Robert Černý: "Doufám, že se v Kadani prosadí co nejvíce místních kluků.”

Jindřich Poledna | 28.04.2016 | |

Robert Černý:

Kadaňský odchovanec Robert Černý se již v minulé sezóně ukázal v kádru Trhačů ve velmi dobrém světle. Získal ve WMS lize cenné zkušenosti, které zužitkoval také v juniorské lize. Trenér Beck se vyjádřil, že by měl rád Roberta v kádru i pro příští sezónu. Proto při plánování rozhovoru padla jasná volba na něj.

 

Roberte, jakým způsobem probíhá Vaše současná příprava na sezónu?
Momentálně je od hokeje pauza. Řeším teď i své budoucí angažmá, po letošní sezóně mi totiž vypršela smlouva. Všechno je teď v jednání. Já se mezitím snažím připravovat jak jen to jde. Máme tady v Kadani skupinu kluků, co se známe od mala, takže je každý den co dělat. Vždy si řekneme plán na další den a ten se pak také snažíme dodržovat. Rád si chodím zahrát třeba fotbal nebo golf. Určitě nesedím doma, to by mě ani nebavilo.

Sledoval jste baráž? Jaké pocity máte z jejích výsledků? Čekal jste je?
Baráž jsem samozřejmě sledoval. Na některé zápasy jsem se jel i podívat. Nějak jsem tušil, že Litvínov se udrží, což se také stalo. O druhé místo se rvaly Karlovy Vary se Slavií. Nakonec byly šťastnější Vary a extraligu udržely i za pomoci kluků, kteří hráli v Kadani.

WSM liga bude mít jen jednoho nového člena: Frýdek - Místek. Co na něj říkáte?
Co jsem měl možnost sledovat, sezóna se jim povedla tak, jak si jí dopředu naplánovali. Je to farma Třince, což hovoří za vše. Mají nový stadion, zázemí a lidi tam na hokej chodí. Jediné negativum pro nás je asi vzdálenost. Uvidíme jak si jako nováček povedou. Předpokládám, že kádr sestaví i díky Třinci dobrý. Jak se jim v lize bude dařit se ukáže stejně až během sezóny.

Kadaň by měla být farmou pro dva extraligové kluby. Jak tohle vnímají hráči?
Pro trenéry je to určitě dobré, protože mají široký výběr hráčů. Na hráčích potom je se vypořádat s konkurencí, která je tu obrovská. Já doufám, že se tu prosadí co nejvíce místních kluků, budou hrát a tím i hokejově růst.

Trenér Beck dostal důvěru i pro příští sezónu. Uvítali to hráči s úlevou?
U pana Becka se s tím počítalo, takže pro nás hráče to až takové překvapení nebylo. Teď se spíš čeká, kdo doplní realizační tým na postu asistenta.

Jaké jsou Vaše osobní hokejové cíle?
Pro mě je teď hlavní hrát a pořád na sobě pracovat. Doufám, že už se stabilně zapracuji do sestavy. Přechod mezi juniorkou a dospělými je těžký. Minulé dvě sezóny jsem to na sobě poznal, když sem hrál střídavě 1.ligu v Kadani a za juniorku v Chomutově. Letos už pro mě juniorka končí, tak o to těžší to bude. Já ale doufám, že jsem za ty dva roky pobral nějaké zkušenosti, které mi teď pomůžou. Hlavní je hrát s radostí, s tím pak přijdou i ty úspěchy. Aspoň v to já věřím. Osobní cíle určitě mám, ale chci jít krok po kroku. Kam až to bude? Uvidíme…

Můžete popsat svůj největší hokejový úspěch?
Největší hokejové úspěchy byly určitě dvě juniorské mistrovské sezóny. Na to člověk nikdy nezapomene. Měli jsme vždy výbornou partu, která táhla za jeden provaz. Snad někdy vyhraji i nějaký titul mezi dospělými. To je to, proč hokej hraji. Jak kvůli oslavám, které jsou vždy výborné, tak proto, že jsem vítězný typ. Každou hru, kterou kdy hraji, a ne jen v hokeji, chci vyhrát. Prohry pak moc neunáším :D

Má mladý tým šanci uspět stejně jako v poslední sezóně?
Já věřím, že ano. Většina kluků, která teď tady je, zažila mládežnické úspěchy. Proč by to nešlo i mezi dospělými? Hlavní je nyní nabrat zkušenosti. Výsledky půjdou ruku v ruce s tím, o tom jsme se mohli přesvědčit loňskou sezónu, kdy jsme se dlouho drželi nahoře. Konec byl sice horší, ale i tak si myslím, že to byla dobrá sezóna.

Děkuji za rozhovor.

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2024   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM