Trhači míří na Vysočinu. Přivezou body z Jihlavy?

Jiří Novotný (KAD) | 23.01.2020 | |

K a d a ň - Po dvouzápasovém půstu začali černožlutí znovu sbírat body do tabulky. V sobotu se vrátili s jedním ze Sokolova a v minulém kole získali dva po tuhém boji s Třebíčí, kterou zdolali po nájezdech. K dalšímu klání se vydají do jihlavské CZ LOKO Arény, kde je v sobotu 25. ledna od 17:30 přivítá rozjetá Dukla. Ze zápasu bude jako obvykle připraven online přenos.

DUKLA VÉVODÍ SKUPINĚ PORAŽENÝCH

Bývalý armádní klub patří tradičně mezi nejambicióznější prvoligové celky, letos však neprožívá úplně vydařenou sezónu. Po polovině soutěže se nevešel mezi elitní osmičku, musel tak vzít zavděk účastí ve skupině bojující o předkolo play-off. To má však po 42 odehraných zápasech téměř jisté, druhý Prostějov na něj ztrácí 7 bodů a třetí Frýdek-Místek propastných 12.

Jihlavští v novém kalendářním roce zaváhali jen dvakrát. Poprvé se tak stalo v Kadani, kde prohráli 3:2 po samostatných nájezdech, následně podlehli 4:3 v Třebíčí. Zaváhání však napravili s Benátkami (4:1) a ústeckým Slovanem (3:6).

Ve středu do Jihlavy zajížděl Sokolov, jenž se po nevyzpytatelné dálnici D1 vracel s pětigólovým přídělem. Dukla po většinu utkání držela otěže pevně ve svých rukou a průběžně navyšovala skóre, jež v 56. minutě gólem na 5:0 uzavřel Chlubna.

Poslední sestava HC Dukla Jihlava:

J. Brož – Staněk, Piegl, Pohl, Kolář, Holý, Vála, Půža – Čachotský, Skořepa, Illéš – Anděl, Poletín, Pekr – Harkabus, Fronk, Chlubna – V. Brož, Lichanec, Protasenja.

TRHAČI BODOVALI V SOKOLOVĚ I DOMA S TŘEBÍČÍ

Kadaňští v sobotu cestovali do Sokolova, jenž by v případě výhry černožluté přeskočil v tabulce. Ti však houževnatě bojovali a po prohře v prodloužení brali bod, čímž si udrželi Baník za zády.

Základní hrací doba Trhačům nestačila ani ve středu, kdy se v Kadani představila Třebíč. Horáci dlouho vedli 1:0 a když Kadaň ve třetí třetině srovnala, pohotově si vzali vedení zpět. Duel však poslal do prodloužení Wágner a v nájezdech rozhodl Müller.

Neužil – Eliáš, Trefný, Klodner, L. Chalupa, Zeman, Poizl, Delmarche, Foltýn – Müller, Kůs, Wágner – Koblížek, Žolobov, Homer – Wojnar, Prymula, Čech – Rindoš, Dubský.

KADAŇ JIŽ NA DUKLU DVAKRÁT VYZRÁLA

Trhači se s Jihlavou utkali hned v rámci 1. kola. Ačkoliv se na Vysočině prezentovali bojovným výkonem, nakonec domácím podlehli 3:1. V říjnové odvetě si však spravili chuť - po trefách Poizla s Chloubou vybojovali těsné vítězství 2:1. Těsným výsledkem skončil i duel v rámci 31. kola, Jihlavští na svém ledě zvítězili 3:2.

Na začátku ledna se hrálo opět na severozápadě Čech a Trhači znovu potvrdili, že Duklu v letošní sezoně dokážou porazit. Stejně jako v předchozích střetnutích sledovali diváci urputnou bitvu, v níž nepadá mnoho gólů. Do varu je dostal v 56. minutě Kůs, jenž skóroval na 2:1, ale hosté dokázali ještě před sirénou vyrovnat. Černožlutí nakonec svého soupeře přetlačili v nájezdech, ten vítězný zaznamenal Wágner.