V prosinci 2009 vyšly tyto články:

12>>
1.12.Cíl mise v Táboru nemůže být jiný. Je třeba získat body.TAB - KAD 3:1, 26.kolo | Jakub CoufalSouboj dvou celků, které mají stejný počet bodů, slibuje střetnutí v Táboře. Kadaňští se tak zúčastní vyrovnaného boje, jenž musí rozhodnout, který tým bude po 26. kole před svým soupeřem. Severočeši v posledních zápasech předvádí aktivní hru, ale je potřeba i pravidelný zisk bodů. Právě možnost odvety za smolnou prohru v domácím duelu by měla být pro Kadaňské hybnou silou v dobývání sídla Kohoutů. Důležitý zápas se uskuteční 2. prosince od 18:00 v Táboře.
2.12.Kohouti rozhodli povedeným začátkem poslední dvacetiminutovkyTAB - KAD 3:1, 26.kolo | Jakub Mezlík, Jakub CoufalK a d a ň - V souboji tabulkově rovnocenných celků se Severočeši ujali vedení v prostřední části, ale příliš dlouho se z náskoku neradovali. Hosté stihli ještě do zvuku sirény srovnat a o cenných bodech tak musela rozhodnout až poslední třetina. Kdo čekal boj až do posledních minut, musel se mýlit. Po chybě kadaňské obrany se domácí prosadili po 18 odehraných sekundách závěrečné části a o pár minut později přidali definitivní tečku. Kadaň tak po těžkém boji odešla poražena poměrem 3:1.
4.12.Do Kadaně přilétnou dravci z ChrudimiKAD - CHR 3:0, 27.kolo | Jakub CoufalKadani se stále nedaří ukončit výsledkovou mizérii a v dalším zápase se střetne s celkem, který v nedávné době hodně potrápil například Chomutov či Ústí. Severočeši tak musí do zápasu vstoupit s velkou mírou odhodlání, které bude pro udolání Chrudimi nezbytné. Základem vzestupu je pravidelný bodový zisk na vlastním ledě, proto se musí Kadaňští poprat o každý metr ledu. Utkání začíná v sobotu 5. prosince v 17:00 v Kadani.
5.12.Jarina udržel čisté konto a Kadaň si připisuje tři bodyKAD - CHR 3:0, 27.kolo | Petr Dejnožka a Miroslav LučanV první polovině utkání se nehrál kdovíjaký hokej. K vidění byla převážně hra ve střední pásmu bez vyložených šancí. Hře pomohl až přesilovkový gól, který vsítil Boušek. Ve třetí části se hrál hokej s mnoha šancemi na obou stranách, gólmani byli lepšími střelců. V poslední minutě hosté špatně střídali a z nabídnuté přesilovky vsítil Bauer druhý gól. Vteřinu před koncem pak Bursík pečetil skóre střelou do prázdné branky - 3:0.
7.12.Výsledky mládeže 30.11.2009 - 06.12.2009Martin GahlerVýsledky mistrovských utkání mládeže a střelce kadaňských branek najdete v podrobnostech článku.
8.12.Kadaň se v hnízdě Orlů nehodlá smířit s rolí snadné kořistiZNO - KAD 3:4, 28.kolo | Jakub CoufalDo ukončení základní části 1. ligy zbývají už pouhé 3 duely. V prvním ze zbývajících klání vyráží Kadaň na delší výlet do Znojma, které v současnosti okupuje 8. příčku. Severočeši první měření sil na svém ledě těsně prohráli, proto mají soupeři co vracet. Ačkoliv budou Orli favoritem, Kadaňští se budou snažit překvapit hned od začátku, který je plánován na středu 9. prosince v 17:30 ve Znojmě.
9.12.Kadaň vybrala znojemské hnízdoZNO - KAD 3:4, 28.kolo | Lukáš Caha, Jindřich PolednaKadaň nezačala ve Znojmě nejlépe. První pětka zaspala a domácí se po 22 vteřinách ujali vedení brankou Baruse. Kadaň nezahodila hokejky do žita a ve druhé minutě bylo vyrovnáno - Ton zakončoval do téměř prázdné branky. Ke konci první třetiny se začaly dít věci. Během 99 sekund se trefili postupně Bauer, Freiberg a Trochta - Kadaň tak vyhrála první třetinu 4:1. Domácí ve druhé třetině korigovali na 4:2 Sedlákem, hodně útočili, ale Jarina byl sebejistý a v některých případech dováděl domácí borce k nepříčetnosti. Ve 47.minutě měla Kadaň výhodu trestného střílení, bohužel Boušek trefil jen rameno domácího gólmana. Zápas se začal dramatizovat v 52.minutě, kdy na 3:4 snížil domácí Morava. Kadaň však nezalezla do obrany a nebetonovala, nýbrž útočila a hatila tak domácím plány na usazení se v útočné třetině. Domácím se nepodařilo vyrovnat ani při powerplay, Kadaň si tak přiváží velmi důležité tři body.
11.12.V Kadani se uskuteční sousedský bojKAD - CHM 5:0, 29.kolo | Jakub CoufalV předposledním utkání před nadstavbovou částí se Kadaň utká se sousedy z Chomutova, kteří v posledních kolech ztratili nečekaný počet bodů. Černožlutým se naopak podařilo přispívat častěji do klubové bodové pokladny, proto se bude jednat opět o velkou bitvu. Chomutovští hráči rozhodně nebudou chtít zapomenout na první měření sil, ve kterém Kadaňští hokejisté prestižní souboj mezi hráči získali pro sebe. Derby začíná v sobotu 12. prosince v 17:00 v Kadani.
12.12.Kadaň nadělila Chomutovu pět branek, sama žádnou nedostalaKAD - CHM 5:0, 29.kolo | Ondřej Kubát, Jakub CoufalK a d a ň - Hokejistům královského města se v letošní sezóně na svého nedalekého soupeře daří, proto si na Chomutov věřili Kadaňští i tentokrát. Namotivovaná Kadaň předváděla zodpovědný aktivní výkon, který postupně potvrzovala také brankami. Protože se hráči KLH netrefili ani jednou, připsal si Jarina vychytanou nulu. Na druhé straně kapituloval Hanuljak hned v pěti případech. Když dvojícím branek Bauera a Trochty přidal také jeden gólový úspěch Freiberg, zapsala si Kadaň triumf 5:0.
13.12.V Jihlavě se rozhodne o dalších soupeřích KadaněJIH - KAD 1:2, 30.kolo | Jakub CoufalPo sérii 3 výher v řadě pojede Kadaň po jediném dni odpočinku do Jihlavy, kde se rozhodne, s kým se Severočeši utkají v nadstavbové části. Na jakém místě černožlutí po základní části skončí, je nejisté. Do hry připadají v úvahu pozice od 9. do 14. místa. Kadaň do Dukly odjíždí bojovat jednak o 3 body a zároveň o co nejlepší výchozí pozici před dalšími boji. Zajímavé prvoligové kolo začne pro Severočechy v pondělí 14. prosince od 17:30 v Jihlavě.
14.12.Kadaň porazila Duklu v prodlouženíJIH - KAD 1:2, 30.kolo | Petr Sedlák, Jindřich PolednaKadaň neodjíždela na poslední zápas základní části do Jihlavy jako favorit. Přesto by jí body z Vysočiny vynesly tabulkou vzhůru. A hra tak od začátku vypadala. Hrál se nezajímavý hokej plný nepřesností, kde se domácí snažili tvořit, ale Kadaň bourala veškeré jejich snahy již ve středním pásmu. Vedení se v polovině utkání ujali černožlutí hosté, když Ton využil přesilovou hru. Domácí i ve třetí třetině naráželi na dobrou obranu Kadaně a výtečného Jarinu. 35 vteřin před koncem 3.třetiny Dukla vyrovnala při powerplay, když předtím nedala Kadaň gól do prázdné branky domácích. V prodloužení rozhodl o 2 bodech pro Kadaň David Balász.
15.12.Kadaň se po dvou dnech opět střetne s jihlavskou DuklouKAD - JIH 1:4, 31.kolo | Jindřich PolednaPro někoho náhoda, pro někoho zlý sen. Po dvou dnech se jihlavská Dukla střetne znovu s Kadaní. Kadaň se díky výhře v prodloužení posunula do dvanáctou příčku a bude tak hrát první zápas nadstavby sudá-lichá s pátým týmem tabulky. A tím je po základní části právě Dukla Jihlava. Týmy si pro změnu vymění pořadatelství. Severočeši tak mají jedinečnou možnost potvrdit svou vzrůstající formu a bodovat i doma. Tentokrát by neměli jen bořit, budou hrát doma a fanoušci by rádi viděli stejně pohledný hokej jako proti Chomutovu.
16.12.Jihlava vrátila Kadani porážkuKAD - JIH 1:4, 31.kolo | Jindřich PolednaPo pondělní prohře přijela Dukla k odvetě na kadaňský zimní stadion s cela jinou taktikou. Hned od začátku dokazovala svoje kvality a postupně se dostala až do čtyřbrankového vedení. Kadaň snížila Charouskem v 58.minutě na konečných 1:4 a Dukla si tak odvezla ze Severu zasloužené tři body.
18.12.Útočník Martin Trochta se po měsíci vrací zpátky do ChomutovaDavid NováčekK a d a ň - Dvěma góly ho ve vzájemném utkání poslal do kolen, nyní se vrací do jeho dresu. Útočník Martin Trochta, který v Kadani působil formou měsíčního hostování se vrácí zpátky do Chomutova. Slovenský centr odehrál v Kadani 9 utkání, připsal si 4 body za 4 góly. Výrazně se podílel na výhře právě nad Chomutovem, rozhodující nájezd proměnil v Havířově.
18.12.Kadaňští se projedou zasněženou vlastí, míří do Olomouce.OLO - KAD 1:0, 32.kolo | Jakub CoufalPo přerušení vítězné série čeká na Kadaň několik velmi těžkých soupeřů. Už tento víkend zamíří Severočeši napříč zasněženou republikou až do Olomouce, kde si již brousí zuby 3. celek ligy. Mora v domácích duelech není neporazitelnou mašinou, proto má Kadaň šanci ukázat, že se stále nachází v dobrém rozpoložení a formě. Duel začíná v sobotu 19. prosince v 17:00 v Olomouci.
19.12.V Olomouci rozhodla o výhře domácích jediná brankaOLO - KAD 1:0, 32.kolo | Jakub CoufalK a d a ň - Hokejisté královského města absolvovali dalekou cestu s jasným cílem překvapit favorita a snažit se získat důležité body. Po bezbrankové 1. třetině přeřadila Olomouc na vyšší rychlostní stupeň a po několika výrazných šancích dokázala odkočit Kadani na rozdíl jedné branky. Severočeši zvýšili obrátky v poslední části, do posledních sekund se snažili o vyrovnání, přesto dnes útok vyšel zcela naprázdno. Severočeši si po výborném výkony Jariny a totálním vyhoření útočných řad přivážejí prohru 1:0.
20.12.Poslední předvánoční souboj obstará celek z ÚstíKAD - UNL 4:9, 33.kolo | Jakub CoufalPřed Vánočními svátky je v plánu už jen jediné ligové kolo. Na led Kadaně zavítají Lvi z Ústí, kteří naposledy doslova rozsápali Tábor 12 brankovým přídělem. Kadaň tak musí bít na poplach v obranných řadách, aby se namlsaný šelmám nepovedl podobný kousek. Černožlutí tak mojí poslední šanci získat ještě nějaké body pod stromeček. Regionální souboj začíná v pondělí 21. prosince v 18:00 v Kadani.
21.12.Ústí si zastřílelo i v KadaniKAD - UNL 4:9, 33.kolo | Milan Machát, Jindřich PolednaDo Kadaně přijel na poslední předvánoční zápas lídr tabulky - celek Ústí. Ačkoliv byl protivník papírovým favoritem, vedla Kadaň po první třetině 3:2. Překvapení, ale netrvalo dlouho. Hosté vyhráli druhou třetinu přesvědčivě 4:0 a jasně převzali otěže zápasu. Kadaň sice korigovala brankou v poslední třetině, Ústí v závěrečných čtyřech minutách vsítilo další tři góly a odvezlo si 3 body za výhru 9:4.
23.12.Veselé Vánoce a šťastný nový rokRedakceKlub SK Kadaň si dovoluje všem svým příznivcům popřát klidné a příjemné prožití vánočních svátků. Vedení klubu děkuje všem svým fanouškům za podporu a obchodním partnerům za spolupráci v roce 2009 a přeje jim šťastné vykročení do nového roku 2010.