Advent v Kadani, Trhači vyzvou rysy

Sabina Nováková | 30.11.2018 | |

K a d a ň / F r ý d e k - M í s t e k – O víkendu 1. prosince je naplánované třicáté kolo Chance ligy, v rámci něhož za Trhači přijede Frýdek-Místek. Soupeř v minulém kole vysoko zvítězil nad Jestřáby a Kadaň nevyzrála nad litoměřickým Stadionem. Přijďte podpořit domácí Trhače hned po rozsvícení stromečku na Mírovém náměstí. Startujeme v 17 hodin!

RYSI TOUŽÍ PO ČTVRTÉ VÝHŘE V ŘADĚ

Frýdek-Místek tuto sezónu postihl bodový půst po dobu osmi zápasů. To přerušili v Prostějově za stavu 2:3 a následující kolo navázali vítězstvím právě nad Kadaní 6:3. Šestnácté kolo přineslo neúspěch. Na domácí půdě prohráli s Kladnem v prodloužení 5:6. Dvojice výjezdu se Frýdecko-Místeckým taktéž nevydařila, jelikož padli v Havířově 6:3 a v Třebíči vysoko 6:0. Od porážek byl na čtyři kola klid, dokud rysi nevyjeli do Benátek nad Jizerou, odkud odjížděli s jedním bodem ze samostatných nájezdů – 3:2sn. Poté nezvládli ani střetnutí s Jihlavou a na Slavii. Poslední tři duely pro svěřence Vlastimila Wojnara znamenaly v součtu devět bodů do tabulky. Podařilo se jim přehrát doma Přerov 3:1, v Českých Budějovicích se radovali z úspěchu 4:3 a na závěr doma přestříleli Jestřáby z Prostějova 7:2.

TRHAČI ODJELI S NULOU, FRÝDEK-MÍSTEK BRAL TŘI BODY

V rámci devětadvacátého kola Chance ligy čekal Kadaň výjezd do Litoměřic. Na Trhače byl zřejmě výborně připraven Markus Korkiakoski, jelikož v každé periodě vsítil po jedné brance. Trhači se za celý večer bohužel prosadit nedokázali. Šestadvacetiletý Fin hattrickem pro svůj kádr HC Stadion Litoměřice vystřílel tři body do tabulky spolu s vítězstvím za stavu 3:0.

Litoměřice – Kadaň 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Korkiakoski, 30. Korkiakoski (Kadlec, Kloz), 60. Korkiakoski (Buchtela, Kloz). Vyloučení: 5:2, navíc Marcel - Klima oba 5 minut a do konce utkání, Chlouba 10 minut. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 42:26. Zblokované střely: 11:3. Vhazování: 35:29.

Kantor – Müller, Novák, Holý, Seemann, Popela, Grebeňuk, Procházka – Klíma, Kůs, Wágner – Šťovíček, Klima, Chlouba – Maršoun, Rindoš, Šulek – Rezek, Tupý, Homer.

Že se bude jednat o vydařený souboj, naznačovala již první třetina. Po ní Frýdecko-místečtí vedli nad Prostějovem již 4:0. V následující dvacetiminutovce se už zapojili i Jestřábi a snížili na 1:4. Domácí hokejisté ovšem znovu zasáhli a vrátili si čtyřbrankové vedení. V poslední části diváci v Hale Polárce přihlíželi hned třem brankám. Nejprve Frýdek-Místek znovu skóroval na 6:1, necelou minutu nato se prosadil hostující tým – 6:2. Posledním střelcem večera se stal David Kofroň, a stanovil tak konečný stav 7:2 přinášející tři body pro své mužstvo.

Frýdek-Místek – Prostějov 7:2 (4:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Martynek (Matyáš, Novotný), 7. Christov (Hladonik, Mikulík), 12. Christov (Mikulík, Hladonik), 17. Hladonik (Žovinec), 38. Klimša (Rudovský, Bartko), 44. Christov (Hladonik, Matyáš), 53. Kofroň – 23. Nouza (Divíšek, Karpov), 45. Prokeš (Starý). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 31:37. Zblokované střely: 4:2. Vhazování: 31:44.

Poslední sestava HC Frýdek-Místek:

Hamerlík – Adámek, Husák, Matyáš, Žovinec, Haman, Bartko, Zahradníček – Kofroň, Novotný, Martynek – Hladonik, Mikulík, Christov – Rudovský, Klimša, Peterek – Raška, Motloch, Kalus.

PO VYROVNANÉ PRVNÍ ČÁSTI PŘIŠEL PÁD

První dějství nabídlo frýdecko-místeckým divákům hned čtyři branky. Nejprve se poslal do vedení domácí kádr v čele s Milanem Mikulíkem. Na to pohotově zareagoval Lukáš Klíma a do minuty srovnal. Lukáš Říha úřadoval v desáté minutě a poslal Trhače poprvé do vedení, které trvalo pouhých šedesát vteřin. Štěpán Novotný vrátil úder srovnal na 2:2. Ačkoliv Roman Chlouba vytvořil pro Kadaňské jednobrankový náskok na 3:2. O pár minut později rysi vsítili dvojici branek a rázem vedli 4:3. Svou výhru zpečetili dalšími dvěma góly v závěrečné dvacetiminutovce – 6:3.

TRHAČI PODPORUJÍ RADKA ZELINKU

Při příležitosti sobotního duelu s Frýdecko-místeckými rysy bude představen se jmenovkou Zelí trhačský dres věnovaný pro Radka Zelinku, který se v nemocnici zotavuje po napadení v Plzni. Na dres je možné do 8. prosince přihazovat zde a tato částka poputuje právě na podporu mladého florbalisty Radka Zelinky.