„Klukům držíme palce,“ říkají Černý a Hejcman

Sabina Nováková | 06.11.2018 | |

„Klukům držíme palce,“ říkají Černý a Hejcman

K A D A Ň / P Ř E R O V – V sobotu 3. listopadu se do Kadaně po delší době znovu podívali dva bývalí kadaňští hráči. Tentokrát byli v roli soupeře. Rodák z Kadaně Robert Černý a odchovanec Chomutova v právě probíhající sezóně oblékají dres Přerova. První z jmenovaných za Zubry působil již na konci minulé sezóny a se startem Chance ligy 2018/2019 se k němu přidal i Darek Hejcman.

 

„Myslím, že jsme měli dobrý vstup do utkání s Kadaní. Mohli jsme vést klidně 3:0, ale bohužel jsme inkasovali v oslabení na 1:1. Od té doby jsme přestali hrát,“ hodnotí mladý obránce. V duelu se Zubry Trhači nejprve předvedli obrat na 2:1, následně soupeř dohnal ztrátu, ale černožlutí znovu vedli. Na řadu však přišel obrat hostujících hráčů, a přinesl jim tak tříbodovou výhru. „Jak řekl Bert. Od druhé třetiny jsme tlačili. I když jsme dostali znovu zbytečného góla na 3:2, tak jsme si šli za vítězstvím a věřili jsme, že stav zápasu otočíme,“ vysvětluje Darek Hejcman.

Jak již bylo zmíněno, oba hráči v minulosti po dobu několika sezón oblékali kadaňský dres a v sobotu si poprvé zahráli za Zubry na kadaňském ledě jako protivník svého bývalého týmu. „Určitě to pro mě bylo specifické, protože tady všechny znám, v Kadani jsem vyrůstal. Jak na mě, tak na Darka se přijela podívat celá rodina,“ líčí kadaňský rodák. „V Kadani jsem odehrál všechny sezóny za chlapy, takže i pro mě to bylo specifické střetnutí. Těšili jsme se, že si v Kadani zase zahrajeme a uvidíme se s bývalými spoluhráči. Určitě jsme si to užili, “ přidává třiadvacetiletý forvard.

Jak už bývá tradicí, pokud se sejdou bývalí spoluhráči na jednom bojišti, bývají chvilky před utkáním pestřejší. Ani před začátkem střetnutí nechybělo hecování ze strany kadaňského kapitána. „Jo, Kuba Trefný na nás něco vyřvával,“ směje se Robert Černý. „Jednalo se o takové to předzápasové pošťuchování, ale bylo to kamarádské, takže nic vyhroceného,“ uvádí na pravou míru jeho spoluhráč.

Jelikož oba z dvojice jsou původem z Kadaně a z Chomutova, jejich rodiny to mají na Hanou daleko. Přerovský výjezd do Kadaně je pro ně tak dobrou příležitostí, jak přijít své syny, bratry, vnuky nebo přítele podpořit. Robert Černý hájí barvy Přerovských již od konce minulé sezóny a pomohl týmu také v rámci play-off. Měl tak již tu příležitost předvést se své rodině i na domácím ledě Zubrů. „Jelikož nastupuji za Zubry už od konce loňské sezóny, tak moji rodiče se do Přerova přijeli asi dvakrát podívat.“

S dálkou od domova je tedy spojené i stěhování, které vyřešili bývalí kadaňští hráči společně. „S Bertem jsme spolu na bytě, což je fajn. Je to tam krásné, město je hezké a fanoušci jsou super. Když budu mluvit za oba, tak my si to užíváme a jsme rádi, že v Přerově jsme,“ vysvětluje dvojitý mistr juniorské extraligy.

Robert Černý v minulé sezóně za Zubry odehrál čtrnáct zápasů a připsal si v nich jednu branku se dvěma asistencemi. Letos má za sebou dvacet utkání a čísla jsou naprosto stejná. Ona branka, kterou vsítil, putovala právě za záda kadaňského gólmana. Třiadvacetiletý obránce se při prosazení však nijak výjimečně necítil. „Nijak zvlášť jsem to neprožíval. Sice jsem se zaradoval, ale to spíš proto, že jsem před tím spálil dvě šance, takže jsem byl rád, že mi to tam padlo. Ale nijak zvlášť jsem to nebral. Přece jen jsme hráli na domácí půdě v Přerově, nebylo to doma tady v Kadani,“ popisuje.

Jak všichni dobře vědí, Kadaň dlouho řešila, zda se v královském městě bude vůbec první liga hrát. Nakonec vše dobře dopadlo, a Darek Hejcman s Robertem Černým si tak mohli proti Trhačům zahrát. „Určitě jsme vývoj situace sledovali. Zjišťovali jsme si informace a snažili jsme se být v obraze, jak to tady dopadne, jestli sezóna v Kadani vůbec začne. Vyhrabalo se to v podstatě ze dna a myslím si, že se to tady zvedá a za chvíli to bude plně konkurenceschopný tým, jenž bude v horních příčkách tabulky bojovat o play-off,“ říká Darek Hejcman. „Já si to také myslím. Snažím se být s klukama v kontaktu, voláme si, a to hlavně s Frantou Wágnerem. Podle mého se to tady postupně zvedá a držím všem lidem, co Kadaň vytáhli ze dna, palce,“ dodává druhý z dvojice.

Po zájmu Přerova již v loňské sezóně o Roberta Černého nebylo překvapením, že na spolupráci navázal. Darek Hejcman vyměnil Kadaň za nové působiště po čtyřech letech. Na konci každé sezóny měl velice lichotivé statistiky a předminulou i minulou sezónu byl druhým nejproduktivnějším hráčem, to ale mnohdy nebývá vším. „Upřímně řečeno, už jsem potřeboval změnu. Cítil jsem na sobě, že potřebuji někam jinam, takže jsem hledal nové angažmá. Následně mi zavolali z Přerova, že můžu přijet na zkoušku, s čímž jsem souhlasil. Nakonec jsem uspěl, takže jsem rád, že jsem tam, kde jsem,“ uvádí na pravou míru.

I přes změnu klubu bývalí Trhači na Kadaň ani zdaleka nezanevřeli. Nadále sledují vývoj i výsledky zápasů a bývalým spoluhráčům drží palce. „Samozřejmě se po každém kole soutěže podíváme, jak se klukům dařilo. Většinu kluků tady i znám, takže jim držím pěsti. Doufám, že další roky budou sahat i po play-off. Letos se zatím zvedají a když to takhle bude pokračovat dál, tak i letos by mohli play-off atakovat, uvidíme,“ líčí taktéž dvojitý mistr chomutovské juniorky, s nímž souhlasí i jeho spolubydlící. „Ano, určitě. Kadani fandíme, kluky sledujeme. Oba vždycky koukáme na výsledky zápasů, jak se jim dařilo. Zvedá se to tady, takže o Kadaň strach nemám,“ uzavírá Darek Hejcman.

Foto: Dalibor Kachlík a Kateřina Kundertová

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM