„S pokutovým systémem mě ještě neseznámili,“ směje se Bačo

Sabina Nováková | 20.02.2021 | |

K a d a ň - Proti Slavii se znovu v kadaňském dresu objevil osmnáctiletý Róbert Bačo. Právě on se postaral o to, že se Trhači hned v páté minutě úvodní třetiny dostali do vedení. Pro slovenského útočníka se jednalo o první přesnou trefu mezi seniory.

Nakonec to se Slavií dopadlo těsně 1:2…

Oproti Sokolovu, kde jsme prohráli 0:10, tak si myslím, že jsme proti Slavii předvedli bojovný výkon.

Připsal jste si premiérovou branku za seniory. Jak k ní došlo?

Po chybě slavistického obránce jsem šel sám na bránu a vypálil jsem někam nad lapačku. Jsem šťastný, že se to podařilo, ale prohra mě mrzí.

Nezapomnělo se na puk?

Nene, puk mám u sebe. Sebral mi ho Trefňas (Jakub Trefný).

Bude vás to něco stát?

Fuu, s pokutovým systémem mě ještě neseznámili. (směje se) Takže uvidíme, co přijde.

Dostával jste i prostor při přesilové hře…

Proti Slavii to byl můj první zápas, co jsem byl i na přesilové hře, takže přeci jen jsem si musel trochu zvykat na jiné podmínky a celkově systémy hry. Bylo to pro mě něco nového, ale myslím že i přesto to bylo super.

Nedávno jste oslavil 18. narozeniny. Jaké to je hrát bez košíku?

Je to rozdíl hlavně v tom, že před tím mám ještě takový respekt. Celkem se bojím toho puku, že bych byl zasažen třeba do tváře. Ale někdy během hry, například při střelbě to ani tolik nevnímám. Pomaličku si na to zvykám.

Před pár dny jste nastoupil za slovenskou reprezentaci. Jak akce proběhla?

Hráli jsme dvakrát proti české osmnáctce. První zápas jsme zvítězili 5:4 a druhé utkání jsme prohráli 3:4, přestože jsme vedli 2:0. To byla velká škoda. Myslím si, že ten náš slovenský výběr byl super, byly tam dokonce i ročníky 2004 a 2005 a kluci předvedli super výkon.