První semifinále rozhodlo až prodloužení

Redakce | 19.02.2023 | |

R o u d n i c e n / L a b e m - Bláznivý zápas byl k vidění na ledě Roudnice. Ta se dostala do dvougólového vedení, které ale na konci třetiny snížil Jaroslav Kulich. Druhá třetina začala lépe pro Kadaňské, když z přesilovky vyrovnal Benda. Přesilovku dokázali využít také domácí, ale ztrátu rychle vyrovnal Jakub Jaroš. Následně se Kadaň dostala do dvougólového vedení zásluhou Macháčka a Krpenského. Na konci druhé třetiny ale snížil domácí Vacek. Ve třetí třetině poslal opět do náskoku dvou gólu Bárta, ale domácí třemi rychlými góly utkání pět otočili a navíc pokračovala jejich dlouhá přesilovka. S prohrou se nedokázal smířit Petr Macháček, který v oslabení minutu do konce srovnal na 7:7. Bláznivý zápas rozhodl v prodloužení kadaňský nejproduktivnější hráč Lukáš Hrdlička a Kadaň tak připisuje první bod.

0.kolo, sobota 11.2.2023
HC Roudnice nad Labem - Sportovní klub Kadaň  7:8p  (2:1, 2:4, 3:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Marcin (Kasal, Kuchař), 15. Horák (Kubica), 26. Kasal (Pokorný, Kuchař), 39. Vacek (Lauko), 53. Kasal, 57. Kuchař, 59. Pokorný (Kopecký, Kasal) – 20. Kulich (Benda, Macháček), 22. Benda (Cestr, Krpenský), 27. Jaroš (Bartók, Nguyen), 36. Macháček, 38. Krpenský, 45. Bárta (Holan, Novák), 59. Macháček (Jenček), 65. Hrdlička (Macháček). Rozhodčí: Žižka — Kalaš, Hrubý. Vyloučení: 12:12. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 124. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:5, 4:5, 4:6, 7:6, 7:7, 7:8.
HC Roudnice nad Labem: Kolařík — Kašička, Kolenatý, Kopecký, Tintěra, Kasal — Vacek, Pokorný, Čichovský, Kuchař, Lauko, Marcin, Kubica, Horák, Špaldoň, Purma
Sportovní klub Kadaň: Svoboda(od 40. Vlček) — Jenček, Šmejc, Novák, Holan, Cestr — Nguyen, Toman, Kulich, Krpenský, Benda, Bartók, Stoklásek, Hrdlička, Iljuk, Bárta, Macháček, Jaroš