Kadaň nevydolovala bod ani v závěrečné power-play

Jakub Coufal | 23.01.2008 | |

V rámci 38. kola 1. ligy zajížděli Kadaňští na led Chomutova. Dlouho vyrovnané klání se neslo ve znamení urputných obran a kombinačních nepřesností. Kadaň do zápasu vstoupila lépe, když se dočkala po aktivnější 1. třetině šťastné odměny. Od další části již začínal mít navrch Chomutov, což projevil i brankově. Kadaň se přesto za stavu 2:1 nevzdávala a i nadále se pokoušela vrátit zpátky alespoň 1 bod. Když se ani při závěrečné power-play nepodařilo vyrovnat, bylo o vítězství Chomutova poměrem 2:1 definitvně rozhodnuto.

38.kolo, středa 23.1.2008
Piráti Chomutov - Sportovní klub Kadaň  2:1  (0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Tauš (Zika), 39. Kolda (Višňák, Kostourek) - 20. Fábry (Kajer, Kadlec) Rozhodčí: Vampola - Bertlík, Šerý Vyloučení: 6:4, navíc Kostourek (CHM) OT 10 min. Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 1425 Střely na branku: 32:31 Průběh utkání: 0:1, 2:1
Piráti Chomutov: Podolka (Štěrba) - Révay, Malinský, Bombic, Černý, Višňák, Chatrnúch, Ťupa, Kolda - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Charousek, Stehlík, Hašek - Tauš, Domin, Zika
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Stejskal) - Spitzer, Kloz, Mašek, Vaněček, Růžička, Pospíšil, Chotaš - Polanský, Fink, Jak. Bauer - Fábry, Kadlec, Kajer - Buďa, Pražák, Chyba - Kýhos, Veverka, Hlusička

Po domácí prohře s Havlíčkovým Brodem se v dalším kole na chomutovském zimním stadionu představil v okresním derby, šestý celek české skupiny SK Kadaň

Hokejisté Chomutova pod vedením nového trenéra Pešouta prohráli oba zápasy a dnešním utkáním chtěli tuto nepříjemnou záležitost zvrátit. Obě mužstva však vstoupila do začátku zápasu rozpačitě, téměř po celou první třetinu vázla kombinace a k ohrožení branky se hráči dostávali sporadicky. Trochu vzruchu přinesly na ledovou plochu až první přesilovky, když v 6. minutě byl nejprve vyloučen domácí Domin a o 3. minuty pak ještě Mikšovic. První přesilovka se hostům z Kadaně celkem vydařila, když několikrát nebezpečně vystřelili na domácího brankáře Podolku. Druhá přesilovka však jako kdyby ani nebyla, domácí se v pohodě ubránili aníž by hosté vystřelili na domácího gólmana. Poté dostali také domácí ve 14. minutě možnost početní výhody, ale i díky nepřesnosti v rozehrávce a v kombinaci nedokázali ohrozit hostujícího Hanuljaka. Když už si všichni mysleli, že 1. třetina skončí bez branek, podařilo se hostům z Kadaně z rychlého protiútoku vstřelit 27 vteřin před první sirénou branku, když se po střele Kajera dostal k odraženému kotouči BRANISLAV FÁBRY a bekhendem dorazil kotouč do opuštěné brány. 0:1

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí a jejich úsilí vyvrcholilo v čase 22:37, když z pravé strany propálil Hanuljakovi betony po přihrávce Zíky dělovkou ZDENĚK TAUŠ a bylo vyrovnáno 1:1. Ve 27. minutě dostali domácí opět výhodu jednoho muže v poli, ale ani tentokrát nedokázali nic kloudného vymyslet. Hra byla stejně jako v první třetině nepřesná a bez náboje a do šancí se dostávala obě mužstva velice sporadicky a když už tak po chybě a nebo po náhodně odraženém kotouči. Ke konci třetiny však přece jenom byla vidět na domácích větší touha po vítězství a začali být čím dál tím víc nebezpečnější pro Hanuljakovu svatyni. Navíc jim to kadanští usnadnili tím, že nabídli domácím přesilovou hru. Nejprve byl vyloučen hostující Buďa za nedovolené bránění a o minutu a půl po něm za držení i Bauer. Domácím se tak naskytla výhoda dvou mužů v poli a i když trvala jen 29 vteřin, tak si v ní počínali vskutku dobře. Roztočili před Hanuljakem úplný kolotoč a bylo pouze otázkou času, kdy se jim podaří vstřelit druhou branku. Dvounásobné oslabení sice hosté přečkali, ale když už se Buďa vrátil, tak za 16 vteřin přece jenom přetíženou obranu hostů dokázali pokořit. V čase 38:45 střelou od modré čáry posílá Chomutov do vedení LADISLAV KOLDA po přihrávce Višňáka 2:1

Na začátku třetí třetiny dohrávali hosté přesilovou hru, ale stejně jako ty předchozí jí nedokázali využít. Hrál se na začátku této třetiny celkem svižný hokej nahoru dolů, ale bez střeleckých příležitostí. V 53. minutě dostala Kadaň opět výhodu přesilovky po faulu domácího Ťupy ,a když byl za zdržování o minutu a půl později vyloučen domácí gólman Podolka za zdržování, rázem měli hosté stejně jako domácí ve druhé třetině 26 vteřin dlouhou výhodu dvou mužů v poli. Toto oslabení však zahráli domácí skvěle a nedovolili hostům nijak vážněji ohrozit s přehledem chytajícího gólmana. V závěru utkání se snažili domácí kontrolovat puk a nepouštět hosty do své obranné třetiny, což se jim celkem dařilo. V čase 59:09 hosté odvolali dnes výborného Hanuljaka a snažili se o vyrovnání. To se jim nepodařilo, navíc to byli domácí, kteří po obléhání prázdné hostující brány trefili tyč. 6 vteřin před koncem byl za vražení na hrazení ještě vyloučen domácí Kostourek, kterému se však verdikt hlavního nelíbil tak vehementně, až si ke dvou minutám vykoledoval ještě osobní trest na 10 minut .Hosté se ještě pokusili o nemožné, vzali si i oddechový čas, ale když se po buly ocitl puk v rohu domácí třetiny bylo jasné, že domácím již nikdo 3 body nesebere.

Pavel Kadeřábek, Jakub Coufal

Martin Pešout (Chomutov):„Po neúspěšných výsledcích jsem nepředvedli nějaký převratný výkon, každopádně si myslím, že jsem od druhé třetiny byli lepším mužstvem a právě takovýto vyrovnaný zápas jsme čekali. Samotné utkání moc pohledné nebylo, ale pro nás bylo potřebný zvítězit. Potřebovali jsme zastavit tu sérii špatných výsledků, aby se mužstvo vrátilo do herní pohody, což ještě chvíli samozřejmě potrvá, ale tento výsledek tomu může napomoct.“

Miroslav Novák (Kadaň): „Zápas rozhodla druhá třetina, jelikož tu první i poslední jsme sehráli dobře. Ve druhé třetině jsem začali hrát až příliš pasivně, soupeř dostal prostor, což kvalitní mužstvo jako je Chomutov dokáže potrestat a taky to potrestal. Jinak si myslím, že domácí vyhráli zaslouženě a jak říkám rozhodla druhá třetina.“