Druhý výjezd v řadě, Kadaň míří do Poruby

Sabina Nováková | 19.10.2018 | |

P O R U B A / K A D A Ň – V pořadí šestnácté kolo v sobotu 20. října přinese druhý výjezd Kadaňských v řadě. Tentokrát si zahrají s Porubou, se kterou již měli možnost se utkat. Štěstí však tehdy v prvním kole Chance ligy stálo na straně nováčka soutěže. Podaří se černožlutým v Porubě vybojovat tři body, a oplatit tak soupeři porážku? Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.

VSTUP PORUBY MEZI PRVOLIGOVÉ TÝMY

Nováček ligy do soutěže vstoupil velmi dobře, když rozjel sérii čtyř vítězství v řadě. Mezi poraženými byla mimochodem také Kadaň. Po povedeném rozjezdu Porubany zastavila v prodloužení nejprve Třebíč 2:1 a poté je porazily v základní hrací době i Litoměřice, a to velmi těsně 5:4. Poruba si chuť spravila ve Frýdku-Místu, kde zvítězila 4:3. Úspěch znovu vystřídal pád a svěřenci Tomáše Sršně a Aleše Flašara padli vysoko se Vsetínem 2:6. I následující dva zápasy měli namále, ve kterých získali body až po samostatných nájezdech – v Benátkách vyhráli 4:3 a na domácí půdě proti Jihlavě 3:2. Momentálně se HC RT TORAX Poruba 2011 potýká s problémem v podobě čtyř porážek v řadě, čehož by mohli Trhači využít. V prvním případě nezvládli souboj s pražskou Slavií 4:7, následně padli s Přerovem 1:4, vysoko prohráli v Českých Budějovicích a nakonec před zraky domácích diváků obdrželi porážku i od Prostějova 2:5.

POSLEDNÍ ODEHRANÁ KOLA OBOU CELKŮ

Porubský celek v poslední kole nastoupil proti Jestřábům z Prostějova. Ti však byli dravější a závěrečná třetina rozhodla. Po dvou dvacetiminutovkách byl stav utkání 1:1. Prostějov však přidal ještě čtyři góly oproti jedné brance Poruby.

Poslední sestava HC RT TORAX Poruba 2011:

Dolejš – Adam, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Čypas, Dundáček – Káňa, Hudeček, Illéš – Vymazal, Zdeněk, Ollender – Toman, Baláž, Pytlík – Jankovský, Kanko, Tomi.

Kadaňští mají za sebou výjezd do Frýdku-Místku. Do desáté minuty byl stav klání příznivější pro Trhače, jelikož vedli 2:1. To během minuty následující domácí změnili a bylo srovnáno. V druhém dějství se černožlutí zvládli dostat zpět na koně, ale jednalo se o poslední branku duelu ze strany hostujících hráčů. Domácí Rysi ve zbylém čase přidali na své konto další čtyři branky, které rozhodly o definitivním úspěchu. Tři body tak Kadaň z výjezdu nevytěžila.

Pavlát – Szathmáry, Trefný, Blaha, Novák, Grebeňuk, Holý – Wágner, Kůs, Klíma – Svoboda, Šťovíček, Chlouba – Tupý, Rindoš, Maršoun – Říha, Šulek.

VZÁJEMNÝ SOUBOJ V PRVNÍM KOLE CHANCE LIGY

Kadaňští se s Porubou střetli hned v prvním kole Chance ligy. Právě tímto zápasem odstartovala šňůra čtyř výher porubských hráčů. I přesto, že klání jako první otevřeli právě domácí Trhači, tak Poruba dokázala v rámci první dvacetiminutovky předvést obrat. V periodě následující byla hra stále velmi vyrovnaná. Diváci zhlédli po dvou brankách v případě obou týmů. Nakonec v poslední části Poruba zvládla uskočit na dvoubrankový rozdíl, a ulovila si tak první tři body do tabulky.