Brankář Jakub Čech: „Před nájezdy jsem si říkal, hlavně ať to vyhrajeme.“

Tereza Doksanská | 28.12.2015 | |

Kadaň - V pětatřicátém kole přivítali kadaňští Jihlavu. Zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých nedostal ani jednu branku Jakub Čech a trhači tak vyhráli 3:2.

Jakube, vyhráli jste nad Duklou 3:2 po samostatných nájezdech. Jaký to byl zápas?
Zápas to byl velmi těžký. Vyhráli jsme s odřenýma ušima. Měli jsme špatný nástup do utkání a první třetinu jsme prohráli 1:0. Třetina nebyla podle našich představ. Poté jsme se zvedli a dvě třetiny jsme byli vyrovnaným soupeřem, možná lepším, těžko říct.

Souhlasíte, že dva body proti Jihlavě jsou dobrým výsledkem?
Určitě ano, souhlasím.

Byl jste nervózní před samostatnými nájezdy?
Nervózní jsem ani nebyl, ale už jsem si říkal hlavně ať vyhrajeme.

Který hráč Vám dělal v brankovišti největší problémy?
Těžko říct. Nestíhám to moc vnímat, kdo tam od soupeře stojí.

Bylo těžké se po dvou týdenní pauze dostat do tempa?
Jak bylo vidět, tak ano, bylo to těžké.

Jak jste z Vašeho pohledu viděl první jihlavskou branku, která padla po 42 vteřinách?
Strašně dlouho jsme nedokázali vyhodit puk. Odrazilo se to od našeho nebo jejich hráče a Diviš dával branku do prázdné klece.

Sledujete český tým na juniorském mistrovství světa, ve kterém hrají Vaši spoluhráči Kaše s Veselým?
Ano, viděl jsem první zápas s Ruskem. Dneska jsem se bohužel nedíval, odpočíval jsem před utkáním.

Před silvestrem zajíždíte do Havířova. Co od utkání očekáváte?
Bude to těžké utkání. Havířov dneska vyhrál nad Slavií, takže budou v laufu. My tam máme dlouho cestu, která je unavující. Musíme chytit začátek, ne jako dneska. Máme s tím problém skoro každé utkání, kdy to poté doháníme. Opravdu musíme chytit začátek a dovést nějaké body.