„Nebudu to lámat přes koleno,“ říká David Kaše

Kateřina Kundertová | 21.04.2018 | |

„Nebudu to lámat přes koleno,“ říká David Kaše

K a d a ň - Česká reprezentace po dvou zápasech v Příbrami, kde vyzvala Švýcarsko, odcestovala do Francie. K výběru Josefa Jandače se také připojil kadaňský odchovanec David Kaše, jenž si už ve třetím reprezentačním startu připsal premiérový zásah a byl následně vyhlášen nejlepším hráčem mužstva. Gólem se mladý forvard prezentoval i ve druhém vzájemném utkání, které ale nedohrál.

 

„Deset minut před koncem druhého zápasu s Francií při přesilovce jsem si kryl kotouč a jeden Francouz mi vyslal takovou tu rychlou svižnou sekeru. Bohužel jsem nemohl dohrát a další den na rentgenu jsme zjistili, že mám zlomený ukazováček,“ vypráví David Kaše.

I přes zlomeninu na levé ruce se jednadvacetiletý forvard podíval s mužstvem na led, na kterém bude podle vlastních slov také pokračovat. „Budu týden trénovat, pak se to znovu zrentgenuje – nejspíš asi v neděli nebo v pondělí – jestli se to dobře hojí, pak se případně uvidí. Chtějí mi vymyslet nějakou speciální dlahu, takže se pokusíme udělat vše proto, aby to šlo. Bude taky záležet na tom, jak se budu cítit s dlahou,“ přibližuje.

V roce 2005 na mistroství světa hrál se speciální ortézou na malíčku Jaromír Jágr, tentokrát by ho mohl napodobit mladší z bratrů Kašových. „Kdybych měl zlomený malíček, byl bych rád. Ukazováček je nepříjemný. Uvidíme. Je také důležité, aby to dobře srůstalo. Doufám, že se všechno povede,“ přeje si před velkou šancí v hokejové kariéře.

Nejenomže se práce s hokejkou kvůli zranění komplikuje, ale je téměř nereálná, přesto mládežnický reprezentant našel pozitiva. „Momentálně hokejku nemohu ani držet, takže se snažím být furt v tempu, trenéři mi dávají po tréninku i nějaké rovinky,“ prozrazuje David Kaše a hned přidává, „je to nepříjemné i na suchu, ale dá se to. Alespoň procvičuju levou.“

Jelikož je útočník švédské Mory ještě mladý hráč, nemusel nikdy hru lámat přes zdraví, což se nyní nabízí. „Zkušenost s tím nemám, ale uvidíme. Cítím šanci ještě zabojovat o mistrovství a nechci to pustit jen tak bez boje. Když nebudu stoprocentní, jsem rozhodnutý, že to nebudu lámat přes koleno, protože si myslím, že bych ani nemohl pomoci týmu,“ říká.

Ve Francii David Kaše zazářil, když ve dvou zápasech vstřelil dva góly, a pomohl tak mužstvu k dvěma vysokým výhrám, přestože česká reprezentace pokaždé prohrávala o dva góly. „Oba zápasy s Francií jsem se cítil parádně. Je to určitě škoda a mrzí mě to, ale i to ke sportu patří. Když na to budu myslet, budu akorát ještě víc naštvaný. Beru to pozitivně z toho pohledu, že vůbec mohu být tady. Trenér se mnou pořád počítá, takže tady mohu být s klukama. A když se to nepovede, tak ten týden makání navíc mě nezabije,“ uvádí s nadhledem.

Po skončení Anaheimu v osmifinále play-off NHL se mohl napsat obrovský příběh pro kadaňský a potažmo chomutovský hokej, kde bratři dlouho působili. Jelikož se Ondřeji Kašemu výborně dařilo v nejslavnější hokejové soutěži, všichni netrpělivě očekávali jeho povolání i do reprezentace, ve které by se mohl opět představit po boku svého bratra.

David Kaše si po 89 zápasech v mládežnických
nároďácích připisuje i seniorské starty

„Co mám zprávy, tak mu to nedoporučili. Hlavně proto, že měl v sezoně třetí otřes mozku, což je blbý a nepříjemný. To byl asi hlavní důvod. Mrzí ho to, ale nedá se nic dělat,“ smutní. „Měli jsme sen, abychom si spolu zahráli v nároďáku. Bohužel se to nepovede, ale oba dva jsme mladí a hodně let je před námi, tak doufám, že v budoucnu ještě nějaká taková šance bude,“ přeje si David Kaše.

Podobný sen měl asi i bývalý hráč, trenér a otec talentovaných hokejistů Robert Kaše. „Mrzí ho to. Byl teď tři týdny u bráchy a po druhém utkání play-off odjel domů a těšil se, že mě uvidí tady, ale bohužel. Musel se s tím smířit, že to tak nebude,“ líčí forvard draftovaný Philadelphií.

V příštím týdnu se výběr České republiky utká s vyslanci Tre Kronor v rámci švédských hokejových her, což může být pro Davida Kašeho výjimečné, protože v minulé sezóně působil právě v nejvyšší švédské lize. „Je tam od nás z Mory Jacob Nilsson, ale i další kluky tam znám. Bude to určitě kvalitní a silný soupeř. Švédové jsou vždy kvalitním týmem. A myslím, že vždycky budou. Pro nás to bude určitě hodně těžké utkání, i když nechali hráče z NHL doma. Pořád tam ale mají dost kvalitních hráčů,“ uzavírá.

Foto: Aleš Krecl (ČSLH).

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM