda na nebi objevil David Appel, který řádil po zbytek utkání a trápil domácí obránce. Kadaň se v první třetině přesvědčila, že hokejové štěstí občas znenadání přeskočí na soupeře a zdánlivě vyhraný zápas se rychle otočí v boj o vyrovnání. Kometa si nakonec uhájila těsný výsledek, i když diváci viděli po gólové smršti ještě nespočet promarněných šancí na obou stranách včetně několika samostatných nájezdů.
24.10.Pořádně nás doma prověří až ÚstíJindřich PolednaNejlepší obránce 1.ligy v kanadském bodování - Milan Vobořil. Po patnácti utkáních vévodí s osmi body za 4 branky a stejný počet přihrávek tabulce obránců druhé nejvyšší ligy. Usadil se v první obranné dvojici a svou práci odvádí opravdu dobře. Odseděl si pouze 3 dvouminutové tresty a je pro tým oporou. V Havířově vstřelil první branku Kadaně v letošní sezóně. Ze všech těchto důvodů jsme jej vyzpovídali.
24.10.Přichází utkání vážných zájemců o play-offKAD - KOM 2:4, 16.kolo | Jakub CoufalSouboj osmého s devátým vypovídá o mnohém. Bude se jednat o tvrdý boj, který naznačí ambice týmů o play-off. Kometa si určitě bude chtít udržet vítěznou vlnu a vyhrát třetí zápas v řadě po udolání obou "Hradců" v lize. Jestli se potvrdí známé pravidlo "do třetice všeho dobrého", nebo bude pokračovat úspěšnost Kadaně na domácím ledě, se můžete přesvědčit ve středu 26. října na zimním stadionu. Rozhodčí vhodí první buly jako obvykle v 18:00.
23.10.Kadaňští junioři porazili v derby ChomutovKAD - CHM 4:2, 11.kolo | Miroslav LučanV dalším utkání 1.ligy juniorů přívitali v tradičním čase junioři SK Kadaň celek KLH Chomutov. Chomutovští měli domácím co vracet, protože ve druhém kole na chomutovském zimním stadionu kadaňští přesvědčivě zvítězili 1:4. Utkání mělo od počátku nádech derby.Obě mužstva si nic nedarovala. Kadaňští měli po celý zápas mírnou převahu a zaslouženě zvítězili 4:2.
22.10.Patrik Fořt u všech třech gólů, Kadaň v Hradci neuspělaHKR - KAD 3:2, 15.kolo | Míša sládkováDalším sokem Kadaně na seznamu byl Hradec Králové. Utkání se zpočátku rozjíždělo pomaleji a tak se v první dvacetiminutovce skóre neotevřelo. Náhradou byl začátek druhého dějství. Nejprve jedničku na své konto připsal Hradec. Neradoval se však ani minutu a stav byl srovnán. Ale do šaten odcházeli s úsměvem přeci jen domácí a v trendu druhé třetiny pokračovali i v té třetí. Hosté dokázali odpovědět už jen jedním gólem a Hradec si tak připsal velmi důležité body na svou stranu.
19.10.Jánošík znovu na scéně: bohatým ber a chudým dávej!KAD - HAV 5:1, 14.kolo | Katka HodkováV kadaňském kotli dnes nebylo příliš mnoho fanoušků. Ale hrstce nadšenců, kteří fandí barvám svého týmu, předvedli hokejisté neuvěřitelný výkon. Osmá Kadaň sesadila Havířov z prvního místa v tabulce! Hosté se vrhli do utkání bojovně, ale už v první třetině podcenili plácnutou střelu Čuje a od té doby se jen špatně vraceli zpátky na koně. Vyrovnat stihl Havířov jedinkrát. Severočeši mu však dali téměř okamžitou odpověď a znovu se ujali vedení. Třetí třetina pak musela potěšit všechny, kdo mají rádi útočný a produktivní hokej. Góly padaly jeden za druhým. Kadaň nakonec oznámkovala výkon svého soupeře pětkou a sama si uhájila sympatickou jedničku. Přestože byl Jarda Hübl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, nemůže stále vychytávat nulu.
18.10.Opět se utkáme s lídrem 1. ligy. Tentokráte jím je HavířovKAD - HAV 5:1, 14.kolo | Jakub CoufalPrvní čtvrtina ligy je za námi a Kadaň opět musí poměřit své síly se současným lídrem tabulky, celkem HC Havířov Panthers. Po prvním utkání v Havířově se hráči nyní představí na kadaňském ledě. Panteři jsou asi dosavadním největším překvapením průběhu 1. ligy. Téměř celý úvod soutěže se přetahují o vedoucí pozici s Ústím či Jihlavou. Pro Kadaň je důležitý každý bodík, proto si nemůže dovolit jít do zápasu s respektem z dravých panterů, ba naopak se je bude snažit zkrotit k obrazu svému. O tom, jak celé klání dopadne, se můžete jít přesvědčit ve středu 19. října v 18:00.
17.10.Hodnocení 1.ligy juniorů po úvodní čtvrtiněMiroslav LučanPrvní liga juniorů má za sebou první čtvrtinu soutěže.Před sezonou se očekávalo, že o první místo v tabulce budou bojovat Ústí nad Labem, SK Kadaň, Most a Ml.Boleslav. U prvních třech se nikdo nemýlil, akorát Mladá Boleslav silně zaostává za očekávanými výsledky. Kadaňští junioři první čtvrtinu odehráli ve skvělé formě a jsou na druhém místě pouze vinou horšího skóre než má Ústí nad Labem.
16.10.Hradec Králové, letos již podruhéHKR - KAD 3:2, 15.kolo | Míša SládkováVýsledky Hradce Králové poslední dobou připomínají horskou dráhu. V jednom utkání dokáží protivníka doslova přejet a nadělit mu ostudnou nulu a v následujícím zápase jim dá mnoho práce, aby to nebyli právě oni, kdo nedokáže rozsvítit za soupeřovo klecí červené světlo ani jednou. Proto se dá předpokládat, že na své půdě rozhodně nebudou chtít Kadani podlehnout. Navíc při výhře nad Kadaní je pro Hradecké možný posun v tabulce směrem nahoru, před Kometu Brno, která dala Východočechům lekci jako poslední. První vhazování je v Hradci naplánováno na 17:00.
16.10.Junioři porazili Kralupy nad VltavouKAD - KLP 4:1, 9.kolo | Miroslav LučanV nedělní odpoledne na kadaňský zimní stadion zavítali hokejisté Kralup nad Vltavou, zápas se podle papírových předpokladů měl jednoznačně vyvíjet pro domácí, jelikož Kadaň se nachází po 8.kole na druhém místě se 13 body a naopak Kralupy jsou poslední s jedním bodem. Utkání se převážně hrálo v exhibičním tempu a o vítězi bylo jasno již po první třetině, kdy kadaňští vedli 3:0. Ve druhé třetině se domácí přizpůsobili hře kralupských a hra tím velice utrpěla, dočkali se branky až ke konci třetiny, když v přesilovce přidali čtvrtý gól. V závěrečné části se domácí nechali ukolébat výsledkem a dovolili soupeři jednou skórovat.