Kadaňští neuspěli proti Klatovům

Sabina Nováková | 13.08.2019 | |

K a d a ň - Na kadaňský led tentokrát zavítal soupeř z druhé ligy - Klatovy, pro které se jednalo teprve o druhý přípravný zápas v právě započaté sezóně. V první dvacetiminutovce měl soupeř jasně navrch, což potvrdil i tříbrankovým náskokem. Trhači se branky dočkali až v druhé části, ale Klatovy stále drželi krok a tříbrankové vedení. V poslední periodě diváci viděli po jedné brance na každé straně, ale srovnat skóre domácí již nestačili. Klatovy tak ze severu Čech odjížděli s vítězstvím s rozdílem tři branek.

0.kolo, úterý 13.8.2019
Sportovní klub Kadaň - HC Klatovy  2:5  (0:3, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. Spálovský (Homer, Bárta), 48. Planý – 12. Mužík (Procházka), 14. Uhlík (Leština, Tulačka), 17. Leština (Slavík, Tulačka), 32. Tulačka (Šiller, Uhlík), 58. Eret (Mužík). Rozhodčí: Grech, Hlinka – Bláha, Armstark. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.
Sportovní klub Kadaň: Galuška (Wolf) – Popela, Sysel, Chalupa, Klodner, Šilhán, Gajdoš, Spálovský – Řepík, Konečný, Čech – Dubský, Prymula, Vorobjov – Homer, Rindoš, Bárta – Planý, Kuba, Seniov
HC Klatovy: Kolář (Hauser) – Slavík, Leština, Šiller, Kremláček, Štěpánek, Lokajíček – Tulačka, Uhlík, Roubal D. – Matyášek, Roubal J., Hanzlík – Reitspies, Procházka, Hasman – Mužík, Eret, Kolda

Domácí Trhači do zápasu vstoupili s hráči ze širšího kádru, což bylo vidět od úvodního vhazování. Klatovy takřka od první minuty udávaly tempo celé hry. Po pár šancích hostů, nám soupeř nabídl přesilovou hru, ale v té se do největších šancí dostaly právě Klatovy. Krátce po polovině první dvacetiminutovky hostující tlak skončil gólem. Jakub Procházka našel před brankářem Galuškou volného Radka Mužíka, který střelou nad beton rozjásal hostující střídačku poprvé - 0:1. O necelé dvě minuty později se Klatovy radovaly podruhé. Ondřej Leština vyslal puk na domácího gólmana, který střelu zastavil, ale Jiří Uhlík kotouč došťouchal za brankovou čáru. Domácí střídačka reklamovala fakt, že se Petr Galuška ocitl bez masky, ale hra nebyla včas přerušena a gól platil - 0:2. Domácí celek dal poté hostům šancí v podobě přesilové hry, kterou Klatovy přetavily v třetí branku utkání. Ondřej Leština vložil hůl do střely Jakuba Leštiny, na tuto teč neměl domácí muž s maskou šanci zareagovat - 0:3.

Do druhé periody vstoupila Kadaň s výrazně lepším pohybem, než do třetiny úvodní. I přes tuto skutečnost měli stále více ze hry hosté, ale Petr Galuška chvílemi v brance čaroval. Uplynula polovina druhé části hry a Trhači se poprvé radovali ze vstřelené branky. Adam Spálovský vyslal od modré čáry střelu zápěstím, ta zapadla přesně k tyči Kristiána Koláře - 1:3 Ovšem hosté pár minut poté odpověděli stejným způsobem, když Vojtěch Tulačka propasíroval kotouč mezi betony Petra Galušky - 1:4. Tento stav platil i po druhé dvacetiminutovce.

Třetí třetina začali hosté opatrněji, čehož dokázala Kadaň využít, když proměnila přesilovou hru. Jakub Planý z levé strany vystřelil kotouč na Kristiána Kolaře, kterému kotouč přepadl přes beton přímo za brankovou čáru - 2:4. Čím více se blížil konec zápasu, tím více se hosté snažili výsledek hlídat, což se jim podařilo na jedničku. Dokonce zásluhou Petra Ereta přidali další gól - 2:5.

Stanislav Jiskra

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Určitě je to pro nás veliké zklamání, nicméně Klatovy vyhrály zaslouženě - předváděly parádní hokej. V podstatě přijeli s hráči, kteří u nich bojují o místo v A-týmu a bylo to znát, že se opravdu snaží. Do utkání proti Klatovům jsme nevyslali skoro dvě pětky, tedy takové hráče, které mají místo jisté - Kůs, Foltýn, Šulek, Trefný a tak dále. Naopak jsme dali šanci se ukázat hráčům, kteří jsou na hraně sestavy, a bojují tady o své setrvání, protože je nás tady opravdu moc. Bohužel z přístupu z většiny z dnech povolaných hráčů jsme velice zklamáni. V následujících dnech budeme s jistotou zužovat kádr.“

Michal Straka (SHC Klatovy): „První dvě dvacetiminutovky se nám dařilo hrát to, co jsme přesně chtěli. Byli jsme agresivní a snažili jsme se soupeře dostat pod tlak. To se nám víceméně podařilo, jelikož z toho pramenilo několik šancí a z nich pak padaly góly. V první části jsme Kadani odskočili na 3:0. Ve druhé periodě jsme měli pasáže, které vybízely k další brance, ale měli jsme tam i horší pasáže, které byly plné chyb. Ty po zásluze také soupeř potrestal. Naopak třetí třetina byla ze všech nejhorší. Přestali jsme hrát podobně jako v předchozím utkání proti Písku. Začali jsme faulovat a byli jsme hodně vylučovaní. Toho se Kadaň chytla a využila jednu ze svých přesilových her. Zlom utkání přišel podle mě až vstřelením pátého gólu.“