Kadanští sehrají v předehrávce derby na ledě Slovanu

Sabina Nováková, Jaroslav Šnobl | 24.11.2019 | |

Ú s t í n / L a b e m / K a d a ň - Při příležitosti předehrávky 28. kola se černožlutí v pondělí 25. listopadu vydají do Ústí nad Labem. Protivník se po posledním odehraném duelu propadl na předposlední místo, a to díky porážce právě s původně předposledním Sokolovem. Trhači tak nyní mají šanci navázat na Baník, se kterým si v rámci 24. kola také poradili, a dotáhnout se tak na rozdíl jednoho bodu na Ústí nad Labem i na Sokolov. Duel odstartuje v 18 hodin.

ÚSTEČTÍ ZAŽÍVAJÍ TĚŽŠÍ OBDOBÍ

Ústí nad Labem se momentálně nachází na předposledním místě tabulky, pouze 4 body je dělí od Trhačů. V tuto chvíli nedokázal Slovan již podesáté za sebou vyhrát. V tomto období si připsali i dvě potupné porážky, ve kterých jim soupeř nadělil "osmičku". Jednou to byly první Budějovice, které krajské město přejelo vysoko 8:1. V jejich posledním zápase vyjeli ústečtí do Sokolova, kde se čekal vyrovnaný souboj o předposlední místo tabulky. Severočeši zde však schytali potupný debakl 8:2.

Poslední sestava HC SLOVAN Ústí n/Labem:

Stahl – Smetana, Müller, Krejčí, Brož, Zukal, Zajíc – Grim, Svoboda, Severa – Havel, Vildumetz, Š. Bláha – O. Bláha, Dörner, Kordule – Filip, Jelínek, Houška.

TRHAČI SE CHTĚJÍ ODPOUTAT OD DNA TABULKY

V posledních utkáních jsme svědky toho, že se hra kadaňských opravdu zvedá. V předešlých dvou utkáních jsme dohromady nastříleli dokonce 7 branek. Nejprve jsme si svou střeleckou slinu vybrali na soupeři, který k nám přijel z nedalekého Sokolova. Po dvou třetinách náš soupeř již vedl 3:1, avšak v posledním dějství základní části jsme předvedli neskutečný obrat, a když rozhodčí svým hvizdem ukončil utkání, tak na výsledkové tabuli svítilo 4:3 pro domácí. V posledním odehraném duelu jsme se střetli s Prostějovem a byl to návrat Jakuba Neužila na stadion, ve kterém strávil většinu své dosavadní kariéry. V úvodu třetího dějství to již vypadalo jako jednoduchá výhra pro moravské město, když vedlo 4:1. Avšak naši hoši se rozhodli s výsledkem ještě něco udělat. 3 body sice brali prostějovští, ale konečných 6:3 vypadá o něco lépe.

Neužil – Trefný, Novák, L. Chalupa, Zeman, Procházka, Poizl, Mert – M. Zabloudil, Kůs, Wágner – Z. Zabloudil, Rindoš, Müller – Wojnar, Čech, Michnáč – Dubský, Foltýn, Homer.

ÚSTÍ NÁM NAPOSLEDY NADĚLILO BŮRA

Ve 13. kole Chance ligy jsme měli možnost přivítat právě ústecký celek. Slovan měl v té době na kontě 7 bodů v tabulce, Trhači na svůj první stále čekali. V úvodu druhé třetiny byl zápas nakloněn hostující straně, která vedla již 3:0. Naději domácím dal Michael Foltýn, který ihned dokázal odpovědět na třetí branku Ústí nad Labem. V závěru třetiny se ještě dokázal v přesilové hře trefit i Martin Jandus a vypadalo to, že se ve třetí třetině pokusí Trhači zdramatizovat vývoj utkání. Avšak poslední dějství patřilo hostujícímu celku, který nakonec vyhrál 5:2