Další domácí zápas hrajeme již v pondělí. Poradíme si s Havířovem?

Jiří Novotný | 10.11.2013 | |

Sobotní zápas se Šumperkem se kadaňským hokejistům vůbec nevydařil. Po předchozích dobrých výkonech do zápasu sice vstupovali do utkání v roli jasného favorita, ale potvrdit jí nedokázali a prohráli 2:3. V pondělí nás čeká další soupeř, který před zápasem stráví několik dlouhých hodin v autobuse - Havířov. Azet má v tabulce stejně bodů jako Kadaň (27), ale díky lepšímu skóre mu patří 8. pozice. Kadaň se po sobotní porážce propadla na místo deváté.

Oba celky se letos poprvé střetly v 8. kole, hrálo se v havířovské K&K Pneu aréně. Úvodní gól vstřelili domácí již ve 4. minutě, kdy Strmeně propálil Kolarz. Na další branku si havířovské publikum muselo počkat až do poloviny zápasu. Ve 32. minutě Jíra nahodil puk na branku a se štěstím překonal domácího brankáře. Vítězný gól kadaňští přidali o 7 minut později, kdy Mainerovu střelu z úhlu trochu překvapivě pustil za svá záda gólman Matoušek. Další branky již v zápase nepadly, Kadaň si z Havířova odvezla 3 body za výhru 1:2. „Začátek jsme neměli vůbec dobrý. Naše mladé mužstvo dělalo pod tlakem mnoho chyb. Naopak ve druhé třetině jsme se výrazně zlepšili, dali branku a psychicky se zvedli. V poslední třetině už jsme to hlavně ubojovali,“ řekl po zápase trenér Kadaně Karel Soudek.

Azet se momentálně nachází v dobrém rozpoložení, neboť neprohrál již 3 zápasy v řadě, což je zatím jeho nejdelší vítězná série v tomto ročníku. Za posledních 5 kol si do tabulky připsal slušných 11 bodů, pro srovnání za celé září (7 kol) získal bodů 8. Poslední porážku Havířov zaznamenal v 17. kole, kdy prohrál 3:1 v Třebíči. Následně se utkal s Mostem, který porazil jasně 5:2. Ve středu se havířovští vydali do Šumperka, odkud si přivezli 2 body za výhru 4:5 po prodloužení.

V minulém kole Havířov hostil ústecký Slovan. Hosté, kteří si letos po letech na výsluní musí zvykat na souboje v dolních patrech tabulky, se dočkali gólu jako první. V 9. minutě Boháč tečoval Grinovu střelu a Daneček neměl nárok. Havířov dlouho nemohl najít recept na skvěle chytajícího Jana Dlouhého, který kapituloval až na začátku třetí třetiny. Ve 41. minutě Klimša poslal puk přesně k tyči a vyrovnal skóre zápasu. O dvě minuty se Havířov zásluhou Škumáta dočkal vítězného gólu. V závěru mohli domácí po velkém tlaku přidat ještě třetí branku, ale nestalo se tak a Havířov bral 3 body za těsnou výhru 2:1. „Čekali jsme od soupeře defenzivní taktiku. Dvě třetiny to hostům vycházelo, ale nám se podařilo na začátku třetiny dvakrát skórovat. Pak jsme sice díky zbytečným faulům dovolili hostům v přesilovkách naše vedení ohrozit, ale díky bojovnosti a štěstí už jsme vedení v závěru udrželi,“ zhodnotil pro klubový web Havířova kouč Jan Daneček.

Po dvaceti odehraných zápasech se Havířov nachází na 8. místě prvoligové tabulky, na kontě má 27 bodů a jeho skóre je 48:52. 7 zápasů vyhrál v normální hrací době, 3 po prodloužení. Porážek má rovných 10, všechny v normální hrací době.

Brankářskou jedničkou Havířova je Lukáš Daneček. 25letý gólman letos odchytal již 18 zápasů s úspěšností 91,67%. Záda mu kryje 22letý Petr Matoušek, jenž v letošním ročníku v brance zatím strávil jen 182 minut.

Nejproduktivnějším obráncem je 28letý Jaroslav Koma. Nevysoký zadák si extraligu vyzkoušel v dresech Pardubic, Brna či v loňské sezoně Slavie, kde si ve 13 zápasech připsal 2 body. Letos jich má svém kontě již 12 (3+9). Následuje s 8 body (1+7) David Roupec. 21letý obránce je s 39 minutami strávenými na trestné lavici nejtrestanější hráč Azetu.

Z útočníku je nejproduktivnější 21letý útočník Martin Jakúbek. Po dvaceti zápasech má 12 bodů za 6 branek a stejný počet asistencí, v tabulce +/- má +2. O dva body méně (1+9) má Jan Daneček. Třetím nejproduktivnějším forvardem je David Klimša, dosud si dokázal připsat 8 bodů (6+2).

Sestava Havířova z minulého kola:

AZ Havířov: L. Daneček – Bezuška, Vosátko, Roupec, Krisl, Koma, Klimíček, P. Rimmel – Sztefek, Němec, Klimša – J. Daneček, Šlahař, Jakúbek – Říčka, Šedivý, Maruna – Škumát, Haas, M. Rimmel

Úvodní buly padne na kadaňském zimním stadionu v pondělí 11.11. v 17:30. Ze zápasu bude rovněž připraven online přenos.