Benátky byly nad síly kadaňských Trhačů

Jiří Novotný (KAD) | 22.02.2020 | |

B e n á t k y n/ J i z e r o u - K a d a ň - Po úterní srdnaté bitvě s Jihlavou zamířili černožlutí do Benátek nad Jizerou. Na nejstudenějším prvoligovém kolbišti ovšem od začátku tahali za kratší konec. Ve druhé třetině sice za stavu 5:0 snižoval Wágner, Trhačům se ale vrátit do zápasu nepodařilo. Domácí přidali další dva zásahy a Kadaňské vyprovodili sedmi góly.

53.kolo, sobota 22.2.2020
HC Benátky nad Jizerou - Sportovní klub Kadaň  7:1  (3:0, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Charvát (Dlouhý), 8. Špaček (Buchtela, Dlouhý), 15. Šeliga (Špaček), 22. Charvát (Buchtela, Špaček), 28. Gajda (Chrtek), 39. Böhm (Buchtela), 50. Gajda (Charvát, Buchtela) – 29. Wágner (Neužil). Rozhodčí: Jaroš, Veselý – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 213. Střely na branku: 44:26. Zblokované střely: 6:4. Vhazování: 24:35.
HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Hrstka) – Kunst, Böhm, Buchtela, Charvát, Žůrek, Aubrecht – Gajda, Chrtek, Pabiška – Šeliga, A. Dlouhý, D. Špaček – Žemba, Šafařovský, Wiencek.
Sportovní klub Kadaň: Neužil (15.–21., 41. Štěpánek) – Klodner, Trefný, D. Zeman, Eliáš, Procházka – M. Zabloudil, Kůs, Wojnar – J. Müller, Žolobov, Zd. Zabloudil – Koblížek, Rindoš, Wágner – Dubský, Čech, Homer.

Benátky se soupeře ze severu Čech nezalekly a už zkraje 6. minuty mohly slavit první gól. Ihned po vyhraném buly se ke kotouči dostal Charvát, jehož střelu tečoval mimo Neužilův dosah Dominik Šeliga. Na ledě neuběhly ještě ani tři minuty a domácí navýšili skóre. Buchtela vystřelil takřka od modré a Neužil vyrazil puk jen na levý kruh, kde stál Daniel Špaček. Ten zblízka zacílil a nekompromisně zavěsil.

Ze strany Středočechů to zdaleka nebylo vše. V čase 14:13 Špaček poslal kotouč mezi kruhy, tam se ho zmocnil Dominik Šeliga a tváří v tvář Neužilovi nezklamal. I po třech trefách zůstali Benátečtí při chuti a zkraje prostředí periody počtvrté rozjásali domácí fanoušky. Buchtela kousek za modrou napřáhl k pořádné dělovce, kadaňskému brankáři puk vyklouzl a do sítě ho hned rychle usměrnil clonící Adam Charvát.

Když běžela 28. minuta, nabil Chrtek z pravé strany mezi kruhy Petru Gajdovi, ten předvedl ukázkový blafák a umístil puk za Neužilova záda. Hosté se přesně o minutu a vteřinu později dočkali rovněž gólového úspěchu. František Wágner vzal zodpovědnost na sebe, ujel po pravé straně a sóloakci zakončil forhendovou ranou z pravého kruhu. Benátečtí ještě před sirénou kontrovali další brankou. Teprve šestnáctiletý obránce Martin Böhm zamířil od modré a jeho dělovku zastavila až rozvlněná síť klece Trhačů.

Skóre poté definitivně zpečetil v čase 49:49 opět Petr Gajda. Benátecký mladíček dostal přihrávku za modrou, protáhl se až před kadaňskou klec a forhendovou jedovkou ze spodní hrany pravého kruhu se nezmýlil. Domácí tak urvali výhru 7:1.

Martina Kramerová

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): „Měli jsme parádní vstup do utkání. Celých šedesát minut jsme měli více ze hry a díky tomu bereme všechny tři body.“

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „Bylo to podobné utkání jako to minulé tady. Hráče jsme nabádali, aby si dali pozor na vstup do střetnutí, ale po první třetině jsme prohrávali 0:3 a bylo prakticky po zápase. Po špatném vstupu do střetnutí se s tím pak těžko něco dělá.“