V srpnu 2009 vyšly tyto články:

12>>
3.8.Kadaň se v prvním přípravném zápase střetne s OrenburgemORE - KAD 1:2, 0.kolo | Michal Slavík, Karel PsohlavecHokejisté SK Kadaň se letos poprvé představí v přípravném utkání. V úterý od 17:00 vyzvou v Ostrově nad Ohří Gazprom Orenburg, který nastupuje v druhé nejvyšší ruské soutěži. Hokejisté Kadaně vstupují do přípravy zostra, hned zítra je čeká utkání v Klásterci nad Ohří a ve čtvrtek pak v Chomutově.
3.8.Trenér Orenburgu proměnil stadion v bojištěORE - KAD 1:2, 0.kolo | Martin Gahler, Aleš StrouhaPřípravný zápas kadaňského týmu s ruským Orenburgem se v Ostrově nad Ohří nedohrál. Hráči ruského celku, kteří hráli po celou dobu velmi tvrdě, neudrželi nervy na uzdě a vyprovokovali hromadnou bitku, po které bylo utkání za stavu 1:2 pro Kadaň předčasně ukončeno. Největším provokatérem byl nečekaně trenér domácího celku, který nejdříve v první třetině napadl hráče Kadaně a vzápětí vyběhl na led vyjasnit si signalizovaný trest s hlavním sudím. V čase 38:29, kdy jeden z hráčů Orenburgu napadl hlavního sudího, vzal útokem střídačku Kadaně. Předčasný závěr utkání připomínal spíše boxérský ring než přátelský zápas mající pramálo společného se sportem.
3.8.Kadaň zajíždí změřit síly k nejbližšímu možnému soupeřiKNO - KAD 3:4, 0.kolo | Jakub CoufalSotva Kadaňští stihli nazout brusle a vydat se k prvnímu přípravnému klání, již míří za dalším sokem. Po ruském celku Gazprom Orenburg zavítají hokejisté královského města na led nejbližšího možného soupeře, do Klášterce nad Ohří. Začátek duelu je naplánován na 4. srpna v 18:00.
4.8.Kadaň si na ledě okresního kolegy zkusila samostatné nájezdyKNO - KAD 3:4, 0.kolo | Jakub CoufalK a d a ň - Po předčasně ukončeném klání s ruským celkem zajížděli Kadaňští hned další den k vzájemnému měření sil na led regionálního zástupce 2. ligy do Klášterce nad Ohří. Hráči obou táborů působili sice velkým nabuzením po dlouhé herní pauze, kvalitu hry však nevyhnutelně ovlivňoval fakt, že hráči se s ledem spíše ještě seznamují. Ve vyrovnané bitvě zaskočili domácí borci černožluté v 1. části 2 brankami, Kadaň dokázala srovnat krok až po zásazích Spitzera s Bouškem v 2. třetině a navrch přidala vedoucí gól po pohotové střele Šípa. Klášterec bral utkání velice prestižně a nehodlal se vzdát. Snaha byla oceněna v 49. minutě, když domácí srovnali skóre na 3:3. Protože stav vydržel až do závěrečného hvizdu, rozhodli hosté v samostatných nájezdech. Autorem vítězného zásahu byl Kadlec, konečný stav 3:4sn.
5.8.Ani třetí přípravný zápas nebude na domácím leděKAD - BEN 1:2, 0.kolo | Kateřina HodkováK a d a ň - Ve čtvrtek 6. srpna od 17:30 změříme síly s KLH Chomutov, opět na ledě soupeře bez opory domácího prostředí. Podpora fanoušků však bude jistě důležitější v sezóně, teď se hráči teprve seznamují a nejde o výsledky. To samé platí o našem soupeři. Ke svému prvnímu a zatím poslednímu utkání nastoupili chomutovští hokejisté na ledě Českých Budějovic v rámci letního Tipsport Cupu. V úterý 4. srpna se na jihu Čech představili skoro všechny nové tváře. Obměněný tým svému soupeři podlehl 1:0, přesto je ještě velmi předčasné soudit jeho kvality.
6.8.Kadaň zaskočila okresního kolegu a přiváží přípravné vítězstvíCHM - KAD 0:2, 0.kolo | Jakub Novák, Jakub CoufalK a d a ň - Již ke třetímu přípravnému zápasu zamířili tento týden Kadaňští. Po úterním duelu s Kláštercem se ani tentokrát nemuseli hokejisté královského města vydávat za hranice okresu. Na pořadu dne bylo měření sil v Chomutově, kde domácí měli po většinu hry o něco více ze hry, ale pro Kadaň hrál fakt, že odehrála více minut v zápasovém zatížení. Papírovým předpokladům vzal za své v 32. minutě Milotínský, a když o 17 minut později přidal další zásah Stehlík, bylo o prvním letošním vítězství Kadaně v normální hrací době rozhodnuto. Chomutov ani závěrečnou aktivitou nedokázal odvrátit prohru 0:2.
9.8.Extraligová Plzeň do Kadaně nepřijde. Utkání na severočeském ledě nakonec odmítlaRedakceK a d a ň - Tradiční účastník české nejvyšší soutěže, HC Plzeň, se v Kadani nakonec nepředstaví. Tým vedený Martinem Strakou měl v královském městě na severu Čech sehrát přípravné utkání 28. srpna. Oproti původní dohodě však Plzeňané chtěli změnit pořadatelství a sehrát duel na svém domácím ledě. Toto vedení kadaňského klubu neakceptovalo a utkání bylo zrušeno.
10.8.Benátky přijedou do Kadaně s cílem zakušení první letošní výhryKAD - BEN 1:2, 0.kolo | Jakub CoufalPo zdárném započetí přípravy na kluzištích soupeřů se kadaňští hokejisté představí také na svém ledě. Do královského města zavítá v letních parných dnech prvoligový zástupce z Benátek nad Jizerou. Celek spolupracující s extraligovým Libercem skončil v loňském ročníku na 12. místě, pouze bod za Severočechy. Proto se dají i v letošním roce očekávat vyrovnané a tvrdé bitvy, což může naznačit právě přípravný duel obou aktérů. Zahájení klání je naplánováno na úterý 11. srpna od 17:00 v Kadani.
11.8.Hokejisté Kadaně v přípravě poprvé prohráliKAD - BEN 1:2, 0.kolo | Ondřej KubátK a d a ň - Jediný gól vstřelili hokejisté Kadaně v dalším přípravném utkání. Na vlastním ledě proto podlehli Benátkám nad Jizerou 1:2. Hosté vedli po trefách Jecha a Sinkoviče už dva nula. Deset minut před koncem sice utkání zdramatizoval Jakub Bauer, víc už ale svěřenci trenéra Gudase nedokázali. Již ve čtvrtek si Kadaňští mohou spravit chuť v domácím zápase s Berounem. Ten začne v 17 hodin.
12.8.Po prvním domácím nezdaru přichází další pokusBEN - KAD 5:1, 0.kolo | Jakub CoufalPouze jediný den měli Kadaňští přestávku mezi dalším přípravným duelem. Po těsné prohře s Benátkami zavítají na kadaňský led tentokráte hráči Berouna. Medvědi stihli doposud odehrát 3 přípravné duely, avšak vítězství se zatím nedočkali. Po jednobrankové prohře se Spartou přišla remíza s minulým soupeřem Kadaně a v posledním zápase podlehl Beroun trochu překvapivě Táboru poměrem 2:6. Houževnatí Medvědi tak budou chtít ve čtvrtek 13. srpna od 17:00 v Kadani ukázat, že i letos budou patřit k nepříjemným soupeřům.
13.8.Hokejisté Kadaně remizovali s BerounemKAD - BER 1:1, 0.kolo | Ondřej KubátK a d a ň - Remíza 1:1 se zrodila v pátém přípravném utkání hokejistů prvoligové Kadaně. Na domácím ledě dokázali svěřenci trenéra Gudase vstřelit Berounu jedinou branku, konkrétně z hokejky Radka Šípa. To vše se ale odehrálo v době, kdy už Beroun vedl. Odveta na kluzišti soupeře je na programu už příští týden ve čtvrtek. Ještě předtím si Kadaň zahraje v Benátkách nad Jizerou. Tam pocestují Severočeši v úterý.
17.8.Kadaň má v Benátkách o motivaci postaránoBEN - KAD 5:1, 0.kolo | Jakub CoufalProtože se začátek ligy neúprosně blíží, všechny celky se vzorně připravují, nemůže zahálet ani Kadaň. Po 2 bitvách na domácím ledě míří kadaňští hokejisté opět na hřiště soupeřů. Na programu je protivník z minulého týdne, se kterým hráči s černožlutými dresy prohráli na vlastním kluzišti po vyrovnaném a dlouhém boji 1:2. Kadaň si může napravit svoji čest v úterý 18. srpna v Benátkách nad Jizerou od 18:00.
19.8.Benátky si vyšláply na KadaňBEN - KAD 5:1, 0.kolo | Martin Gahler, Tomáš NejedloV odvetném utkání zajížděla Kadaň na led Benátek nad Jizerou. Kadaňští nastupovali s jasným cílem a to oplatit soupeři domácí prohru 1:2 z předchozího utkání. Kadaň však do utkáni nevstoupila vůbec dobře a po první třetině prohrávala již 3:0 a když ve druhé třetině domácí zvýšili na 5:0 bylo po zápase. Za hosty jen kosmeticky upravil výsledek na 5:1 Mužik za asistence Tona v 58 minutě.
19.8.Kadaň si může v Berouně spravit chuťBER - KAD 3:2, 0.kolo | Jakub CoufalMinulý týden se hrálo doma, nyní je na řadě odveta u soupeřů. Tak by se daly charakterizovat přípravné duely s celky Benátek a Berouna. Zatímco první jmenovaný protivník dokázal triumfovat na ledě Kadaně i ve své tvrzi, Beroun zatím uhrál v hnízdě černožlutých pouze remízu. Účet hry s houževnatými šelmami je tak doposud otevřen a o pomyslném vítězi dvojduelu se rozhodne ve čtvrtek 20. srpna od 18:00 v Berouně.
20.8.Zápas s Ústím zrušen! Miroslav LučanVzhledem k semifinálové účasti ústeckých Lvů v poháru Tipsport Cup se neuskuteční avizované přípravné utkání na kadaňském zimním stadionu. Zápas se měl konat v úterý 25.8.2009. Nejbližší zápas se tak odehraje ve čtvrtek 27. srpna, kdy Kadaň doma hostí nováčka první ligy, HC Tábor. Duel startuje v 18 hodin.
21.8.Kadaň nestačila na Beroun, prohrála o gólBER - KAD 3:2, 0.kolo | Ondřej KubátK a d a ň - Už čtyři přípravné zápasy po sobě nedokázali hokejisté Kadaně zvítězit. K dalšímu duelu cestovali na led prvoligového Berouna. Po úvodní dvacetiminutovce prohrávali 0:2. Potom dostal Severočechy zpět do hry Lukáš Pék, nicméně Medvědi opět odskočili na dvoubrankový rozdíl. V osmapadesáté minutě se podařilo snížit Bouškovi a Kadaň byla blízko vyrovnání. Gól však nepadl a vítězství v poměru 3:2 si připsali hokejisté od řeky Berounky.
24.8.Do Kadaně přichází pětice chomutovských hokejistů. Mezi nimi i zkušený obránce Martin ŤupaDavid NováčekK a d a ň - Hned pětici hokejistů přivítá ve svém mužstvu trenér Leo Gudas. Z partnerského mužstva Chomutova přichází do Kadaně čtyři útočníci a jeden velezkušený obránce. Černožlutý kadaňský dres obléknou od začátku sezóny forvardi Malát, Fábry, Pék a Mužík. Posilou zadních řad se stane zkušený obránce Martin Ťupa.
26.8.Do Kadaně zavítá nováček 1. ligy z TáboraKAD - TAB 1:1, 0.kolo | Jakub CoufalPřed blížícím se zahájením soutěžního ročníku využil novic 1. ligy pozvání Kadaně, čímž dojde ke zkoušce nastávajících prvoligových střetů. Do královského města zajíždějí hokejisté celku HC Tábor. Nový účastník 2. nejvyšší soutěže obléká bílomodré barvy se znakem kohouta. Zda se bude jednat o drůběží plemeno vyšlechtěné k boji, nebo určené spíše ke grilování, ukáže až čas. Každopádně první indicie hádanky může být odhalena ve čtvrtek 27. srpna od 18:00 v Kadani.
27.8.Utkání s Táborem předčasně ukončenoKAD - TAB 1:1, 0.kolo | Martin GahlerK a d a ň - Po zrušeném utkání s Ústím nad Labem se domácí těšili na dalšího soupeře, ale bohužel ani tentokrát jim štěstí nepřálo. Zápas začal svižně a již v čase 5:08 otevřel skóre Karel Ton střelou z nulového úhlu. Hosté se dočkali vyrovnání o 10 minut později, kdy v přesilovce propasíroval puk za Hronka Martin Havran. Více se toho již v dnešním zápase nestihlo, protože v čase 22:12 kdy seděl na trestné lavici Kocek a hosté měli hrát další přesilovou hru, byl poškozen led natolik, že hlavní sudí zápas předčasně ukončil. Po ukončení zápasu se jela jetě zkušebně trestná střílení, které domácí po devíti sériích vyhráli v poměru 6:2. Za hosty se prosadil Štrba hned v první sérii a Červený v šesté. Kocar nastřelil tyč a David nedorost si zapomněl vzít puk. Za domácí byli úspěšní Fábry, Bauer, Ťupa, Pék, Kadlec, Spitzer.
28.8.Sezónu v kadaňském dresu zahájí také tvrdý obránce Josef RévayRedakceK a d a ň - Urostlý obránce Josef Révay bude od začátku nového prvoligového ročníku oblékat dres hokejového klubu z Kadaně. Nekompromisního chomutovského zadáka trápily během letní přípravy zdravotní potíže, proto bude fyzickou i herní pohodu hledat v černožlutém kadaňském dresu.