V přípravě Kadaň Benátkám dvakrát podlehla. Jak to bude na ostro?

Jakub Coufal | 29.09.2009 | |

V přípravě Kadaň Benátkám dvakrát podlehla. Jak to bude na ostro?

Po prvním triumfu Kadaně v letošní sezóně přichází střetnutí s celkem, který jsme dokázali v loňském ročníku ve 3 případech porazit. Hokejisté královského města se utkají s Benátkami, které před letní přípravou převzal ex-kadaňský trenér Milan Černý. Na pikantnosti duelu také přidá skutečnost, že Kadaňští v létě nedokázali farmu Liberce udolat ani v jednom z přípravných duelů. Motivovaní a s dobrou náladou po minulém zisku bodů vstoupí hokejisté Kadaně na led celku HC Benátky nad Jizerou ve středu 30. září od 17:30.

 

Kádr Benátek:

Po odchodu lodivoda Vladimíra Čermáka do extraligového týmu BK Mladá Boleslav musely Benátky řešit otázku hlavního trenéra. Ta byla vyřešena tehdy, když roční smlouvu podepsal v Kadani dobře známý Milan Černý. Cíle týmu pro nadcházející ročník shrnul v jednom z rozhovorů pro místní web: „Priorita je stejná jako loni, to znamená zachovat účast v první lize. Máme za úkol vychovávat perspektivní hráče pro Bílé Tygry. V dresu Benátek by se měli objevovat hráči, kteří jsou talentovaní a v Liberci s nimi do budoucna počítají.“

Už zmíněný fakt nedílné spolupráce s Libercem naznačuje, odkud směřují nejčastěji hráčské přesuny. Důkazem je například příchod šestice hokejistů na začátku září, kteří vyměnili kabinu Liberce za barvy farmy. Na hostování tak dorazil gólman Michal Fikrt, obránci Tomáš Harant, Jan Holub a útočníci Lukáš Vantuch, Daniel Špaček a Antonín Dušek. Všichni tito hráči mají vyřízen i zpětný střídavý start. Na druhou stranu nejen Bílí Tygři jsou dodavatelé Benátek. Útočníci Jiří Ferebauer a Marek Loskot dorazili na začátku ligy z Mladé Boleslavi. Jako zajímavost z pohledu Kadaňských lze uvést neprobojování se Jana Bauera do základní sestavy, důsledkem byl odchod do druholigového Sokolova. K bratrskému souboji tak nedojde.

Příprava celku HC Benátky na Jizerou:

Celých 13 přípravných utkání stihli benátečtí odehrát během letních měsíců. Bylo by zbytečné rozvádět zde jednotlivé duely, proto se podíváme pouze na statistiku. Soused Liberce utržil 7 proher a jen ve 3 případech se radoval. Remíz bylo stejně jako výher a kadaňskému fanoušku určitě neunikl fakt, že oba přípravné duely s Kadaní skončily horším poměrem pro černožluté. Hokejisté královského města tak mají o motivaci postaráno, byť se tehdy jednalo jen o zápasy nanečisto.

Vzájemné duely s Kadaní:

Mimo již dvou letošních proher ve zkušebním období, přišel poslední triumf Benátek právě v loňském 4. vzájemném měření sil. Oproti tomu Kadaň předchozí 3 soutěžní duely vyhrála a proto je stav před nadcházejícím kláním vlastně vyrovnaný 3:3. Komu se bude letos více dařit v boji o body naznačí možná již nadcházející střetnutí.

Vstup Benátek do nové sezóny:

Poměrně vydařený vstup do ligy zažili hokejisté Benátek, když obě úvodní kola dokázali získat ve svůj prospěch. Benátky nejprve dokázaly jasně přehrát domácí Chrudim 2:6, aby ve městě nad řekou Jizerou později udolaly Znojmo na nájezdy. První zaváhání přišlo až na ledě favorita, kdy Chomutov s obtížemi vydřel výhru 2:0. V následujícím zápase už zas bylo vše v režii Benátek, které porazily Jihlavu 4:1. Poslední kolo se odehrálo v Brodě, kde domácí nepřipustili žádné komplikace po výhře 5:1. Benátky se i po prohře pohybují na 8. místě tabulky se stejným počtem bodů, jako má číslo udávající jejich umístění.

Sestavy z posledních utkání:

HC Benátky nad Jizerou:
Stejskal (Nedvídek) - Hobza, Kajínek, Drábek, Lukáč, Pavlů, Mrkvička, Tondr - Hudíček, Skořepa, Weiss, Kudrna, Kazatel, Šinkovič, Kica, Krupka, Kopic, Bárta, Urban, Nevyhoštěný, Jech

SK Kadaň:
Jarina - Ťupa, Hlubuček, Višňák, Szakal, Schmidt, Knyazev, Zmeškal, Kuběna, Charousek, Balász, Gombár, Šíp, Boušek, Malát, Bauer, Fábry, Freiberg, Pražák, Indra, Polanský

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM