A. Dolejší a D. Civiš se Smarthockey v USA

Redakce | 07.04.2019 | |

A. Dolejší a D. Civiš se Smarthockey v USA

K a d a ň – Dva kadaňští mladíci měli možnost se společně s kádrem Smarthockey a trenérem Martinem Stasinkou vypravit do USA, kde sehráli sedm zápasů proti mládežnickým americkým týmům. Pět z nich skončilo v jejich prospěch! Z tripu si všichni účastnici odnesli nezapomenutelné zážitky a zkušenosti!

 

Společně s týmem Smarthockey se dva Trhači vydali na desetidenní trip za velkou louži. Konkrétně se jednalo o Alexe Dolejšího a Daniela Civiše.

V čele s Martinem Stasinkou podnikli cestu až do Pittsburghu. Účastníci tripu bydleli u místních rodin, tudíž měli již v takto mladém věku možnost poznat život v americké rodině, zdokonalovat si anglický jazyk a objevovat tamní kulturu. Někteří z chlapců byli obdarováni pittsburghskými dresy, které si nakonec odvezli s sebou zpět do České republiky.

Hlavním cílem výpravy však byla střetnutí s místními týmy. První celek, kterému se Smarti postavili, byl Pittsburgh Penguins. Klání skončilo velmi těsně, ačkoliv úspěšně pro hostující české hokejisty 7:6! Druhý z dvojice duelů skončil remízou 3:3. Dalším protivníkem pro svěřence Martina Stasinky byla družina Pittsburgh Vengeance. I tentokrát se Alex Dolejší a Daniel Civiš radovali spolu s ostatními spoluhráči z vítězství 5:3. V Erie sehráli dvojici utkání s kanadskou akademíí 99. První skončilo výsledkem 4:2 pro Smarthockey a druhý zápas zvítězili po prodloužení 4:3! První porážky přišly ve hře nad Pens Elite 2007, kdy Smarti padli za stavu 3:6 a v druhém střetu těsně 6:7.

Mimo hraní hokeje si mládežníci ze svého seznamu přání odškrtli sledování zápasu NHL na vlastní oči, když navštívili klání Pittsburgh Penguins versus Philadelphii Flyers. Aby toho nebylo málo, po skončení klání mladé hokejisty přišli pozdravit Radko Gudas, Jakub Voráček, Travis Konecny, Ryan Hartman a Carter Hart.

V tréninkovém centru Tučňáků se měli možnost potkat taktéž s Jevgenijem Malkinem, spatřili Krise Letanga a nechyběl ani Olli Määttä!

Závěrem tripu bylo pozvání od kanadské akademie v Erie do města Niagara Falls, kde se v roce 2020 uskuteční turnaj mladých týmů. Jak vidno, během deseti dnů se toho dá mnoho stihnout. Alex Dolejší dokonce v předposledním zápase blokoval střelu, která nakonec skončila zlomeninou prstu. Alex však bojoval a dohrál poslední střetnutí se zraněním. Přejeme brzké uzdravení!

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM