Do Kadaně zavítá vedoucí Jihlava

Sabina Nováková | 20.01.2019 | |

K a d a ň / J i h l a v a - Při příležitostí devětačtyřicátého kola Trhači na domácím ledě ve středu 23. ledna přivítají soupeře z Jihlavy. Dukla se momentálně vyhřívá na první příčce tabulky Chance ligy. Oba kádry mají za sebou neúspěšná klání, ve kterých Jihlavští padli s Jestřáby z Prostějova a černožlutí nestačili na domácí Benátky nad Jizerou. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

JIHLAVA NA VRCHOLU TABULKY

HC Dukla Jihlava v novém roce 2019 již čtyřikrát vyhrála a třikrát padla. Úspěch vytěžila například na ledě Poruby, kde zvítězila 2:1. S úspěchem se jihlavští hráči vraceli také z Benátek nad Jizerou, kde získali druhý bod za výhru v prodloužení. Také dvojice domácích klání Jihlavě vyšla dle představ. V první řadě porazila pražskou Slavii 3:0 a poté vyzrála i nad Přerovem, ač těsně, 1:0. Bez bodu pro Duklu skončila utkání se Vsetínem – 2:3, nestačila ani na českobudějovický Motor – 2:4 a nakonec padla v posledním kole nad Prostějovem 2:3.

DUKLA ANI KADAŇ NEUSPĚLY

Trhači zajížděli k poslednímu odehranému kolu Chance ligy na led Benátek nad Jizerou. Domácí se sice jako první v úvodní části dostali do vedení, Trhači ale srovnali hned v části následující. Petr Maršoun srovnal na 1:1. Klíčové události se odehrály v poslední dvacetiminutovce, ve které sice Michael Foltýn poslal černožluté poprvé do vedení, avšak domácí Benátečtí dokázali společnými silami obrátit skóre večera. Zápas nakonec skončil úspěšněji pro Středočechy, kteří si za vítězství 4:2 ukořistili tři body.

Benátky n/Jizerou – Kadaň 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 20. Černoch (Wiencek), 44. Dlouhý, 54. Niko (Špaček), 60. Šír (Kolmann) – 26. Maršoun (Šulek, Klejna), 43. Foltýn (J. Svoboda, Rindoš). Vyloučení: 9:7, navíc Rindoš, Wágner (oba KAD) 10 minut OT. Využití: 1:0. Střely na branku: 41:21. Zblokované střely: 10:7. Vhazování: 23:34.

Lukeš – Novák, Eliáš, Klejna, Hajič, Foltýn, Uřídil, Popela – J. Svoboda, Kůs, Wágner – Šulek, Rindoš, Maršoun – Müller, Tupý, Kanický – Homer.

V předešlém kole svěřenci Petra Vlka přivítali na svém stadioně Prostějov, který na konci druhé části vedl 2:1. Remízový stav přišel na řadu v prostřední třetině, když se Jihlavským podařilo poslat kotouč za záda Jakuba Nežila. Rozhodnout tak muselo poslední dějství, v němž byli úspěšnější Jestřábi. Díky přesné střele Marka Račuka si hostující kádr odvezl tříbodovou výhru.

Jihlava – Prostějov 2:3 (1:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Harkabus (Klíma), 26. Čachotský (Pohl) – 7. Venkrbec (Husa, Prokeš), 8. Račuk (Žálčík, Starý), 51. Račuk (Neužil). Vyloučení: 3:5 Využití: 0:1. Střely na branku: 40:24. Zblokované střely: 4:0. Vhazování: 32:30.

Poslední sestava HC Dukla Jihlava:

Lundström – Pohl, Holý, Kajínek, Matějíček, Štindl, Štebih, Půža – Anděl, Skořepa, Pekr – Zeman, Werbik, Čachotský – Klíma, Harkabus, Osmík – Hrníčko.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS, ČTVRTÝ SE BUDE DOHRÁVAT

První ze dvou doposud odehraných duelů jihlavští hokejisté zvítězili jednoznačně 7:0. Další klání bylo o něco vyrovnanější. Trhači před domácím publikem odehráli dvě vyrovnané periody, každou za stavu 1:1. Do třetí dvacetiminutovky šli sice za stavu 2:2, tedy od nuly, ale hokejisté z Vysočiny po dvou brankách vedli již 4:2. Jaroslav Kůs vytvořil naději, když snížil na 3:4, ale hostující hráči své vítězství za tři body stvrdili gólem na 5:3 v poslední minutě.