V prosinci 2008 vyšly tyto články:

12>>
2.12.Kadaň může v Mostě prodloužit sérii bez prohryMST - KAD 2:4, 29.kolo | Jakub CoufalV důležitém regionálním derby se Kadaň bude muset pokusit odčinit nezdar z úvodního měření sil, když domácí duel prohrála 0:2. Mimo zisku bodů musí být pro Kadaň také velice lákavá možnost prodloužení série neporazitelnosti na 5 klání v řadě. O motivaci v regionálním souboji tak je určitě postaráno. Případný triumf by Kadaňským zajistil stažení 5 bodového náskoku soupeře na přijatelnější rozdíl. Zároveň by došlo k dalšímu oddálení se ode dna tabulky. Důležitý duel začíná ve středu 3. listopadu od 17:30 v Mostě.
3.12.Kadaň se v Mostě radovala z natažení vítězné šňůryMST - KAD 2:4, 29.kolo | Jakub CoufalS vidinou možného prodloužení série bez prohry na 5 klání zajížděli Kadaňští na nedaleký led do Mostu. Hosté se hned od začátku prezentovali aktivní hrou, kterou dávali jasně najevo, že se bodového přídělu jen tak nevzdají. Útočná hra přinesla Kadani dvojnásobné vedení už během 1. třetiny, kdy se postupně trefili DERFLER s KLOZEM. V prostřední části byla Kadaň mírně ukolíbána náskokem a pustila soupeře opět do hry, když snížil na 1:2. V napínavé poslední části se tak čekalo, kdo jako první zaznamená další střelecký úspěch. Zbývalo něco málo přes 10 minut a kadaňský ŠÍP zvýšil na 1:3. Domácí se přesto nevzdali a regionální derby ještě zdramatizovali v 56. minutě. Hokejisté v černožlutém zvládli i tuto situaci a v samotném závěru pojistil svou 2. brankou v zápase na konečných 2:4 opět ŠÍP. Kadaň si tak z mosteckého stadionu odvezla 3 body a zároveň se značně přiblížila svému dnešnímu soupeři v tabulce.
5.12.Rebelové přijíždějí do Kadaně ukázat své uměníKAD - HBR 2:1, 30.kolo | Jakub CoufalPoslední měření sil sehrají Kadaňští v úvodní části soutěže. Jako každý zápas, i dnes půjde především o body. Malým zpestřením navíc je, že po odehrání celého kola bude důležité pořadí na sudých a lichých místech. Teprve poté se každý celek dozví své nadcházející soupeře. Rebelové se momentálně pohybují na 8. pozici s 6 bodovým náskokem na Kadaň. Severočeši se tak nacházejí v podobné situaci, jako před zápasem s Mostem. Přípádná výhra by je výrazně přiblížila svému soupeři a potažmo i velice příjemné pozici v tabulce. Bitva o každý metr ledu začne v sobotu od 17:00 v Kadani.
6.12.Kadaň je po vítězství v prodloužení již desátáKAD - HBR 2:1, 30.kolo | Jindřich PolednaK a d a ň - Poslední zápas základní části měl určit soupeře pro příští kola. Domácí hráči měli zálusk na desáté místo, na které nakonec díky 2 bodů z prodloužení dosáhli. Díky přesilovkové brance Petra Pospíšila vedla Kadaň od 25.minuty. Jenže Rebelům se podařilo 66 vteřin před koncem vyrovnat a vynutit si prodloužení. V něm využil další přesilovou hru Tomáš Polanský a získal tak druhý bonusový bod pro černožluté. Díky výhře Ústí nad Mostem se tak Kadaň katapultovala na desátou příčku a v následujících kolech bude hrát se soupeři na lichých místech tabulky.
7.12.Béčko přivítá bílinské DrakySKB - BIL 17:3, 11.kolo | Miroslav LučanV neděli 7.12.2008 od 17:00 přivítá B-mužstvo SK Kadaň poslední celek tabulky krajského přeboru, loňského vítěze HC Draci Bílina. Kadaňští s přehledem vedou krajskou tabulku a bude zajímavé, jak k relativně pohodovému zápasu přistoupí. Všichni jste na zápas zváni.
7.12.Béčko deklasovalo DrakySKB - BIL 17:3, 11.kolo | Miroslav LučanKadaňský B-tým v neděli večer hostil poslední celek tanulky HC Draci Bílina. Utkání vypadalo jednoznačně, přesně tak, jak si sotjí oba týmy v tabulce. Kadaňští nenechali nic náhodě a mladý bílinský tým nepodcenili. Od začátku byli jednoznčně lepší a ještě si s chutí zastříleli. Utkání dovedli do vítězného konce hrozivým skóre 17:3.
8.12.Kadaň jako město hokejem moc nežijePetr Živný, Miroslav LučanKadaňskému A-týmu se poslední dobou daří, v posledních šesti zápasech nenašel přemožitele a v týmu tak panuje velmi dobrá nálada. Hráči jsou nabuzení, těší se na další utkání. Věří, že stoupat tabulkou budou i nadále. V útrobách stadionu jsme vyzpovídali jednoho z hráčů. Na otázky nám ochotně odpovídal TOMÁŠ CHYBA. Více se dočtete .....
9.12.Jihlava si v Kadani nemůže dovolit další ztrátuKAD - JIH 2:4, 31.kolo | Jakub CoufalNa přelomu základní a nadstavbové části soutěže zažívá Kadaň nárůst formy. Přichází část sudá – lichá, ve které Severočeši napoprvé přivítají Jihlavu. Hokejisté Dukly v poslední době omezili zisk bodů a proto využijí každou příležitost k nápravě. Naopak Kadaňští si věří a doufají v další prodloužení vítězné série, která se může vyšplhat na sympatickou sedmičku. Kdo nakonec bude šťastnějším celkem se ukáže ve středu 10. prosince od 18:00 v Kadani.
10.12.Jihlava přerušila kadaňskou neporazitelnostKAD - JIH 2:4, 31.kolo | Jakub CoufalK a d a ň - Po 7 vítězstvích si Severočeši věřili na další bodový zisk. Jihlava přijela do Kadaně s trpělivou hrou doprovázenou zodpovědnou obranou. Po bezbrankové a opatrné 1. části prinesla branky až 2. třetina. Během 34. minuty se trefily oba celky a do kabin se šlo opět za nerozhodného stavu. V poslední dvacetiminutovce se čekalo na rozhodující chybu. Ta přišla ze strany domácí obrany, když zapomněla na Balána. Jihlava si vedení v závěru zápasu pohlídala a pokaždé ještě stihla odskočit na rozdíl 2 branek. Konečný účet zápasu se zastavil na skóre 2:4.
11.12.Na měsíční hostování přichází z Chomutova zkušený útočník Jiří GombárTisková zprávaK a d a ň - Na měsíční hostování přichází do Kadaně chomutovský útočník Jiří Gombár. Zkušený čtyřiatřicetiletý forvard bude černožlutým pomáhat do začátku ledna. "Jedná se o měsíční hostování," upřesnil manažer František Vágner. Útočník Jiří Gombár byl od začátku sezóny členem elitní chomutovské formace, v 31 zápasech si připsal celkem 14 bodů za 3 branky a 11 asistencí.
12.12.Chrudim musí na domácím ledě napravit nezdar s OlomoucíCHR - KAD 6:3, 32.kolo | Jakub CoufalPo přerušení vítězné série zajíždí Kadaň do Chrudimi, se kterou v letošní sezóně ještě nedokázala bodovat. Soupeři Severočechů se v poslední době také dařilo, důkazem je 5. místo v tabulce. Kadaň by si mohla vzít příklad z Olomouce, která v posledním kole zaskočila Chrudim a jasně jí převálcovala. Otázkou zůstává, zda může prohra na Chrudimi zanecht nějaké stopy, nebo zda naopak předvedou reparát na svém ledě právě proti Kadani. Utkání, ve kterém Kadaň může dokázat, že umí hrát s papírově silnějšími, je na programu v sobotu 13. prosince od 18:00 v Chrudimi.
13.12.Chrudimská tvrz zůstala nedobytaCHR - KAD 6:3, 32.kolo | Jindřich PolednaAčkoliv byli kadaňští borci na sobotní utkání náležitě nažhavení, body se jim nakonec přivézt po porážce 6:3 nepovedlo. Kadaň sice vedla v 7. minutě po brance Polanského, jenže domácí vyrovnali hned po 12ti sekundách. Během druhé třetiny se skóre vyšplhalo až o 3 branky ve prospěch Chrudimi, Kadaň góly Rudovského a Freiberga snížila na 4:3, ale to bylo ze strany severočechů již bohužel všechno. Domácí přidali další dvě branky a výsledkem 6:3 si připsali další 3 body do tabulky.
14.12.Z Chomutova přichází Lukáš ChmelířMiroslav LučanKadaňská defenzíva nepředvádí příliš oslnivé výkony. Situace si žádala o posilu. Dalším hráčem, který přišel ze spojeneckého Chomutova je obránce Lukáš Chmelíř, jenž má zkušenosti i z české Extraligy.
14.12.Proti Vrchlabí s novými posilamiKAD - VRC 5:4, 33.kolo | Jakub CoufalPo 2 porážkách přichází duel s papírovým favoritem. Do Kadaně dorazí aktuálně 3. celek ligy z Vrchlabí s miniaturním odstupem na vedoucí příčku. Po nepřesvědčivých výkonech v kadaňšké obraně se v sestavě poprvé ukáže posila z Chomutova Lukáš Chmelíř. Domácí publikum bude moci poprvé na vlastní oči spatřit již dříve avizovanou útočnou posilu Gombára, který také dorazil z nedalekého Chomutova. Hokejisté z královského města dokáží s favority často sehrát velice zajímavá klání, což budou chtít dokázat i tentokrát. Duel začíná v pondělí 15. prosince od 18:00 v Kadani.
14.12.Béčko uspělo v Lounech a zvýšilo náskokLOU - SKB 4:6, 12.kolo | Miroslav LučanKadaňský B-tým díky první třetině, ve které vstřelil čtyři branky zvítězil v Lounech. Zbývající dvě třetiny bez problémů hlídal vedení a zaslouženě si připsal tři body do tabulky za vítězství 4:6. Dvěma brankami se blýskl Jan Toman.
15.12.Kadaň zaskočila Vrchlabí svojí zarputilostíKAD - VRC 5:4, 33.kolo | Jakub CoufalK a d a ň - Proti jasnému favoritovi mohla Kadaň pouze doufat, že se ji podaří získat nějaký bod. Vrchlabí v úvodu zápasu naznačovalo, kdo by měl být dnes pánem. Přesto se postupně hra vyrovnala a v druhé části zápasu měla více ze hry Kadaň. Hokejisté z Podkrkonoší měli po většinu klání vedení na své straně, o které přišli až při powerplay domácích v poslední minutě duelu. Prodloužení rozuzlení nepřineslo a o prémiovém bodu musely rozhodnout penalty. Jediným střelcem v technické disciplíně se stal Polanský, který tak rozhodl o triumfu Kadaně poměrem 5:4sn.
16.12.Kadaň se pokusí v Brně znovu překvapitKOM - KAD 2:1, 34.kolo | Jakub CoufalKadaň nemůže jit do Brna s jiným cílem, než se pokusit zopakovat minulé loupení, když Severočeši dokázali získat 2 body. Brno v minulém kole prohrálo, musí si tedy bezpodmínečně napravit reputaci proti celku, se kterým již letos jednou zaváhalo. O tom, kdo si připíše další body do tabulkového hodnocení, rozhodne duel začínající ve středu 17. prosince od 18:00 v Brně.
17.12.Kadaň v Brně kousala, přesto body domů nepřivezlaKOM - KAD 2:1, 34.kolo | Michal Pokorný, Jindřich PolednaKadaň mohla v Brně jedině překvapit. Kometa je jedním z aspirantů na postup do Extraligy, její hráči mohou díky dosaženým výsledkům a předváděné hře směle pošilhávat po nejvyšší soutěži. Jenže to byla právě Kadaň, která se ujala v 5.minutě vedení - Gombár nedal po samostatné akci Hylákovi šanci. Nadějné vedení však černožlutí do konce třetiny neudrželi a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu. Jenže vítěznou branku vsítilo po tlaku v 53.minutě Brno Černým, který tak Kadaň definitivně obral o všechny body.
18.12.Přichází posila do obranných řad. Do poloviny ledna bude Kadani pomáhat chomutovský Josef RévayTisková zprávaK a d a ň - Na trase Chomutov - Kadaň je znovu velmi rušno. Po Gombárovi a Chmelířovi totiž do Kadaně přichází další známé jméno z chomutovské sestavy. Na měsíční hostování přichází černožlutým pomoct tvrdý obránce Josef Révay. Ten by se měl již zítra připojit k mužstvu a v sobotu bude připraven pro domácí utkání proti Benátkám nad Jizerou. "Zadák Josef Révay bude Kadani pomáhat formou měsíčního hostování. Poté by se měl vrátit zpátky do Chomutova," informoval mluvčí David Dinda. Společně s Révayem muže Kadaň využít i mladého Jakuba Mužíka, který přestoupil do Chomutova z Kladna a nyní bude hostovat v Kadani.
19.12.Proti Benátkám i s novým vyztužením obranných řadKAD - BEN 2:0, 35.kolo | Jakub CoufalAčkoliv od minulého souboje s Benátkami neuběhlo až zase tolik času, stihly se již oba celky odpoutat od samého dna tabulky. Kadaňští v posledním kole předvedli vyrovnanou partii v Brně, Benátky si naopak poradily doma s Olomoucí. Před vánoční přestávkou se hodí každý bod, který pomůže k co nejlepší možné startovní pozici v novém roce. V domácím týmu se také představí dočasná posila obranných řad. Z Chomutova dorazila obranná hradba jménem Josef Révay. Duel soupeřů, kteří nejsou v tabulce příliš vzdáleni, začíná v sobotu 20. prosince od 17:00 v Kadani.