Tomáš Král: „Byli jsme rádi, že jsme dali čtvrtý pojišťovací gól“

Tereza Doksanská | 29.10.2016 | |

Kadaň - Do brány proti Benátkám se postavil Tomáš Král, který skvěle zachytal a vychytal tak důležitou výhru 4:2.

Tomáši, Benátky jste porazili 4:2, jak cenné jsou pro vás tři body?
Tady je cenný každý bod. Určitě jsme rádi, že jsme tři body uhráli. Tam kde v tabulce jsme, tak potřebujeme každý bod a tři jsou samozřejmě nejvíc, co jsme mohli získat.

Jakým soupeřem byly Benátky?
Benátky hrají stále dobře, mají mladý tým a hrají celých šedesát minut. Kluci se chtějí ukázat v každém zápase a vždy je to s nimi nepříjemný zápas. Určitě je dobré, že se nám podařilo vyhrát.

Spadl z vás týmový stres, když jste navýšili vedení na 4:2?
To bylo těsně před koncem, zbývalo asi 45 vteřin do konce zápasu. Byli bychom hodně hloupí, kdybychom si to nechali utéct. Snažili jsme se to pohlídat a byli jsme rádi, že jsme pojišťovací gól dali.

Neměli jste obavy, že Benátky zápas otočí?
Za stavu 4:2 jsem věřil, že zápas neotočí. Předtím, kdy byl stav 3:2 samozřejmě otočit mohly, měly nějaké přesilové hry, naštěstí se nám to podařilo udržet.

Byly to těžké momenty ve třetí třetině, když jste vedli o gól a Benátky vyvíjeli tlak na vaši bránu?
Určitě to byly těžké momenty. Nebezpečné byly hlavně přesilové hry, šlo tam hodně střel. Benátky hrají hodně do brány, takže tam bylo hodně tečí, několik dorážek. Bylo super, že jsme to zvládli udržet.

Včera jste byl v Plzni, dnes jste chytal tady. Dá se bez problémů zvládnout hra v extraligovém týmu a na farmě?
Věděl jsem, že sem pojedu, takže hned po zápase, jak jsme dojeli, tak jsem se snažil jít hned lehnout, abych to dospal. Jsem rád za každý zápas, který můžu odchytat. I když přijedeme z nějakého venkovního zápasu v Chomutově a můžu druhý den chytat, tak jsem rád.

Ve středu jedete do Havířova, už víte, zda budete chytat?
Nevím, zda se to může říkat, jestli trenéři nemají nějaké taktiky, takže uvidíme.

Co od zápasu očekávat?
V Havířově chodívalo hodně lidí, ale nevím jak letos. Havířov dobře bruslí, je to také silný soupeř, ani nevím, jak jsou nyní na tom v tabulce. My potřebujeme další tři body, abychom se odlepili ode dna. Doufám, že se tam buď mě, nebo beze mě podaří uhrát tři body.