Prodlouží Trhači vítěznou sérii v Třebíči?

Jiří Novotný (KAD) | 02.01.2020 | |

K a d a ň - Závěr roku zastihl černožluté bojovníky ve skvělé formě. Po výhře v Prostějově a demolici ústeckého Slovanu přetlačili také Sokolov, jenž odsunuli na poslední příčku. Další výzva je čeká v sobotu 4. ledna, kdy vyrazí na led Horácké Slavie z Třebíče. Úvodní buly padne v 17:30 a připraven bude tradiční online přenos.

DEBAKL TŘEBÍČE ODNESL TRENÉR I GENERÁLNÍ ŘEDITEL

Zatímco Trhačům se na konci prosince mimořádně dařilo, Bílé hvězdy nezářily, ba vybouchly. V domácím duelu se Sokolovem sice dokázaly zvrátit nepříznivé skóre 0:2 ve svůj prospěch, nakonec ale stejně padly 3:4 po prodloužení. Mnohem větší pohroma však přišla v sobotu, kdy do Třebíče zajížděl Prostějov. Jestřábi se do svého protivníka zahryzli hned na začátku úvodního dějství a vybudovali si dvoubrankový náskok. Ten se jim dařilo průběžně navyšovat a po závěrečném klaksonu na tabuli svítilo hrozivých 0:7. Po přídělu mimořádně zasedlo třebíčské vedení, jež rozhodlo o odvolání kouče Martina Sobotky, kterého nahrazuje dosavadní trenér juniorky Radek Novák. Nepříznivé výsledky stály křeslo i generálního ředitele Dr. Karla Čapka. Jeho nástupce určí lednová valná hromada, kde se bude rovněž probírat další směřování klubu.

Poslední sestava SK Horácká Slavia Třebíč:

Jekel (5. Do. Svoboda) – Glover, Forman, Nedbal, Kowalczyk, Jenáček, V. Čejka, Hlaváč – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – Ferda, Bittner, T. Havránek – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Kunc – Podlaha, Václavek, Malec.

TRHAČI JSOU NA KONI

Kadaňští i nadále pokračují ve své spanilé jízdě, kterou po Prostějově a Ústí odskákal také Sokolov. Vítězství se tentokrát nerodilo vůbec lehce, Baník svou 15. pozici hájil srdnatě. Hosté udeřili již ve 2. minutě, kdy skóre otevřel Osmík. Kadaňští odpověděli o tři minuty později, po souhře první formace se prosadil Kůs. Kdo čekal kanonádu jako proti Slovanu, byl tentokrát zklamán. Utkání vévodili brankáři a dalšího gólu ze hry se 420 diváků nedočkalo. Taktická bitva dospěla až do samostatných nájezdů, v nichž se jako jediný prosadil Jurij Žolobov a vystřelil Trhačům bonusový bod; objev Žolobov září, po 7 kolech má na kontě stejný počet bodů za 5 branek a 2 asistence.

Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

Neužil – Trefný, Eliáš, L. Chalupa, Zeman, Foltýn, Procházka, Mert – Chlouba, Kůs, M. Zabloudil – Müller, Žolobov, Wágner – Wojnar, Rindoš, Petržilka – Homer, Čech, Poppel.

KADAŇŠTÍ ZATÍM NA TŘEBÍČ NEVYZRÁLI

Poprvé se Trhači do Třebíče vydali v rámci 11. kola a s Horáckou Slavii hráli vyrovnanou partii, ovšem domácí byli v závěru úspěšnější a zvítězili 5:3. Odveta se hrála na kadaňském zimním stadionu na konci listopadu. Po bezbrankové první třetině se ve 26. minutě prosadil Bittner a za dalších 5 minut zvýšil Havlát. Trhači se poprvé prosadili až ve třetí třetině, kdy na 2:1 snižoval Chalupa. Vyrovnat se jim už ale nepodařilo, naopak v 53. minutě udeřil Vodný a rozhodl o výhře Třebíče 1:3.