Urvou Trhači tři body z derby v Ústím nad Labem?

Sabina Nováková | 23.11.2018 | |

K A D A Ň - V sobotu 24. listopadu je na řadě sedmadvacáté kolo Chance ligy a s ním i výjezd Trhačů k severočeskému derby s Ústí nad Labem. Soupeř je zatím na posledním místě, tedy příčku pod černožlutými, avšak ztrácí na ně pouhý jeden bod. V minulých kolech se Kadaňským ani Ústeckým nezadařilo, a tak boj o tři body bude velmi vypjatý. Start utkání je naplánován na 16 hodin.

ÚSTÍ NAD LABEM ZTRÁCÍ NA PŘEDPOSLEDNÍ KADAŇ JEDEN BOD

Svěřenci Tomáše Mareše mají na svém kontě pět vítězství. To první se jim podařilo urvat doma proti Vsetínu, proti kterému vysoko vyhráli 7:3. Napodruhé uspěli na ledě Benátek nad Jizerou, kde se stejným počtem branek jako proti Valachům zvítězili 7:2. Následovala série čekání a neúspěchu. Třináct ztracených duelů vystřídala radost. To se znovu postavili Ústečtí Benátkám nad Jizerou a podruhé v sezóně nad nimi vyzrál za stavu 5:2. Čtvrtý bodový zisk zaznamenalo Ústí nad Labem v Přerově se skóre 1:0. Pátou a zatím poslední výhru místo prohry 0:4 si Slovan připsal po domácím zápase proti Českým Budějovicím. Jihočeši totiž nedodrželi pravidlo o počtu hráčů v kombinaci s potřebným počtem startujících mladých hráčů.

OBA KÁDRY V PŘEDEŠLÉM KOLE SELHALY

Ústečtí ve středečním duelu vyjeli do Prostějova. První třetina však byla bez střeleckého zásahu, a tak první branka padla až v prostřední části. Vedení se díky přesné trefě Davida Dvořáčka ujali Jestřábi. Své tříbodové vítězství zpečetili druhou brankou v závěrečné periodě, o kterou se postaral Lukáš Žálčík. Ústí nad Labem zůstalo po celý večer bez branky, a vracelo se tak domů bez bodového zisku.

Prostějov – Ústí n/Labem 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Dvořáček (L. Luňák, Venkrbec), 45. Žálčík (L. Luňák, Račuk). Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na branku: 21:30. Zblokované střely: 6:7. Vhazování: 33:26.

Poslední sestava Hokej Ústí nad Labem s.r.o.:

Stezka – M. Jandus, Látal, Weinhold, Jeřábek, M. Zdvořáček, Mert – Jánský, T. Jandus, Melka – Severa, L. Volf, Chrpa – Planý, Davídek, Jícha – Tůma, Kropáček, Krliš.

Trhači v rámci šestadvacátého kola Chance ligy na domácí půdě vyzvali soupeře z Havířova. Přes vydařený start Trhači po úvodní dvacetiminutovce vedli 2:1. Postarali se o to Roman Chlouba a Jiří Tupý, jenž zaznamenal první branku v kadaňském A-týmu. Druhá třetina byla, co se branek týče, vyrovnaná, během níž však nejprve hostující hráči nejenže srovnali skóre střetnutí, ale bývalý útočník Trhačů Ondřej Procházka poslal své mužstvo do vedení 3:2. Pár minut nato odpověděl Petr Maršoun a srovnal. Vedení domácímu týmu vrátil v osmatřicáté minutě Lukáš Klíma. Poslední perioda však rozhodla, a to ve prospěch AZetu. Ten vsítil během dvaceti minut čtyři góly, a zajistil si tak tři body do tabulky.

Kadaň – Havířov 4:7 (2:1, 2:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 9. Chlouba (Novák, Kůs), 11. Tupý (Chlouba, Grebenyuk), 31. Maršoun (Kůs), 38. Klíma (Kůs, Trefný) – 16. Gřeš (Dudek, Rutar), 25. Seman (Bořuta, Rehuš), 27. Procházka (Seman, Kotala), 49. Gřeš (Procházka, Bořuta), 50. Veselý (Kotala, Bořuta), 56. Maruna (Haas, Bořuta), 60. Maruna (Bednář). Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 21:40. Zblokované střely: 8:6. Vhazování: 30:28.

Kuchař – Novák, Trefný, Seemann, Holý, Grebeňuk, Popela – Maršoun, Kůs, Klíma – Chlouba, Šťovíček, Rezek – Šulek, Rindoš, Wágner – Homer, Tupý, Svoboda.

POSLEDNÍ DUEL VYZNĚL LÉPE PRO TRHAČE, MAJÍ ŠANCI VÝKON ZOPAKOVAT

V rámci dvanáctého kola se Ústečtí vydali na led Trhačů. Hostující hokejisté byli tím, kdo se jako první prosadil a poslali se do vedení před koncem úvodní části. Druhá třetina divákům žádnou branku nepřinesla, a tak šance Kadaně na srovnání, případně na obrat spadala do třetí třetiny. To se také stalo. Čtyři minuty po započetí poslední dvacetiminutovky se prosadil František Wágner a v jednapadesáté minutě ho napodobil Peter Jánský, čímž vystřelil Kadaňským tři body do tabulky za výhru 2:1.