Kadaň slaví druhé vítězství, zdolala Porubu!

Jaroslav Šnobl | 02.11.2019 | |

K a d a ň / P o r u b a - Trhači se ihned v úvodu utkání dostali k prvnímu slovu. V přesilové hře se totiž prosadil Roman Chlouba a otevřel brankové konto dnešního utkání. Hosté na tuto branku odpověděli ihned dvakrát. Ovšem druhou branku Trhačů v zápase vstřelil znovu Roman Chlouba v další přesilové hře, tečku za utkáním udělal Jan Müller. V posledních minutách utkání hosté velmi tlačili, avšak Neužil zachoval klid a předvedl řadu skvělých zákroků.

20.kolo, sobota 2.11.2019
Sportovní klub Kadaň - HC RT TORAX Poruba 2011  3:2  (1:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Chlouba (Kůs, Trefný), 29. Chlouba (Wágner, Trefný), 37. J. Müller (Chlouba, Kůs) – 17. Kanko (J. Káňa, Zdeněk), 26. Obdržálek (Szturc, M. Hlinka). Rozhodčí: Grech, Veselý – Coubal, Flegl. Vyloučení: 4:6, navíc Müller (Kadaň) 10 min úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 2:0. Diváci: 353. Střely na branku: 21:31. Zblokované střely: 9:12. Vhazování: 21:44. Průběh utkání: 1:0,1:1, 1:2, 3:2.
Sportovní klub Kadaň: Neužil – Trefný, Eliáš, L. Chalupa, Poizl, Foltýn, Mert – Procházka, M. Zabloudil, Kůs – Chlouba, Koblížek, Čermák – Čech, Michnáč, Rindoš – Wágner, Homer, Müller – Z. Zabloudil.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – Kanko, Zdeněk, Káňa – Sikora, Hudeček, Gřeš – Szturc, Hlinka, Obdržálek – Ďurač, Jáchym, Špaček.

Do první akce v utkání se dostal hostující Dlouhoš, jehož střelu mu zblokoval Michnáč. Ve vážnější šanci se o pár chvil později ocitl Szturc, kterého parádním zákrokem vychytal Jakub Neužil. Porubský tlak pokračoval i nadále, přerušil ho až menší trest pro hostujícího hráče. Trhači přesilovou hru nesehráli špatně, ale do největší šance se ve vlastním oslabení dostal Roman Szturc, který na Neuřila nevyzrál ani tentokrát. O pár chvil se vylučovalo podruhé v utkání a opět na straně Poruby. Co se nepovedlo první přesilové hře, to se povedlo ve druhé. Jaroslav Kůs našel zcela volného Romana Chloubu, který puk usměrnil za brankovou čáru - 1:0 Tento gól domácímu celku vlil do žil novou krev. A akce začala střídat akci. Více ze hry však měli Trhači, ale Poruba dokázala z protiútoku vyrovnat. Jan Káňa v pádu přistrčil kotouč přímo na hokejku Petra Kanka, jehož střela rozvlnila síť v brance Jakuba Neužila poprvé v utkání - 1:1

Druhou periodu začali lépe hosté. Do střeleckých pozic se postupně dostala ihned trojice hráčů, ale ani jeden Neužila nepřekonal. To se změnilo v šestadvacáté minutě, když se k puku dostal Petr Obdržálek, jenž vyslal nekompromisní střelu zápěstím a vymetl všechny pavučinky v pravé šibenici domácí klece. O necelou minutu později přišla další výhoda jednoho hráče v poli pro domácí Trhače. Dlouho to vypadalo, že se Poruba ve čtyřech hráčích ubrání, než si vzal podruhé v utkání hlavní slovo Roman Chlouba, který využil přihrávku od Františka Wágnera - 2:2. Po pár minutách se v obrovské šanci ocitl porubský Ďurač, který měl před sebou zcela odkrytou klec, jistý gól mu fantastickým zákrokem doslova ukradl Jakub Neužil. Následovalo vyloučení domácího Jana Müllera. Poruba však s přesilovou hrou nenaložila podle svých představ, a tak přišel trest v podobě třetí branky Trhačů. Tu po vypršení trestu vstřelil sám Jan Müller, jehož střela z první znamenala vedení pro domácí družinu - 3:2

Třetí třetinu začínali Trhači přesilovou hrou 5na3, v té se postupně ke střele dostal Jakub Trefný a Jaroslav Kůs, druhý jmenovaný byl gólu blízko, když po jeho střele zazvonila tyč za hostujícím mužem s maskou. Po jednom ze závaru před Kůdelou zůstal na ledové ploše ležet jeden z hráčů Poruby, Za tento zákrok byl potrestán domácí Müller. Trhači v čele s Jakubem Neužilem však přečkali i toto oslabení. Kadaň poté mohla odskočit o dva góly, nejprve se v dobré pozici ocitl Zdeněk Zabloudil, poté Josef Rindoš, ale skóre se neměnilo. To mohla změnit střela hostujícího hráče, radost mu však dalším pohotovým zákrokem překazil Jakub Neužil. Právě Jakub Neužil byl mužem zápasu, když v závěrečné power-play Poruby s ledovým klidem zlikvidoval několik dalších pokusů. Trhači si tak připisují další tři body do tabulky Chance ligy .

Stanislav Jiskra

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Hodnocení velmi pozitivní. Bylo to od nás výborně odehrané utkání, hlavně i odbojované. Duel s Porubou byl pro nás strašně těžký už od první minut, těžko jsme se dostávali do hry. Prvních deset minut jsme měli asi ztvrdlé nohy, možná i respekt ze soupeře nebo strach, nevím. Po první polovině úvodní dvacetiminutovky jsme se najednou rozjeli. Ve druhé části jsme ale obdrželi zbytečnou branku, přesto jsme se následně relativně zvedli. Nakonec jsme navýšili výborně na 3:2, kdy jsme to skvěle vybojovali. Sehrála to výborná nahrávka a zakončení Honzy Müllera - rozhodující gól a výborná práce Chloubiče (Roman Chlouba). Dík patří ale celému mužstvu, protože spoustu oslabení výborně ubránili, několik zblokovaných střel a soubojů. Za mě výborný týmový výkon, ve kterém všichni nechali všechno. Tak by to mělo vypadat a musíme stejným způsobem pracovat dál. Velká gratulace chlapcům.“

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba): „Pro mě je prohraný duel velkým zklamáním – ani ne tak výkon, ale konečný výsledek. Výkon až tak špatný z naší strany nebyl, diktovali jsme hru a měli jsme tak dvacet tutových šancí, které ztroskotali na domácím gólmanovi. Roli v tom sehrála ale i naše střelecká nemohoucnost, kdy bychom vyložené šanci měli proměňovat. Domácí ze čtyř šancí, které měli, dali tři branky. Konečný stav je pro nás určitě nepříjemný. S mužstvem, které máme, bychom si neměli dovolit ztrácet body se soupeřem. Ač mám respekt ke všem soupeřům, tak máme kvalitu na to, abychom v Kadani získali tři body. To se nestalo a jsem z toho obrovsky zklamaný.“