Cíl je jasný - musíme dovést body z Mostu!

Jindřich Poledna | 11.10.2011 | |

Po sympatickém výkonu proti Ústeckým Lvům jede kadaňský celek bojovat o body do nedalekého Mostu. Ten jako nováček není zrovna v optimální náladě, má je deset bodů a krčí se na předposledním místě tabulky. Tým našeho soupeře nešlape podle představ, po utkání s Hradcem došlo dokonce na vyřazení tří opor z kádru, protože vedení Mostu nebylo spokojeno s jejich výkony. Kadaň má teď s Cikánkem v brance velikou šanci chytit stoupající formu za pačesy a vybojovat co nejvíce bodů, díky kterým by se opět odpoutala ode dna tabulky.

Most doposud získal 10 bodů za domácí výhru v prodloužení 1:0 s Třebíčí, výhrou 4:3 po prodloužení v Havlíčkově Brodě, domácím vítězstvím 5:2 nad Šumperkem a další domácí výhrou 3:2 s Berounem. Porážky od některých celků jsou pro Most opravdu nelichotivé: Chomutov 0:4, Ústí 2:7, Hradec 1:7, Olomouc 1:5 a Jihlava 0:5. Most je tak po Šumperku druhý s 45 inkasovanými brankami.

V brance Mostu se po zranění dosavadní jedničky Marka Bendy objevuje mladoboleslavský Michal Valent. Ale ani on nedokázal za děravou severočeskou obranou pomoci týmu k vítězství v Jihlavě, kdy jednoznačně lepší domácí tým rozstřílel Most 5:0.

V obraně našeho soupeře nikdo vyloženě svou hrou nevyčuhuje, překvapivě se umí prosadit především mladí hráči. Velmi dobře se jeví Daniel Krejčí a Jan Hanzl. V útoku má nejlepší statistiky trojice Žejdl - Mavrojanidis - Slavíček, kterým odborníci prorokují slibnou budoucnost.

Most odehrál poslední utkání v následující sestavě:
HC Most: Valent - Apelis, Dostál, Hanzl, Charousek, Brožovský, Krejčí, Havelka, Martinec - Ondráček, Bauer Jan, Tauš, Bauer Jak., Slavíček, Nedrda, Rudovský, Havlíček, Mavrojanidis, Žejdl, Přeučil, Andres.

Zápas v Mostě začíná v 18 hodin a chystá se na něj početná skupina kadaňských fanoušků. Pro ostatní je připraven tradiční online přenos.