David Homer: „I bod se počítá!“

Sabina Nováková | 18.01.2020 | |

S o k o l o v / K a d a ň - Na zimním stadioně v Kadani se Trhači radovali celkem třikrát. I přesto se duel protáhl až do prodloužení, které bylo úspěšněji ukončené domácím týmem. Za Kadaňské se prosadili David Homer, Jurij Žolobov a Jan Müller.

Trhači se v rámci venkovního duelu vydali do nedalekého Sokolova. Ačkoliv se Kadaň dvakrát dostala do vedení, Baník pokaždé srovnal. V závěrečné třetině se poprvé Sokolovští dostali do vedení 3:2, odpověď ale nalezl Jan Müller a zařídil, že se duel protáhl až do prodloužení. V tom skórovali domácí, a ukončili tak čekání na druhý bonusový bod. „Střetnutí s Baníkem hodnotím víceméně kladně. Tím, že jsme soupeře pustili do hry, tak se rozjel a vytvořil si náskok. Nicméně Honza Müller téměř na konci základní hrací doby nás poslal do prodloužení, díky čemuž jsme ubojovali alespoň jeden bod a i ten se počítá.“

Přestože kadaňští hokejisté pro větší klid potřebovali zvítězit a odskočit právě Baníku o tři další body, i bod navíc jim zajistil, že je na předposlední příčce HC Baník Sokolov nevystřídá. Přestože jsme do Sokolova jeli vyhrát, i bod je pro nás ziskem. Ztráta druhého bodu, případně všech tří bodů, nás samozřejmě mrzí. Musíme ale makat dál a připravit se na další utkání, kde můžeme ztrátu napravit,“ říká David Homer.

Trhači inkasovali vyrovnávací branku na 2:2 dvaatřicet vteřin před koncem druhé třetiny. Baník následně předvedl obrat na 3:2 a dostal se do vedení – tím Baník navázal na předchozí branku, poněvadž trefa do černého ze sokolovské hole padla za záda Jakuba Neužila hned v první minutě třetího dějství. „Možná to bylo nízkou koncentrací z naší strany, jak se blížil konec třetiny a zároveň v úvodu té další. Sokolovští více bruslili, tlačili se do brány a především více stříleli,“ hodnotí šestadvacetiletý útočník.

Už to vypadalo, že se fanoušci na sokolovském zimním stadioně v úvodní periodě gólu nedočkají. Vše ale změnila rána z hole Davida Homera, který jako první překonal Jana Bednáře, a to necelé dvě minuty do konce první dvacetiminutovky. Další gólové trefy pak přidali Jurij Žolobov a Jan Müller. „Franta (František Wágner) nahodil kotouč, který se odrazil od betonů sokolovského brankáře přímo ke mně. Já už pak jen z levého kruhu vypálil a nějak to tam se štěstím padlo.“

Další utkání sehrají Kadaňští až ve středu, a to na domácí půdě. Klání se odehraje 22. ledna od 17 hodin na zimním stadioně v Kadani. Na sever Čech si to namíří SK Horácká Slavia Třebíč, která se momentálně nachází na dvanácté příčce, tedy na čtvrté příčce v části poražených. Trhačům se v právě probíhající sezóně ještě Bílé hvězdy nepodařilo skolit. „Od Třebíče očekáváme ofenzivní hokej. Určitě nám nedají nic zadarmo a my se musíme pořádně na středu připravit a porvat se o tři body do tabulky,“ uzavírá David Homer.