„Jarda Jágr? I já ho měl rád,“ říká Vojtěch Krejčiřík

Kateřina Kundertová | 28.06.2018 | |

„Jarda Jágr? I já ho měl rád,“ říká Vojtěch Krejčiřík

K a d a ň - Vojtěch Krejčiřík vyrůstal na ledě olomoucké plecharény, odkud jsou jeho první hokejové vzpomínky. Nejlepší i nejhorší zkušenosti má dvacetiletý forvard spojeny se Zlínem, kde strávil několik ročníků v mládežnických kategoriích a získal zatím svůj největší úspěch. S aktuálním místem působiště má také jedno „nej“ spojené, tím je Jakub Trefný.

 

Vojtěch Krejčiřík se narodil v Olomouci. Není tedy divu, že právě v kohoutí plecháreně udělal první hokejové krůčky. „Poprvé jsem byl na ledě na zimním stadionu v Olomouci, když jsem si šel zabruslit. Od čtyř let jsem potom chodil bruslit s přípravkou, kam se mnou chodil táta, který mě k hokeji také přivedl a je mým nejmilejším fanouškem,“ vypráví dvacetiletý forvard.

Nejranější vzpomínky se datují o pár měsíců dál, kdy Vojtěch Krejčiřík oblékl helmu a dres v prvním zápase přípravky. „První vzpomínky mám určitě na celý zimní stadion. Hráli jsme v přípravkách na malé hřiště proti sobě a z této doby je také můj první gól,“ vzpomíná.

S hokejem jsou spojeny krásné zážitky, přátelství na celý život ale také negativa, která některé malé hokejisty odradí. „Moc se mi nechtělo na ranní tréninky od pěti, ale nevzpomínám si, že by mě táta musel nutit,“ prozrazuje Vojtěch Krejčiřík.

Olomoucký rodák odešel v mladším dorostu do Zlína, kde strávil tři sezóny. Před ročníkem 2016/2017 přišel na sever Čech, nastupoval s chomutovskými juniory nebo s áčkem Kadaně. V mládežnických kategoriích odehrál 201 zápasů s 214 kanadskými body za 103 gólů a 111 asistencí. Kromě premiérového střetnutí v extralize hrál za seniorský tým pouze v Kadani.

„Nejhezčí gól si nepamatuji, protože jich nebylo málo. Vzpomínám si jen na gól, který jsem dal proti Olomouci, mému rodnému městu, když jsem hrál ve Zlíně za starší dorost. V přesilovce jsem se trefil pěkně do víka,“ popisuje. „Nejdůležitější gól byl asi minulou sezónu v Třinci za juniorku, když jsem rozhodl prodloužení,“ dodává mládežnický reprezentant.

Dětské vzpomínky jsou spojeny také s největšími parťáky v útoku. „Nejlepší spoluhráče jsem měl dva v Olomouci, jelikož jsme od čtvrté do sedmé třídy hráli spolu. S Radkem Řečinským a Mírou Kubou jsme vybojovali i dva postupy na mistrovství České republiky,“ říká nadějný útočník.

Zlínští starší dorostenci v sezóně 2014/2015 dosáhli na třetí místo v extralize, když v osmifinále přetlačili v pěti zápasech brněnskou Kometu a ve čtvrtfinále vyřadili Karlovy Vary. V semifinále jim vystavil stopku královéhradecký Mountfield, který vyhrál sérii 2:1. „Pozitivní i negativní mám ze Zlína, kde jsme skončili třetí, ale nepostoupili do finále,“ shrnuje klady i zápory do jedné situace.

Pro většinu mladých hokejistů je vzorem Jaromír Jágr, který má na kontě dva Stanleyovy poháry, zlatou olympijskou medaili z Nagana a několik trofejí z mistrovství světa. „Jako všude v České republice i já jsem měl rád Jardu Jágra. Teď se mi líbí Oshie z Washingtonu a Patrick Kane,“ uvádí Vojtěch Krejčiřík.

Někteří hráči se na stadiony, kde dříve působili vracejí rádi, pro dvacetiletého forvarda tomu tak není. „Teď jsou pro mě neoblíbené týmy dva – Olomouc a Zlín. Proti nim se mi hraje špatně, zbytek mužstev je v pohodě,“ líčí vousatý střelec.

U třetího místa se starším dorostem ve Zlíně byl kapitán Nicolas Werbik, v Chomutově u juniorů Patrik Lidák, ale nejlepším šéfem týmu je zkušený muž s céčkem v Kadani. „Nejlepší kapitán je teď Kuba Trefný. V mládeži nevím, protože se mi to hodně střídalo,“ uzavírá Vojtěch Krejčiřík.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM