Příprava začíná - v úterý přijedou Litoměřice

Jindřich Poledna | 30.07.2011 | |

Příprava začíná - v úterý přijedou Litoměřice

HC Stadion Litoměřice - první soupeř kadaňské přípravy. Celek, se kterým jsme v loňské sezóně neměli moc štěstí a zápasy prohráli v posledních minutách. Během suché přípravy se však Litoměřice změnily. V týmu zůstalo "zdravé jádro" a trenéři jej vhodně doplnili. Jak se jim to podařilo ukážou až ligová utkání, každopádně při pohledu na soupisku by se měl Stadion Litoměřice pohybovat minimálně v polovině tabulky.

 
Trenérská dvojice Jindřich Setikovský s Danielem Tvrzníkem řešila především problém na pozici brankáře. Z Litoměřic se do extraligového Litvínova přesunul Martin Volke a tým tak přišel o jasnou jedničku. Problém byl však zdárně vyřešen a po dohodě s Ústím nad Labem přichází hájit barvy "Kališníků" Dušan Salfický.

V obraně zůstali dva důležité pilíře - Ondřej Kříž s Jakubem Evanem. Na přípravu se k nim připojil exvrchlabský Václav Drábek, z Mladé Boleslavi přišel Lukáš Vrba, ze Slovanu Bratislava Nikolas Ketner a z Liberce Jan Kulda. Pokud těchto šest obránců vytvoří základ defenzivy a trenéři je vhodně doplní mladíky, mohl by mít tým i velkou sílu v přesilových hrách.

V útoku zůstali staří známí prvoligoví matadoři - Jaroslav Hašek, Ladislav Slížek, Petr Horčička, Martin Tvrzník a Petr Šinágl. Vedení týmu jim na přípravu sehnalo další slibné posily - Davida Tůmu z Berouna, Jakuba Sajdla z Mladé Boleslavi, kadaňským fanouškům dobře známého Vlastimila Patzenhauera, který loni hájil barvy České Lípy a exhradeckého Daniela Volrába.

V týmu je tak mnoho hráčů, kteří prošli Berounem. Útok má mnoho zkušeností, pokud jej trenéři dobře poskládají a dají šanci mladým hráčům, mohla by litoměřická ofenziva dělat svým fanouškům mnohem více radosti než v loňské sezóně.

Litoměřická příprava se skládá především ze zápasů s prvoligovými celky. Výjimkou jsou zápasy s extraligovou Mladou Boleslaví a druholigovým Kláštercem nad Ohří. Kromě Kadaně jsou v přípravě prvoligovými soupeři také Most, Písek, Benátky a Beroun.

První přípravné utkání, pro oba celky, se odehraje v úterý 2. srpna od 18 hodin na kadaňském zimním stadioně. Pro fanoušky, kteří nebudou moct přijít fandit na stadion, bude připraven omezený online přenos s důležitými událostmi zápasu.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM