Sabina Nováková | 20.10.2021 | |

B e n á t k y n / J i z e r o u - Situace v Kadani začíná být víc než kritická. Po třinácti kolech jsou hokejisté SK Trhači Kadaň stále bez bodu. Neúspěch si přivážejí i z ledu HC Benátky nad Jizerou, kde se jako jediný prosadil Tomáš Bernat.

13.kolo, středa 20.10.2021
HC Benátky nad Jizerou - Sportovní klub Kadaň  4:1  (3:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Rychlovský (Bukač, E. Čermák), 9. Wiencek (Jansa, E. Čermák), 10. Rychlovský (Faško-Rudáš, Dušek), 29. Čederle (Pabiška, Rychlovský) – 35. Bernat (S. Heffernan, Routa). Rozhodčí: Bejček, Jechoutek – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 155. Střely na branku: 28:14. Zblokované střely: 1:2. Vhazování: 49:19. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
HC Benátky nad Jizerou: Pavelka – Kolmann, Bukač, Kunst, Aubrecht, Štibingr, Žůrek – Faško-Rudáš, Dušek, Špaček – Pabiška, Čederle, Rychlovský – Čermák, Jansa, Wiencek – Křepelka, Kalaj, Vomáčka.
Sportovní klub Kadaň: Horák – Steinocher, Jáchym, Štochl, Zorko, Havlín, Kabelka, Ferbas – Routa, Berčík, Valujskij – Kordule, S. Heffernan, Bernat – Zabloudil, Čech, Mežnar – Bogdasarjan, Hradecký, Švec.

Do boje o veledůležité body s dosud bezbodovým soupeřem vstoupili benátečtí hokejisté s chutí a klíčová pro další průběh a klid v utkání se už ukázala první třetina. V té totiž domácí hned třikrát skórovali a položili tak základ k úspěchu. Úvodní oslabení ustáli Středočeši, dá se říci, v klidu a poté už sami poprvé udeřili. Daniel Bukač našel před brankou trestuhodně volného Jakuba Rychlovského, který měl dostatek času a prostoru na to, aby si srovnal puk na hokejce a zakončil mezi betony kadaňského brankáře – 1:0. Uplynulo jen něco málo přes půl minuty a Benátky se radovaly podruhé. Jansovu střelu tečoval těsně před Horákem Petr Wiencek a hostující gólman už nestačil reagovat – 2:0.

Povedenou pasáž hry korunovali Benátečtí v čase 9:20. To zkušený Antonín Dušek ještě vylepšil svou přihrávkou pozici pro Jakuba Rychlovského a ten střelou po ledě, opět mezi betony Horáka přidal svůj druhý gól v utkání a upravil na rozdíl tří tref – 3:0. Tento gól uklidnil benáteckou hru, což bylo přesně to, co domácí potřebovali. Hosté se téměř na nic nezmohli, navíc je mohl ještě ztrestat Rychlovský, který útočil na hattrick, ale minul. Nevedlo se ani Čederlemu, a tak se šlo do kabin po první části za stavu 3:0.

Ve 25. minutě měl čtvrtý gól na své hokejce Sebastian Čederle, avšak tyčka znemožnila puku cestu do sítě. Sebastian Čederle si vše vynahradil v čase 28:19. Pabiška chytře a hezky poslal ideální přihrávku slovenskému útočníkovi, jenž střelou do horní poloviny branky nedal Horákovi šanci zasáhnout – 4:0. Další tyčka za Horákem cinkla po Pabiškově střele těsně za polovinou utkání a zkraje 35. minuty se své trefy dočkali také Trhači. Tomáš Bernat si našel volný puk a zamířil mimo dosah Pavelky – 4:1. V závěru druhé části ještě zaujala šance Jansy, avšak skóre už se neměnilo.

Třetí třetina už se dohrávala víceméně z povinnosti, žádný gól už v ní nepadl, byť šance na zvýšení stavu Benátečtí měli. Možná ale pod dojmem tříbrankového náskoku se snažili ještě vymýšlet lepší pozice, než tomu bylo například v první třetině. Špaček s Čermákem na počátku třetí periody našli Pabišku, toho ale vychytal Horák. V 50. minutě po vysunutí od Rychlovského mířil Čederle jen těsně mimo a třetí velká šance a opět zkušený Lukáš Pabiška, i v tomto minisouboji se zaskvěl Horák, když už žádný další puk za svá záda nepustil a Benátky slavily zaslouženou výhru.

Tomáš Nejedlo

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Dnes nám vyšla první třetina. Poté jsme si utkání trošku zkomplikovali. Mysleli jsme až moc ofenzivně a Kadaň měla několik šancí, které neproměnila. Bereme však tři body a jsme za ně rádi.

Vladimír Růžička (SK Trhači Kadaň): Všechny naše zápasy jsou víceméně podobné. Rozhodla první třetina, ve které jsme dostali tři branky. Benátky nás přehrávaly, avšak nám zachytal výborně brankář. Měli jsme pár šancí, ale domácí tým jsme příliš neohrozili. Naše mužstvo je složené tak, jak je složené. Je vidět, že Benátky mají zkušenější hráče, což nám trochu chybí.