Do Kadaně míří, o play-off bojující, Benátky nad Jizerou

Marcel Holl | 12.02.2013 | |

K a d a ň - Po ztraceném utkání v Šumperku hostí kadaňští na svém ledě aktuálně deváté Benátky nad Jizerou. Středočeši přijedou do Kadaně s cílem získat nějaké, nejlépe všechny, body pro udržení šance na postoupení mezi osm nejlepších celků soutěže. Předposlední domácí utkání Kadaně startuje v tradiční středeční čas - v 18:00 hodin.

Oba soupeři se už letos utkali třikrát a zatím pokaždé byli lepší černožlutí hokejisté. Nejprve v říjnovém 11.kole vyhráli kadanští na ledě soupeře, i díky hattricku Marka Račuka, 6:1. K němu se přidali Radek Hrabák a Filip Hanták, skóre uzavřel Nikola Gajovský. Za Benátky se prosadil pouze Jan Plodek. 21.listopadu se oba týmy utkaly v odvetě. I v ní byla lepší Kadaň. Ta díky dvěma brankám Nikoly Gajovského a po jedné trefě od Jaroslava Hafenrichtera a Karla Tona vyhrála domácí odvetu 4:3. Za soupeře ze Středních Čech skóroval dvakrát Vít Jonák a jednou se prosadil David Štich. Zatím poslední utkání těchto dvou soupeřů bylo na programu 3.ledna, jednalo se tedy o první utkání v novém kalendářním roce. Černožlutí hokejisté dokázali v Benátkách vyhrát fotbalovým výsledkem 1:0. O jedinou branku střetnutí se postaral ve 33.minutě Roman Chlouba.

Nejproduktivnějším hokejistou, který obléká benátský dres je s 33 (5+28) body Lukáš Král (na fotce). Vedoucím mužem tabulky střelců je s 18 brankami Josef Skořepa. Statistice obránců vévodí Jan Jaroměřský. Tento bek nasbíral letos už 18 kanadských bodů za 4 branky a 14 asistencí, díky tomu je jednoznačně nejproduktivnějším defenzivním hráčem Benátek. V brankovišti Středočechů vládne Tomáš Vošvrda V letošním ročníku si drží z 30 odchytaných zápasů úspěšnost okolo 91%, konkrétně 90,45%. Hlavním kormidelníkem benátského týmu je Vladimír Čermák.

Umístění celků po 49 kolech:

Kadaň po sobotním neúspěchu v Šumperku ztrácí na čtvrtou Třebíč 4 body. V Benátkách zatím nemají nic jisté, protože pořád ještě živí naději na účast ve vyřazovacích bojích. Aktualně ztrácejí na osmý Hradec Králové jediný bod.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
5. Kadaň 49 24 5 4 16 144:111 86
9. Benátky n/J 49 17 4 8 20 137:144 67

Poslední vzájemný zápas:

1.liga - 37. kolo HC Benátky nad Jizerou - SK Kadaň 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Černožlutí bojovníci, v prvním utkání nového kalendářního roku, zajížděli na led Benátek nad Jizerou. Tam také odehráli s domácími vyrovnané a velice pohledné utkání, které skončilo nejtěsnějším rozdílem - 1:0 pro Kadaň. O jedinou branku utkání se postaral v 33.minutě Roman Chlouba. Domácím nepomohla ani skoro minutová hra bez brankáře, a tak slavili kadaňští další výhru a Miroslav Hanuljak další čisté konto.

Sestava našeho příštího soupeře ze sobotního zápasu proti Hradci Králové. V němž Středočeši na domácím ledě prohráli 2:5.

Benátky n/J: Vošvrda - Mrkvička, Kolmann, Jánošík, Vitásek, Šimek, Jaroměřský, Vála, Říha - Vlach, Skořepa, Bortňák, Chlapík, Plodek, Špaček, Maďar, Král, Jonák, Skalický, Jech, Pabiška.

Vzájemný zápas 39.kola bude zahájen v středu 13.února 2013 v 18:00. Pro fanoušky, kteří se nedostanou na utkání přímo, bude připraven tradiční textový online přenos.