Trhači míří prolomit sérii tří proher do Kladna

Sabina Nováková | 17.11.2018 | |

K A D A Ň - V rámci pětadvacátého kola Chance ligy v pondělí 19. listopadu odstartuje duel Trhačů s Kladnem. Zatímco Trhači měli v sobotním kole stopku, Rytíři v posledním kole nenavázali na dvě předešlé prohry a porazili venku Jestřáby. Kadaň v kole předtím přivítala na domácí půdě Prostějov a po druhé třetině dobře rozehraný souboj ztratila. Zápas startuje v 18 hodin!

RYTÍŘI SE DRŽÍ NA PÁTÉM MÍSTĚ TABULKY

Svěřenci Jindřicha Lidického a Davida Čermáka mají na svém kontě třináct vítězství, z čehož tři ukořistili po prodloužení. Naopak utržili deset porážek, z toho tři v prodloužení. Za vysokého stavu například Rytíři překonali Benátky nad Jizerou 6:3, Ústí nad Labem 8:4, přestříleli i Třebíč 5:0 a podruhé v řadě zdolali Benátky nad Jizerou 5:1. Naopak porážku inkasovali v duelu s Českými Budějovicemi 0:3 nebo s Porubou 2:5. Poslední čtyři zápasy skončily v poměru tři ku dvěma brankám. První z nich Kladno zvítězilo nad Slavií v prodloužení,v druhém souboji přišlo o tři body v Přerově. Následující utkání ztratilo na domácí půdě proti Českým Budějovicím a v posledním čtvrtém utkání prolomilo sérii dvou porážek na ledě Jestřábů z Prostějova.

KLADNO BRALO DVA BODY ZA PRODLOUŽENÍ, KADAŇ NULA

Utkání Rytířů v Prostějově odstartovalo v rámci gólů až ve druhé dvacetiminutovce. V té si dvoubrankový náskok vytvořili právě hosté. Srovnání přišlo na řadu v poslední části, v níž Jestřábi vykřesali naději na bodový zisk. Do konce základní hrací doby se již nic neudálo, a tak za stavu 2:2 přišlo na řadu prodloužení. V něm byli úspěšnější Kladenští a odvezli si z ledu Prostějova druhý bod.

Prostějov – Kladno 2:3p (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 50. Karpov (Mikliš), 56. Dvořáček (Kolář, Karpov) – 38. Jelínek (Machač, Kubík), 39. Kaut (Vampola, Nash), 63. Zikmund (Kaut). Vyloučení: 4:7 + Hořava (KLA) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 32:25. Zblokované střely: 2:6. Vhazování: 35:29.

Poslední sestava Rytíři Kladno:

Cikánek – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar – Svedlund, Vampola, Zikmund – Kubík, Machač, Jelínek – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Š. Bláha, Vildumetz. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Trhači sobotní kolo vynechali a poslední duel zaznamenali taktéž s Prostějovem. Ti na kadaňském ledě sice otevřeli stav zápasu, ale v prostředním dějství domácí hráči předvedli obrat na 2:1. Kámen úrazu nadešel v poslední třetině, když Kadaň inkasovala pět branek a nechala si vzít vedení s třemi body. Klání skončilo nakonec za stavu 2:6.

Kadaň – Prostějov 2:6 (0:1, 2:0, 5:0)

Branky a nahrávky: 26. Klíma (Kůs, Chlouba), 33. Kůs (Klíma, Zabloudil) – 20. Prokeš (Račuk, Starý), 41. Divíšek (Žálčík, Karpov), 42. Divíšek (Račuk, Prokeš), 50. Divíšek (Rašner, Žálčík), 56. Karpov (Divíšek, Žalčík), 57. Zdráhal (Starý, Račuk). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 29:56. Zblokované střely: 3:5. Vhazování: 36:43.

Pavlát (50. Kuchař) – Novák, Trefný, Seemann, Holý, Blaha, Popela – Zabloudil, Kůs, Klíma – Chlouba, Šťovíček, Šulek – Wágner, Rindoš, Rezek – Müller , Helt, Homer.

POSLEDNÍ STŘET RYTÍŘŮ A TRHAČŮ

Trhači v posledním vzájemném souboji hostili Kladno v rámci desátého kola. Kladno nejen, že otevřelo první třetinu, ale gólově se prosadilo po jedné brance jak v druhé, tak i ve třetině poslední. Černožlutí na svém kontě skončili s nulou, a hostující hráči tak z ledu Kadaně odjeli s výhrou 3:0 díky přesným střelám Ladislava Zikmunda, Martina Kehara a Tomáše Redlicha.