Kadaň v závěru propadla, body tak bere Prostějov

Sabina Nováková | 14.11.2018 | |

K A D A Ň - K prvnímu utkání po reprezentační pauze přijeli na kadaňský stadion odehrát třiadvacáté kolo Chance ligy Jestřábi z Prostějova. Ačkoliv otevřeli stav zápasu, Trhači v čele s Lukášem Klímou a Jaroslavem Kůsem ve druhé dvacetiminutovce předvedli obrat. Vedení a také tři body si však zpátky přivlastnil soupeř, když v poslední části poslal za záda kadaňských brankářů pět dalších gólů, z čehož tři zaznamenal Tomáš Divíšek.

23.kolo, středa 14.11.2018
Sportovní klub Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov  2:6  (0:1, 2:0, 0:5)
Branky a nahrávky: 26. Klíma (Kůs, Chlouba), 33. Kůs (Klíma, Zabloudil) – 20. Prokeš (Račuk, Starý), 41. Divíšek (Žálčík, Karpov), 42. Divíšek (Račuk, Prokeš), 50. Divíšek (Rašner, Žálčík), 56. Karpov (Divíšek, Žalčík), 57. Zdráhal (Starý, Račuk). Rozhodčí: Souček, Barek – Tvrdík, Doležal. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 322. Střely na branku: 29:56. Zblokované střely: 3:5. Vhazování: 36:43. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:6.
Sportovní klub Kadaň: Pavlát (50. Kuchař) – Novák, Trefný, Seemann, Holý, Blaha, Popela – Zabloudil, Kůs, Klíma – Chlouba, Šťovíček, Šulek – Wágner, Rindoš, Rezek – Müller , Helt, Homer.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Rašner, Mikliš, Havlík, Kolář, Zdráhal, Bažant, Foltýn – Karpov, Divíšek, Žálčík – Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Starý, Prokeš, Račuk – Matýs, Krejčiřík.

Do utkání vstoupili o něco lépe hosté z Prostějova, ale netrvalo dlouho a Kadaň se jim přizpůsobila. Do obrovské šance se dostal Lukáš Žalčík, který svou střelou rozezněl tyč Pavlátovi branky. Dlouho to vypadalo, že bude bezbrankový stav platit i na začátku druhé třetiny, prosti byl ale Radek Prokeš, který zužitkoval sedmnáct vteřin před první sirénou krásnou přihrávku od ex kadaňského hráče Marka Račuka - 0:1

Druhá třetina se dosti podobala části předchozí. Domácím byla nabídnuta dvojnásobná přesilová hra, kterou využil Lukáš Klíma, jenž zužitkoval přihrávku Jaroslava Kůse - 1:1. Následovalo několik šancí na obou stranách, ale žádná se neujala. To změnila až situace 2 na 2, ve které se prosadil Jaroslav Kůs, který neměl těžkou práci - 2:1

Do třetího dějství vstupovala Kadaň s jednobrankovým náskokem, o který ihned v úvodu třetiny přišla. Tomáš Divíšek dostal přihrávku do předbrankového prostoru a zakončil přesně – 2:2. Uběhlo 46 vteřin, když si vzal slovo opět Tomáš Divíšek, jenž využil přesilovou hru - 2:3. Poté se do velké šance dostal Jan Müller, ale na Neužila nevyzrál. Skóre se změnilo ihned další akci, když střelu Alexe Rašnera dorazil Tomáš Divíšek, který tak zkompletoval hattrick - 2:4. Domácí brankář se při jednom ze zákroků zranil a musel vystřídat, jeho místo zaujal Ondřej Kuchař, který udržel čisté konto jen šest minut. To se prosadil Jestřáb Tomáš Karpov, jenž využil přihrávku od Tomáše Divíška - 2:5. O minutu později Kuchař lovil puk ze sítě po druhé, tentokrát se mezi střelce zapsal Jan Zdráhal, který svým gólem upravil konečné skóre zápasu na 2:6.

Stanislav Jiskra

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): „Vezmu to po třetinách. První dvacetiminutovku jsme podle mého trošku spali. Nebylo to ono a neměli jsme ani pohyb. K tomu jsme dostali branku sedmnáct sekund do konce první části. V kabině jsme si poté něco řekli a šli jsme s tím do druhého dějství. Podařilo se nám obrátit stav zápasu a po dvou periodách jsme vedli 2:1. Strašně mě mrzí posledních dvacet minut. Pro mě je to naprosto nepochopitelné. Nedokážu si vysvětlit, proč hrajeme nějak prostřední část a třetí třetinu pak hrajeme takovýmto způsobem. S Petrem Klímou se podíváme na video a uvidíme.“

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): „Věděli jsme, že utkání s Kadaní bude těžké, kort po reprezentační přestávce. Podle mého se Trhači od začátku sezóny hodně zvedli. Je to vidět. Viděli jsme i poslední duel, který se hráli v Českých Budějovicích a s Přerovem. Kadaňští se snaží, dřou a šlapou, ale my jsme prostě měli myslím si více příležitostí. Máme také více rozdílových hráčů v koncovce, což se nám podařilo ve třetí části zužitkovat.“